قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

TRV کانادا چیست؟

TRV کانادا-افراد بسیاری هر ساله مشتاق سفر و یا مهاجرت به کانادا هستند و به همین علت دولت این کشور راه های گوناگونی را برای علاقه مندان سفر به این کشور پیشنهاد داده است. بسته به هدف شما از سفر باید ویزای مخصوص به آن را دریافت کنید.

ایرانیان برای سفر به کانادا باید ویزای کانادا دریافت کنند. اگر به قصد تحصیل به این کشور سفر می کنید باید ویزای تحصیلی دریافت کنید، اگر قصد کار کردن در کانادا دارید و دارای جاب آفر دریافت کردید ویزای کاری مناسب شماست. به هر حال یکی از عواملی که دریافت ویزای شما را با موفقیت همراه می کند هم خوانی هدف از سفر و دریافت نوع ویزا است.

 تحصیل و کار در این کشور نوعی اقامت موقت در کانادا است و بعد از اتمام مدت ویزا متقاضی باید این کشور را ترک کند.  به اقامت موقت در کانادا، TRV کانادا نیز می گویند. Temporary Resident Visa.

TRV کانادا

افرادی که سیتیزن کانادا نیستند برای ورود و خروج به کانادا باید ویزای اقامت موقت کانادا را دریافت کنند. ویزای موقت یا TRV کانادا به نوعی از اقامت کانادا گفته میشود که متقاضی در بازه زمانی مشخص و محدود اجازه ورود و حضور در کانادا را دارد. پر واضح است که متقاضی پس از اتمام مدت ویزا، باید کانادا را ترک کند در غیر این صورت باید ویزای خود را تمدید کند. TRV کانادا برای افرادی صادر می شود که شهروند یا سیتیزن کانادا نیستند و برای وورود و خروج باید ویزای موقت دریافت کنند.

TRV کانادا معمولاً برای افرادی صادر میشود که ویزای تحصیل و یا کار در کانادا را به طور موقت دریافت می کنند.

شرایط دریافت TRV کانادا

برای دریافت TRV کانادا باید دارای شرایطی باشید و آفیسر بررسی کننده پرونده خود را، قانع کنید که به طور موقت در کانادا حضور خواهید داشت. تمکن مالی از مهم‌ترین مدارکی است که باید ارائه دهید و به این خاطر است که به این طریق اثبات می کنید توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود در کانادا را دارا هستید.

 • باید دارای عدم سابقه کیفری باشید
 • باید مدارک پزشکی ارائه دهید و ثابت کنید دارای سلامت جسمی و روانی هستید. در صورتی که از شما خواسته شد باید آزمایش مدیکال انجام دهید.
 • می بایست اثبات و اعلام کنید باید که با چه هدفی در کانادا قصد اقامت دارید؛ کار، تحصیل و یا مورد دیگری. برای درخواست ویزای موقت کانادا متقاضی می تواند در کشور محل تولد خود و یا کشوری که به طور قانونی در آن اقامت دارد درخواست ویزای TRV کانادا دهد.

TRV کانادا

انواع ویزای اقامت موقت کانادا

افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای توریستی کانادا شده اند می توانند برای ویزای اقامت موقت کانادا یا TRV  درخواست بدهند. ویزای موقت کانادا سه نوع است:

ویزای موقت یکبار ورود: متقاضی با اخذ این ویزا فقط یکبار به کانادا می تواند وارد شود

ویزای مولتی کانادا: با این نوع ویزا متقاضی مجاز است بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد چند بار وارد کانادا شده و در هر بار ورود ۶ ماه در کانادا حضور داشته باشد.

ویزای ترانزیت: ویزای ترانزیت برای افرادی صادر می شود که از کانادا به عنوان کشوری واسط برای سفر به کشوری دیگر استفاده می کنند و در این کشور توقف دارند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای اقامت موقت یا TRV کانادا

جهت اخذ ویزای TRV کانادا فراهم گکردن مدارک زیر بدون نقص و جعل ضروری است:

 • داشتن حداقل ۱۸ سال سن برای متقاضی از الزامات است
 • پاسپورت معتبر با حداقل یک صفحه خالی
 • عدم سابقه کیفری
 • ارائه تمکن مالی جهت اثبات اینکه عهده دار هزینه های خود در کانادا هستید
 • ارائه اسناد هویتی مانند شناسنامه
 • ذکر دلیل اقامت در کانادا و هدف از سفر

مدارک و اسناد خواسته شده با توجه به نوع ویزای شما متفاوت است، برای مثال در اخذ ویزای تحصیلی کانادا متقاضی باید مدارک زیر را همراه سایر مدارک ارائه دهد:

 • ریز نمرات تحصیلی مقاطع گذشته
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • و توصیه نامه
 • و در نهایت ارائه اسناد و مدارکی جهت اینکه آفیسر از بازگشت متقاضی بعد از پایان مدت ویزا به کشور خود باز میگردد.
 • تمامی اسناد و مدارک متقاضی می بایست به زبان انگلیسی و یا فرانسه ترجمه شده باشد.

TRV کانادا

تمدید اقامت موقت کانادا یا TRV

متقاضی باید به خاطر داشت باشد که یک ماه قبل از اینکه مهلت اقامتش به اتمام برسد باید برای تمدید آن اقدام نماید. به یاد داشته باشید به هر میزانی که ویزای خود را تمدید کنید باز هم TRV یک مجوز موقت برای حضور در کانادا و با اخذ آن نمی توانید به طور دائم در کانادا حضور داشته باشید.

شرایط تبدیل اقامت موقت کانادا به اقامت دائم کانادا

برای تبدیل TRV به اقامت دائم کانادا روش های مختلفی وجود دارد. متقاضی ای که موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شده است بعد از اتمام مدت ویزای خود می تواند با دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کرده و تا پایان مدت قرارداد کاری در کانادا حضور داشته باشد و شرایط را برای اقامت دائم کانادا فراهم کند گفتنیست که اسکیل ورکر کانادا یکی از روش های پیشنهاد شده برای دریافت اقامت دائم در کانادا است.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا هم یکی از انواع ویزای موقت کاناداست و برای آن دسته از افرادی صادر می شود که با هدف گردشگری و بازدید از کانادا وارد این کشور می شوند.

 ویزای توریستی در دو نوع سینگل یا یک بار ورود و ویزای مولتی یا چندبار ورود صادرمی شود. با دریافت ویزای مولتی می توانید تا ۶ ماه در کانادا حضور داشته باشید و برای ورود دوباره به کانادا به ویزای مجدد احتیاجی ندارید.

ویزای مولتی کانادا اغلب با توجه به میزان اعتبار پاسپورت متقاضی صادر می شود برای مثال با توجه به اعتبار پاسپورت ایرانیان که ۵ سال است، ویزای مولتی کانادا ۵ ساله صادر می شود.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *