ویزای استعداد درخشان کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

برنامه های مهاجرت به کانادا فراوان هستند از جمله آن ویزای استعداد درخشان کانادا است. هر فردی با توجه به شرایط و علاقه خود یکی از این برنامه های مهاجرت به کانادا را انتخاب می کند و هر کدام از روش های مهاجرت به کانادا دارای شرایطی است، که متقاضی باید دارای آن باشد به این منظور مدارک و  شرایط متقاضی مهاجرت به کانادا مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا واقع شود وی می تواند برای دریافت ویزای کانادا درخواست دهد.

یکی از روش های محبوب و پرمتقاضی برای مهاجرت به کانادا ویزای استعداد درخشان کانادا است.

ویزای استعداد درخشان کانادا (GTS) چیست؟

کانادا به عنوان یکی از برترین اقتصادهای جهان ، تلاش می کند تا در رقابت با سایر اقتصادهای بزرگ مانند ایالات متحده، آلمان و فرانسه در لیست باقی بماند. یکی از راه های تحقق این امر جذب استعدادهای جهانی به کانادا است.    Global Talent Stream – GTS یکی از روش هایی است که دریافت مجوز کار LMIA را سریعتر و در دسترس تر می کند.

در  ویزای استعداد درخشان کانادا ، متقاضی می تواند طی 2 تا 4 هفته بعد از درخواست خود اجازه کار دریافت کند.

متقاضی مهاجرت به کانادا از این طریق می تواند برای کارفرمای خود که در حوزه های مهندسی و تکنولوژی ، علوم و فناوری و… مشغول به کار است درخواست ارسال نمایند. برخی از شرکت هایی که به عنوان واسط میان کارفرما و نیروی کار هستند.

ویزای استعداد درخشان کانادا

دسته بندی ویزای استعداد درخشان کانادا

 Global Talent Stream دو دسته بندی دارد:

دسته بندی A:  شرکت هایی که نیاز به جذب نیروی خارجی دارند نیاز خود را با رجوع به یکی از شرکت های تعیین شده اعلام می کنند و از این طریق اقدام به جذب نیروی کار خارجی می کنند. برخی از شریک های ارجاع شده موارد زیر هستند:

  • شرکت توسعه اقتصادی ناحیه واترلو
  • آژانس فرصت های آتلانتیک کانادا
  • توسعه اقتصادی کانادایی‌ها برای مناطق کبک
  • دولت بریتیش کلمبیا، وزارت کار، تجارت و فناوری
  • انجمن مبتکران کانادایی
  • دولت آلبرتا، Alberta Labour
  • شرکت توسعه اقتصادی WindsorEssex
  • شرکت ارتباطات
  • دولت آلبرتا، آلبرتا لابراتوار

دسته بندی B: شغلی که متقاضی انتخاب می کند باید یکی از مواردی باشد که در وب سایت canada.ca نام برده شده است.  به علاوه پیشنهاد شغلی باید شرایط ESCD)  Employment and Social Development Canada) را نیز دارا باشد.

این دسته مختص کارفرمایانی است که مایل به جذب کارکنان خارجی هستند، این کارمندان باید دارای مهارت بالایی باشند و همچنین کارفرما این نیرو را نتواند در میان کارگران داخلی خود پیدا کند.

کارکنانی که در این دسته مشغول به کار می شوند باید از دستمزد بالاتری برخوردار باشند و میزان آن بیشتر از دستمزد رایج در کانادا باشد.

میزان دستمزد برای استعدادهای درخشان کانادا  

در ویزای استعداد درخشان کانادا همانطور که گفته شد ضروری است که کارفرما بالاترین مبلغ را به کارگر پرداخت کند:

حقوق سالانه پرداختی باید 8000 دلار کانادا باشد، در صورتی که دو نیروی متخصص استخدام شود حقوق سالانه باید معادل 150000 دلار باشد.

طبق اعلام ESDC  حداقل میزان دستمزد برای مشاغل زیر گروه ب توسط فهرستی که توسط مشاغل استعدادهای جهانی تعریف می شود تعیین شود.

متوسط دستمزد برای کارهای بانکی دولت کانادا، به وسیله عنوان شغلی یا کد طبقه بندی مشاغل ESDC  تعریف می شود.

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای استعداد درخشان کانادا و مجوز کار

استاندارد خدمات ESDC برای پردازش یک جریان استعدادهای جهانی ده روز کاری است. البته اکثر متقاضیان یک مجوز کار دوهفته ای از طرف IRCC دریافت می کنند تا مدت زمان پردازش به درخواست آنها سپری شود.

در هر صورت اگر شرایط را دارا باشید و مشکلی در روند مهاجرت شما به کانادا پیش نیاید می توانید LMIA خود را در کمتر از 1 ماه دریافت کنید.

ویزای استعداد درخشان کانادا

با این وجود موارد زیر را در نظر بگیرید:

برخی از متقاضیان ممکن است در بدو ورود به کانادا برای دریافت مجوز کار درخواست دهند و در همان روز نیز این جواز را دریافت کنند.  بنابراین آنها فقط 10 روز کاری برای برای دریافت LMIA صبر خواهند کرد.

متقاضیانی که داخل کانادا هستند ، سریعترین گزینه برای دریافت مجوز کار، flag poling  است.

ممکن است زمان رسیدگی به درخواست شما  برای ویزای استعداد درخشان کانادا دقیقا یک ماه نباشد و زمان بیشتری صرف شود. به همین دلیل آماده ی هر زمانی باشید.

مهاجران استعدادهای جهانی کانادا و خواهان ویزای استعداد درخشان کانادا ،از انجام کار اجباری 4 هفته ای معاف هستند که این به نفع کارفرما است و می تواند میزان حقوق پرداختی را سیو کند.

کارگران ماهر و دارای مهارت در سطح 0 یا سطح  A  می توانند برای مدت 15 روز – دو هفته  در یک دوره 6 ماهه یا 30 روز در یک دوره 12 ماهه و بدون دریافت مجوز کار وارد کانادا شوند.

مهمترین مزیت مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استعداد درخشان کانادا مدت زمان کوتاه آن است، همانطور که گفته شد معمولا متقاضی بعد از دو هفته از ارسال درخواست خود می تواند در مجوز کار در کانادا دریافت کند و در این کشور مشغول به کار شود.

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085