قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی ۲۰۲۴

بولیوی یکی از کشور‌های آمریکای جنوبی است که از نظر اقتصاد در سطح متوسط است ولی همچنان رو به پیشرفت است. برخی از دانشگاه‌های این کشور جزو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هستند.

اما شما باید بدانید آیا واقعاً تحصیل در بولیوی به نفع شما تمام می‌شود یا خیر. آیا رشته‌ای که شما انتخاب کرده‌اید در نهایت منجر به بهترین شرایط تحصیلی برای شما می‌گردد؟

ابتدا باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید دوباره به ایران بازگردید و در ایران مشغول به کار شوید یا خیر. زیرا در این صورت؛ هم رشته تحصیلی اهمیت پیدا می‌کند و هم دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب کرده‌اید. به همین دلیل بهتر است از همان ابتدا به سراغ دانشگاه‌هایی که در ادامه به آن اشاره شده است بروید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی – گروه ب (خوب)

 1. Universidad Mayor de San Andrés (UMSA)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی – گروه ج (متوسط)

 1. Universidad Mayor de San Simon

آیا برای تحصیل در بولیوی اقدام کنیم یا خیر؟

دانشگاه‌های کشور بولیوی دوره‌های آموزشی خود را به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی ارائه می‌کنند. از طرفی تفاوت فرهنگی بسیار زیادی که بین بولیوی و ایران وجود دارد ممکن است چالش‌هایی را در آینده برای شما به همراه بیاورد.

 • مهم‌ترین چالش بحث سیستم آموزشی متفاوتی است که در کشور بولیوی حاکم می‌باشد. سبک آموزشی در این کشور نسبت به اغلب دانشگاه‌های جهان بسیار متفاوت است و همین موضوع منجر می‌شود اعتبار مدرک تحصیلی شما در بین دانشگاه‌های جهانی به مشکل برخورد کند.
 • از طرف دیگر چون در اغلب دانشگاه‌ها تدریس به زبان اسپانیایی است؛ اگر شما به این زبان مسلط نباشید، قطعاً برای شرکت در دانشگاه دچار مشکل خواهید شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی

مدارک لازم برای درخواست تحصیل در کشور بولیوی

افرادی که می‌خواهند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند جهت دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک زیر را داشته باشند:

 • گواهی مربوط به پایان تحصیلات دوران متوسطه
 • ترجمه و اصل مدارک تحصیلی قبلی
 • ترجمه و اصل ریز نمرات
 • مدرک زبان معتبر
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • داشتن چند قطعه عکس
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت روح
 • گواهی عدم سوء پیشینه

البته لازم است این نکته را بیان کنیم که براساس نوع دانشگاهی که شما انتخاب می‌کنید ممکن است مدارک دیگری نیاز باشد که قبل از هر چیز باید این موضوع را بررسی نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی

امکان کار پاره وقت برای دانشجویان در زمان تحصیل

اگر چه محدودیتی برای دانشجویان وجود نداشته و آن‌ها می‌توانند در زمان تحصیل به کار پاره وقت مشغول شوند ولی متأسفانه برای پیدا کردن چنین کار‌هایی شما با مشکلاتی مواجه هستید. برای مثال ممکن است قانون کار مشکلات و چالش‌هایی را برای شما ایجاد کند.

بهترین راهکار این است که شما در محوطه دانشگاه کاری پیدا کنید. برای مثال در دفاتر و یا کتابخانه مشغول شوید یا برای ترجمه کتب و مقالات به دانشجویان دیگر کمک کنید. به هر حال این قبیل کار‌ها نمی‌تواند درآمد زیادی را برای شما به همراه بیاورد.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در بولیوی

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور بولیوی که آینده کاری خوبی را نیز برای شما رقم می‌زنند مطالعات، محیط زیست، اقتصاد، تجارت زبان و فرهنگ می‌باشد.

از آنجایی که کشور بولیوی یک منبع غنی از منابع طبیعی است و همواره به حفظ منابع طبیعی خود اهمیت می‌دهد به همین دلیل رشته مطالعات زیست محیطی به عنوان رشته پرطرفدار و اولین رشته در این کشور شناخته شده است. اما رشته‌های دیگر همانند زبان‌ها و فرهنگ‌ها، تجارت و اقتصاد نیز در این کشور با کیفیت بالا تدریس می‌شوند.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر می‌خواهید به ایران بازگردید باید مطمئن شوید این رشته‌ها در ایران آیا بازار کار دارند؟ آیا مدرکی که شما از این رشته‌ها در کشور بولیوی کسب می‌کنید، در ایران دارای اعتبار هست یا خیر؟

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

وقتی در مورد تحصیل در خارج از کشور صحبت می‌کنیم به این معنا نیست که شما هر کشوری را انتخاب کنید. به هر حال مدرک تحصیلی شما آینده کاری را مشخص می‌کند. از طرفی ممکن است شما برای تحصیل در مقطع دکتری بخواهید به یک کشور اروپایی بزرگ یا آمریکا بروید. پس نباید هر کشوری را انتخاب کنید.

برای اینکه بدانید آیا تحصیل در بولیوی گزینه مناسبی است یا خیر حتماً در این مورد با قصران گروپ صحبت کنید. هر سؤالی دارید بپرسید. اطلاعات کامل را دریافت کرده و سپس تصمیم خود را نهایی کنید. به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی جهت ورود به هر کشوری قصران گروپ حامی شما خواهد بود.

در این مطلب دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بولیوی را برای شما لیست کردیم. به طور کلی اگر قصد مهاجرت تحصیلی به بولیوی و یا هر کشور دیگری دارید، با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما شما را در گرفتن بهترین تصمیم همراهی کنند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *