قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

اگر آشنا به حرفه آرایشگری هستید و قصد دارید در یک کشور پیشرفته و مدرن این کار را شروع کنید، دوره‌ های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان، می تواند فرصت بسیار مناسبی برای شما باشد.

کشور آلمان هر ساله دوره ‌های آوسبیلدونگ را برای آموزش رشته های مختلف و متنوع برگزار می کند. این دوره ها یکی از بهترین راه ‌های آموزش و کسب مهارت در کشور آلمان است که سالانه موجب جذب کارآموزان زیادی از کشور های مختلف می شود.

از جمله دلایل محبوبیت و فراوانی متقاضیان شرکت در این دوره ‌ها، این است که کارآموزان برای ثبت نام در دوره های آوسبیلدونگ نیاز به هیچ مدرک قبلی در رشته انتخابی نخواهند داشت.

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان یک فرصت عالی را برای علاقه مندان جهان فراهم آورده است تا به این کشور راه پیدا کرده و ضمن کسب مهارت های به روز در یک کشور پیشرفته، در آنجا مشغول به کار شوند.

از آنجایی که آلمان، از جمله کشور هایی است که به نیروی کار ماهر و متخصص در مشاغل مختلف نیاز دارد و آرایشگری نیز از مشاغل مورد نیاز در این کشور است، می تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که به این حرفه علاقه مند هستند.

این دوره ها به افراد خارجی کمک می‌کنند، تا در رشته مورد علاقه خود آموزش دیده و سپس وارد بازار کار شوند. البته دوره‌ های آوسبیلدینگ فقط مختص آرایشگری یا چند رشته‌ محدود نیست، بلکه در حوزه‌ های متنوع و مختلفی برگزار می شوند.

شرایط شرکت در آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

دوره‌ های کارآموزی آرایشگری یا همان آوسبیلدونگ (Ausbildung) در آلمان دوره ‌های آموزشی حرفه‌ ای برای کسب مهارت هستند. این دوره ها نه تنها برای شهروندان آلمانی، بلکه برای متقاضیان بین المللی نیز ارائه می شود و افراد علاقه مند می توانند در آن شرکت کنند. البته شرایط ثبت نام در این دوره ‌ها برای هر کدام متفاوت است. به طور کلی برخی از مهم ترین شرایط برای شرکت در دوره ‌های آوسبیلدونگ آلمان شامل موارد زیر می شود:

 • سن: برای ثبت نام در آوسبیلدونگ آرایشگری شرایط سنی خاصی مشخص نشده با این حال اکثر متقاضیان آلمانی که در این دوره شرکت می کنند بین ۱۶ تا ۲۵ سال سن دارند.
 • مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در هر کدام از دوره های آوسبیلدونگ متفاوت است، برای ثبت نام در دوره آرایشگری باید مدرکی معادل اتمام سال نهم یا دهم متوسطه را ارائه دهید.
 • تمکن مالی: برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان، باید تمکن مالی خود جهت اقامت و زندگی در طول مدت زمان دوره را اثبات کنید. این مبلغ ماهانه به طور تقریبی ۸۶۳ یورو می باشد.
 • مدرک زبان: این دوره ها به زبان آلمانی برگزار می شود و شما برای شرکت در آن ها باید یکی از انواع مدارک زبان آلمانی برای مهاجرت را در سطح B1 یا  B2 داشته باشید.
 • مدت زمان دوره آوسبیلدونگ: طول دوره‌ های آوسبیلدونگ بسته به نوع رشته انتخابی، متغیر خواهد بود. اما به طور معمول این دوره ها از جمله رشته آرایشگری به‌ مدت ۲ تا ۳٫۵ سال به طول می ‌انجامد.

مزایای و معایب آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

هر کدام از روش های مهاجرتی دارای مزایا و معایبی می باشند که بهتر است قبل از اقدام برای دریافت ویزا از آن ها مطلع شویم تا در نهایت بتوانیم انتخاب مناسب تری انجام دهیم.

مزایای آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

برخی از دلایل و مزایا برای تحصیل در رشته آرایشگری از طریق آوسبیلدونگ در آلمان به شرح زیر می باشد:

 • یادگیری مهارت ‌های تخصصی و حرفه‌ ای طی دوره‌ های آوسبیلدونگ.
 • چشم ‌اندازی شغلی عالی برای شروع به کار کارآموزان ماهر و استخدام آن ها پس از دوره ‌های آوسبیلدونگ.
 • حقوق و درآمد معقول و نسبتا خوب آرایشگران در آلمان.
 • امکان درخواست مجوز اقامت دائم: متقاضیان بین المللی با شرکت در این دوره‌ ها می ‌توانند برای دریافت اقامت دائم در کشور آلمان اقدام کنند. برای این کار فرد می بایست پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ خود، به‌ مدت دو سال و با مجوز اقامت کاری در آلمان مشغول به کار شود. پس از گذشت دو سال، فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم در آلمان درخواست دهد.
 • عدم نیاز به پرداخت هزینه برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان.

معایب آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

به طور کلی آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان از مزایای خوبی برخوردار است و معایب چندانی ندارد اما اگر بخواهیم به معایب آن اشاره کنیم، می توانیم ریسک بسیار بالای ریجکتی ویزای آن را نام ببریم. از این رو اقدام برای این نوع ویزا جز در موارد خاص توصیه نمی شود.

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

درآمد و چشم انداز شغل آرایشگری در آلمان

کشور آلمان هر ساله تعداد زیادی نیروی کار ماهر جذب می کند و از لحاظ بازار کار و رونق اقتصادی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد به همین جهت افراد زیادی در سراسر جهان متقاضی مهاجرت و دریافت ویزای کاری آلمان می باشند.

از مزایای کار در آلمان می توان به اقتصاد پررونق، حقوق مناسب، فضای کاری عادلانه و … اشاره کرد که این شرایط برای شغل آرایشگری هم صدق می کند.

آرایشگری که در دوره های آوسبیلدونگ آلمان تحصیل کرده باشد دارای چشم انداز شغلی بسیار مناسبی است، آرایشگران در کشور آلمان می توانند با یکی از روش های زیر مشغول به کار شوند:

 • آرایشگاه‌ ها از اصلی ‌ترین و راحت ترین مکان هایی هستند که یک آرایشگر بلافاصله پس از اتمام دوره خود، می تواند در آنجا اشتغال یابد.
 • از دیگر فضا هایی که آرایشگران می توانند در آن فعالیت کنند می توان به بخش‌ های آرایشی در هتل ‌ها، تولیدات سینمایی و تئاتر اشاره کرد که بسیار هم مورد تقاضا هستند.
 • همچنین آرایشگران می ‌توانند به‌ صورت آزاد یا Freelanc به منازل مشتریان خود مراجعه کرده و خدمات آرایشگری را ارائه دهند.

درآمد آرایشگران به اینکه در کدام حوزه و به چه صورت مشغول به کار می باشند بستگی دارد همچنین شهر و منطقه فعالیت هم به طور مستقیم بر روی درآمد آن ها تاثیر گذار است.

 حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ در سال اول تحصیل خود به صورت میانگین، حدود ۸۳۵ یورو در ماه خواهد بود. در مجموع آرایشگران در آلمان حداقل ۷۹۰ یورو و حداکثر ۲۷۱۰ یورو در ماه درآمد دارند.

مراحل پذیرش در آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

به منظور ثبت نام و  شرکت در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان، باید کار های مشخصی را انجام دهید و مراحلی را طی کنید. این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

 • یادگیری زبان آلمانی
 • گرفتن تأیید گواهی‌ های تحصیلی: برای این کار باید نسخه ترجمه شده مدارک تحصیلی خود را به ایالت و یا شهر مقصد ارسال کرده و تایید بگیرید، این فرایند در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو هزینه بردار خواهد بود.
 • ترجمه رسمی مدارک موردنیاز به همراه کپی و تأیید آن در سفارت آلمان
 • ارائه رزومه (CV) و انگیزه ‌نامه به زبان آلمانی
 • درخواست آنلاین برای شرکت در برنامه آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان
 • درخواست برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ آلمان
 • و در نهایت رفتن به آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

هزینه های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان

یکی از مزایای تحصیل در آلمان، ارائه آموزش های رایگان در زمینه های مختلف است. این مورد درباره شرکت در دوره‌ های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان نیز صدق می کند و متقاضیان برای شرکت در این دوره ها نه تنها نیاز نیست هزینه‌ ای پرداخت کنند بلکه با ارائه خدمات حقوق نیز دریافت می ‌کنند.

بنابراین برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان، کافیست برای زندگی و اقامت خود در این کشور تمکن مالی داشته باشید و مخارج خود را بپردازید. این مخارج هم با توجه به شهری که در آن اقامت دارید متفاوت است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

برای اطلاع از هزینه های زندگی روزمره خود در آلمان، می ‌توانید مقاله هزینه زندگی در آلمان را مطالعه کنید. همچنین برای دریافت مشاوره جهت شرکت در دوره‌ های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *