قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بحرین ۲۰۲۴

بحرین یکی از کشور‌های عربی واقع در سواحل عربستان می‌باشد. این کشور به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری، محبوبیت زیادی در زمینه توریستی به دست آورده است. ما در این مطلب می‌خواهیم در مورد تحصیل در بحرین صحبت کنیم.

همه ایرانی‌ها باید در اولین قدم لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در بحرین را بررسی نمایند؛ زیرا برای بازگشت به ایران، اعتبار مدرک تحصیلی  از نظر وزارت علوم اهمیت زیادی دارد.

در واقع برای انجام این کار باید به سراغ یکی از دانشگاه‌های زیر رفت. سپس رشته مناسبی را انتخاب، تا درصورت بازگشت به ایران؛ بازار کار موردنظر وجود داشته باشد:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بحرین – گروه ب (خوب)

  1. UNIVERSITY OF BAHRAIN

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بحرین – گروه ج (متوسط)

  1.  Ahlia University – Bahrain
  2. Applied Science University – Bahrain

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بحرین

جزئیات تحصیل در بحرین

در کشور بحرین دانشگاه‌ها و کالج‌های بسیار متعددی وجود دارد که در تمامی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرند و از طرف دیگر رشته‌های مختلف به خصوص رشته‌های مهندسی، پزشکی، حقوق، بازرگانی و همچنین رشته‌های مالی در این کشور در اولویت قرار دارند. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نظام آموزشی و شرایط تحصیل در بحرین آشنا کنیم.

آیا تحصیل در بحرین گزینه مناسبی است؟

  • علی رغم اینکه تعداد دانشگاه‌ها در کشور بحرین نسبت به مساحت و جمعیت آن بسیار بالا است، ولی رتبه جهانی ندارند. بنابراین در همین ابتدا متوجه شدید که تحصیل در بحرین نمی‌تواند آینده کاری و تحصیلی شما را تضمین کند.

اگر بخواهید برای مقاطع بعدی به کشور‌های بزرگ جهان همانند کشور‌های اروپایی یا آمریکا بروید، قطعاً تحصیل در بحرین نمی‌تواند سکوی پرتابی برای شما باشد. در واقع مدرک تحصیلی شما از دانشگاه بحرین در بین کشور‌های بزرگ اعتبار چندانی ندارد.

  • حتی جالب است بدانید به دلیل همین عدم اعتبار لازم، شهروندان بحرینی نیز برای تحصیل به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند چون می‌دانند که تحصیل آن‌ها بر روی زندگی آینده تأثیر خواهد گذاشت.

 

  • در صورتی شما می‌توانید وارد بازار کار بحرین شوید که شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کنید. از طرف دیگر داشتن مهارت نیز الزامی است. در واقع فقط فارغ التحصیلی نمی‌تواند آینده کاری شما در بحرین را تضمین کند.

 

  • بحرین کشوری با آب و هوای خشک است. بنابراین زندگی کردن در چنین کشوری برای اغلب افراد بسیار سخت خواهد بود.

 

  • نکته بسیار مهم که لازم است به آن اشاره کنیم؛ بحث هزینه مربوط به دریافت پذیرش از دانشگاه هدف است. وقتی شما درخواست خود را برای یک دانشگاه ارسال می‌کنید، باید مبلغی را براساس دینار به آن دانشگاه پرداخت نمایید.

اگر درخواست شما رد شد و یا انصراف خود را اعلام کردید، این مبلغ به شما بازگردانده نمی‌شود.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بحرین

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در بحرین

شما می‌توانید برای هر کدام از دانشگاه‌های بحرین در هر مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، درخواست دهید. در این قسمت از مطلب ما مقاطع تحصیل دانشگاهی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در بحرین در مقطع کارشناسی

 این دوره تحصیلی معمولاً ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. عمده دروس به صورت تئوری هستند. ارزان‌ترین مقطع تحصیلی در کشور بحرین، همین مقطع کارشناسی است چرا که بورسیه‌های تحصیلی حتی به مقدار خیلی کم به دانشجو‌ها داده می‌شود.

خوشبختانه تدریس به زبان انگلیسی نیز انجام می‌گردد. بنابراین اگر به زبان عربی تسلط ندارید محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد شد. افراد برای ورود به مقطع کارشناسی، باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان داشته باشند.

تحصیل در بحرین در مقطع کارشناسی ارشد

دوره فوق لیسانس، ۲ ساله است. در این مقطع، دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌گردند. برای ورود به این مقطع حتماً باید آزمون ورودی را سپری کنید. داشتن تمکن مالی، مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات نیز از جمله مدارک لازم می‌باشند.

تحصیل در بحرین در مقطع دکتری

برای ورود به دکتری، شما حتماً باید مدرک زبان آیلتس و یا تافل داشته باشید. این دوره ۳ تا ۴ ساله است. بسته به اینکه شما چه پایان‌نامه‌ای را انتخاب می‌کنید، دوره تحصیلی شما متفاوت خواهد بود.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

درست است که بحرین در نزدیکی ایران قرار دارد ولی شما برای تحصیل در بحرین اطلاعات کاملی نیاز دارید. آیا زندگی در این کشور مناسب است؟ آیا امنیت اجتماعی برقرار می‌باشد؟ اقتصاد در کشور بحرین به چه صورت است؟

آیا سیستم آموزشی مدارس برای تحصیل فرزندان شما ایده‌آل می‌باشد؟ کارشناسان ما در قصران گروپ با صبوری تمام، سؤالات شما را پاسخ می‌دهند. در نهایت برای مهاجرت تحصیلی بدون اینکه دغدغه‌ای داشته باشید، می‌توانید بر روی کمک ما حساب کنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *