قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان ۲۰۲۴

ارمنستان کشوری است که در همسایگی ایران قرار دارد و به همین دلیل سالانه افراد زیادی برای تحصیل در ارمنستان از بین هموطنان ما اقدام می‌کنند. خوشبختانه با بررسی لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در ارمنستان متوجه خواهید شد که تقریباً اغلب دانشگاه‌های این کشور در ایران اعتبار دارند.

پس وقتی فارغ‌التحصیل شدید، برای کار کردن در ایران مشکلی نخواهید داشت. ولی در این مطلب با ما همراه باشید تا تمامی جوانب در مورد تحصیل در ارمنستان را با یکدیگر بررسی کنیم.

یکی از نزدیک‌ترین همسایه‌های ایران کشور ارمنستان است که به عنوان یکی از کشور‌های بسیار جذاب از نظر توریستی شناخته شده است. هزینه‌های زندگی در این کشور برای ایرانی‌ها پایین می‌باشد. به همین دلیل سالانه افراد زیادی برای تحصیل در ارمنستان اقدام می‌کنند.

رشته‌های تحصیلی از گروه‌های علوم انسانی، پزشکی، علوم پایه، مهندسی و هنر در کشور ارمنستان تدریس می‌گردند. در صورتی که رشته انتخابی شما در یکی از دانشگاه‌های زیر تدریس می‌شود شما هیچ مشکلی برای تحصیل در ارمنستان نخواهید داشت چرا که این دانشگاه‌ها جزو دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم هستند:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان – گروه ج (متوسط)

 1. American University of Armenia
 2. Armenian State University of Economics
 3. Russian – Armenian University
 4. Yerevan State University

بررسی مزایای تحصیل در ارمنستان

 • به طور کلی کشور ارمنستان به کیفیت بالای سیستم آموزشی مشهور است. به گونه‌ای که مدارک تحصیلی که از دانشگاه‌های ارمنستان دریافت می‌کنید، در سطح جهان به رسمیت شناخته شده و بسیار اعتبار دارند. پس وقتی شما در کشور ارمنستان درس می‌خوانید، هم می‌توانید برای ادامه تحصیل به کشور‌های بزرگ جهان بروید و هم برای آینده شغلی خود هیچ محدودیتی نخواهید داشت.
 • هزینه‌های تحصیل در کشور ارمنستان پایین است. بنابراین بهترین فرصت برای شما است تا در دانشگاه‌هایی با کیفیت بالا و هزینه کم تحصیل کنید.
 • شاید یکی از دلایلی که باعث شده است شما هنوز برای مهاجرت تحصیلی نگران باشید، بحث فرهنگی است که در کشور بیگانه وجود دارد. از آنجایی که قرابت فرهنگی زیادی بین ایران و ارمنستان دیده می‌شود، بنابراین شما بسیار سریع می‌توانید در این محیط خود را سازگار کنید.
 • برای تحصیل در ارمنستان نیازی نیست که حتماً زبان ارمنی بیاموزید زیرا زبان اغلب دانشگاه‌های این کشور، انگلیسی است.
 • تنوع رشته در دانشگاه‌های ارمنستان بسیار زیاد است. شما می‌توانید در بین رشته‌های علوم انسانی، تجربی و ریاضی، رشته مورد نظر خود را در بهترین دانشگاه‌ها انتخاب کنید.
 • امنیت در کشور ارمنستان بالا است. بنابراین اگر شما می‌خواهید با خانواده به این کشور بروید، هیچ نگرانی در مورد جرم و جنایت و امنیت نخواهید داشت.

معایب تحصیل در ارمنستان

فقط دو عیب برای تحصیل در ارمنستان وجود دارد:

 • فرصت‌های شغلی در این کشور محدود است. یعنی بعد از فارغ‌التحصیلی نمی‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.
 • از سوی دیگر زبان رسمی مردم این کشور، ارمنی است. پس وقتی می‌خواهید در کشور زندگی کنید و یا مشغول به کار شوید، لازم است حتماً زبان ارمنی را بیاموزید.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در ارمنستان

برای انتخاب دانشگاه و رشته ابتدا باید مشخص کنید می‌خواهید برای کدام یک از مقاطع تحصیل دانشگاهی وارد کشور ارمنستان شوید تا مطمئن شوید آیا این مقطع در دانشگاه مربوطه ارائه می‌شود یا خیر. در این قسمت از مطلب ما هر کدام از مقاطع تحصیل دانشگاهی در ارمنستان را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در ارمنستان در مقطع کارشناسی

این مقطع ۴ سال طول می‌کشد و برای ورود به آن شما حتماً باید آزمون ورودی را با موفقیت سپری کنید.
از طرف دیگر باید اصل ریز نمرات سه ساله دبیرستان خود را با مهر تأیید آموزش و پرورش، اصل دیپلم و اصل گواهی دیپلم را نیز ضمیمه پرونده خود کنید.

تحصیل در ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع دو سال طول می‌کشد و برای ورود به آن شما حتماً باید مدرک کارشناسی خود را ارائه کنید. از طرف دیگر ارائه ریز نمرات مربوط به مقطع کارشناسی به صورت ترجمه شده نیز الزامی می‌باشد.

تحصیل در ارمنستان در مقطع دکتری

در بین تنوع رشته‌ای که در مقطع دکترا در ارمنستان وجود دارد، رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی بیشتر محبوبیت پیدا کرده‌اند چرا که شما می‌توانید بدون شرط معدل، بدون نیاز به کنکور و مدرک زبان در این رشته‌ها دکتر‌ای خود را دریافت نمایید. دوره دکتری در ارمنستان، ۴ سال طول می‌کشد و برای فارغ‌التحصیلی شما حتماً باید دو مقاله از پایان‌نامه خود استخراج نمایید. داشتن پایان نامه با موضوع جدید و کاربردی نیز الزامی است.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

برای مهاجرت تحصیلی به ارمنستان، حتماً مشاورین زبده را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به نتیجه درست برسید که آیا ورود به این کشور برای شما مناسب است یا نه. آیا سیستم آموزش مدارس می‌تواند تضمین‌کننده کیفیت آموزش برای فرزندان شما باشد؟ آیا شرایط اقتصادی در ارمنستان مناسب است؟

برای تحصیل در ارمنستان با قصران گروپ تماس بگیرید و از کارشناسان ما بخواهید اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند. در نهایت اگر تصمیم خود را نهایی کردید، ما ویزای تحصیلی را برای شما دریافت خواهیم کرد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *