قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اخذ پاسپورت آندورا

آندورا کشوری مستقل در اروپای غربی و همسایه با فرانسه و اسپانیا است و مهمترین شهر آن آندورا لاولا است که پایتخت این کشور نیز می باشد و برای سفر به آن نیاز به اخذ پاسپورت آندورا دارید. آندورا ششمین کشور قاره اروپا است و تا کنون به اتحادیه اروپا نپیوسته است. گردشگران بسیاری برای بازدید از این کشور به خصوص انجام ورزش های زمستانی به آن سفر می کنند. علاوه بر گردشگران میزان مهاجرت و تقاضا برای اخذ پاسپورت آندورا نیز در سال های اخیر بسیار رشد داشته است.

اخذ پاسپورت آندورا

دریافت اقامت آندورا و اخذ پاسپورت آندورا

بر طبق قانونی که در سال ۲۰۱۲ برای مهاجرت اتباع خارجی به آندورا تصویب شد فرد خارجی که در این کشور سرمایه گذاری کند می تواند همراه با خانواده اش اقامت آندورا را به دست آورد.
مدت اقامتی که به متقاضی اعطا می شود ۲ سال است، در مرحله بعد متقاضی می تواند برای ۳ سال و پس از آن برای ۱۰ سال اقامت خود را تمدید کند، البته این قانون شامل اتباع اسپانیا، فرانسه و پرتغال نمی شود.

سرمایه گذاری در آندورا

برای اخذ پاسپورت آندورا می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد. سرمایه گذاری در آندورا باید حداقل به میزان ۴۰۰/۰۰۰۰ یورو باشد. برای هر یک از اعضای خانواده متقاضی ۱۰/۰۰۰ یورو به مبلغ سرمایه گذاری اضافه می شود.
برای تمدید مجوز اقامت متقاضی باید سرمایه یا ملک خود را نگه دارد و به فروش نرساند و همچنین برای ۹۰ روز در سال در آندورا حضور داشته باشد. در این مدت متقاضی اجازه کار و استخدام در هیچ نهادی را ندارد.

اگر شما برای ۲۰ سال متناوب در آندورا زندگی کنید و یا برای ۱۰ سال اقامت دائم این کشور را داشته باشید و تحصیلات خود را در این کشور به پایان رسانده باشید موفق به اخذ شهروندی این کشور خواهید شد.

الزامات سرمایه گذاری در آندورا

شما باید متعهد شوید که تا ۶ ماه آینده در آندورا سرمایه گذاری خواهید کرد. بعد از این مدت باید مدارک لازم برای سرمایه گذاری در آندورا فراهم کرده و تحویل دهید.
اسنادی مبنی بر درآمد خود که معمولا پرداخت مالیات ها و مکاتبات بانک است باید ثابت کند درآمد سالانه شما ۳۰۰% بالاتر از حداقل میزان دستمزد تعیین شده در ای کشور است. برای هر فرد همراه این میزان ۱۰۰% افزوده می شود.

باید با ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اثبات کنید دارای پیشینه کیفری نیستید.

ملکی بخرید یا اجاره کنید یا ثابت کنید که در حال انجام مقدمات خرید یا اجاره ملک به ارزش گفته شده هستید. به خاطر داشته باشید از زمان آغاز به انجام رویه های خرید ملک سرمایه گذاری در آندورا این کار باید تا ۱سال انجام شود.

اخذ پاسپورت آندورا

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در آندورا

برای سرمایه گذاری در آندورا و اخذ پاسپورت آندورا باید مدارک لازم را فراهم کنید و بدون کسری یا نقص تحویل دهید:

 • ارائه اصل پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • یک قطعه عکس در ابعاد پاسپورتی
 • ارائه مدارکی مبنی بر دارا بودن ملک در آندورا
 • اصل یا کپی سند ازدواج در صورت تاهل
 • ایجاد تعهد مبنی بر اینکه در سال ۹۰ روز را در آندورا زندگی خواهید کرد
 • بیمه سلامت
 • مدارک و گواهی های پزشکی
 • مدارکی مبنی بر میزان درآمد
 • اصل یا کپی شناسنامه
 • گواهی حساب های بانکی

راحت‌ ترین روش مهاجرت به آندورا چیست؟

راحت ترین راه مهاجرت به آندورا، ثبت شرکت در این کشور است.
شرکت های کشور آندورا می تواند شرکت محدود دولتی (SA – Societat Anónima) و یا شرکت محدود (SL – Societat Limitada) باشد.
حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت SA در آندورا ۶۰۰۰۰ یورو و به صورت مشترک است. این امکان وجود دارد که شرکت Societat Anónima سه سهامدار داشته باشد  همین موضوع نیز باعث شده تا توسط مشاغل بزرگ انتخاب شود.
شرکت SL به حداقل سرمایه ۳۰۰۰ یورویی نیاز دارد و در کمترین حالت، سهامداران آن دو نفر بوده و بیشتر مناسب مشاغل کوچک و متوسط ​​است.
یکی از مزایایی که ثبت شرکت در آندورا دارد این است که شرکت‌های کوچکی محسوب می شوند و سرمایه کمی نیاز دارند. از طرفی به دلیل عدم وجود یک بانک مرکزی و واحد پول، هیچ گونه کنترل ارزی در این شور وجود ندارد.

اخذ پاسپورت آندورا

دریافت پاسپورت آندورا

برای اخذ پاسپورت آندورا روش های مختلفی وجود دارد مانند دریافت ویزای کار، تحصیل در آندورا و سرمایه گذاری؛ که بهترین و محبوبترین روش سرمایه گذاری در این کشور است.
برای اخذ پاسپورت آندورا باید بالای ۲۰ سال داشته باشید و اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید داشتن شرایط لازم برای سرمایه گذاری یا خرید ملک ضروری است. برای اخذ پاسپورت آندورا باید شهروندی این کشور را اخذ کنید. نکته مهم در دریافت شهروندی این کشور این است که شما باید از ملیت اصلی خود صرف نظر کنید.

همچنین باید ۲۰ سال در آندورا زندگی کرده باشید و یا تحصیلات خود را در آندورا به پایان رسانده باشید و ۱۰ سال هم همزمان در این کشور حضور داشته باشید.

نداشتن سابقه کیفری از ملزومات دریافت پاسپورت این کشور است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

مزایای داشتن پاسپورت آندورا

اگر به دنبال پاسپورت دوم هستید که با داشتن آن بتوانید به کشورهای بی شماری بدون نیاز به اخذ ویزا یا دریافت ویزا به آسانی سفر کنید، دریافت پاسپورت آندورا بهترین گزینه است.

آندورا در منطقه شنگن قرار ندارد اما با دریافت پاسپورت آندورا می توانید به ۱۶۰ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

یکی دیگر از مزایای داشتن پاسپورت آندورا این است که فردی که دارای پاسپورت این کشور است می تواند برای فرزندان خود نیز پاسپورت آندورا دریافت کند.

آندورا کشوری است که میزان مالیات در آن بسیار پایین است و از سیستم سلامت و بیمه خوبی برخوردار است. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها اروپایی پایین تر است و کشوری عالی برای زندگی و مهاجرت می باشد.

اگر قصد اخذ پاسپورت آندورا و مهاجرت به آندورا دارید و شرایط سرمایه گذاری در این کشور را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *