قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زامبیا ۲۰۲۴

کشور زامبیا در قاره آفریقا واقع شده است. این کشور از سیستم آموزشی ‌ایده‌آلی برخوردار نیست. بنابراین در همین ابتدا باید بگوییم که ما بنا به دلایلی، تحصیل در زامبیا را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

البته ممکن است شما با ملاحظه کردن لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زامبیا به این موضوع فکر کنید که اگر کیفیت سیستم آموزشی این کشور پایین است، پس چرا دانشگاه‌های آن مورد تأیید ایران قرار گرفته‌اند.

نکته‌ای که باید در مهاجرت تحصیلی به آن توجه داشت، بحث اعتبار مدرک در سطح جهانی است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مقاله را که در مورد تحصیل در زامبیا نگارش شده است، با دقت مطالعه نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زامبیا

قبل از اینکه برای تحصیل در زامبیا اقدام کنید شما باید ابتدا کیفیت سیستم آموزشی، رشته‌های تدریس شده در دانشگاه‌ها و اعتبار دانشگاه‌های این کشور را بررسی نمایید. طبق لیست دانشگاه های معتبر از نظر  وزارت علوم؛ دانشگاه‌های کشور‌های خارج را به سه سطح الف، ب و ج تقسیم‌بندی کرده است.

دانشگاه‌های زامبیا که دارای اعتبار از نظر وزارت علوم هستند به شرح زیر می‌باشند:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زامبیا – گروه ب(خوب)

  1. University of Zambia

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زامبیا – گروه ج(متوسط)

  1.  The Copperbelt University

جزئیات تحصیل در زامبیا

آیا تحصیل در زامبیا می‌تواند گزینه ‌ایده‌آلی باشد؟

  • متأسفانه از نظر کیفیت سیستم آموزشی، دانشگاه‌های کشور زامبیا در رتبه بسیار پایینی قرار گرفته‌اند و در نتیجه مدرک این کشور اعتباری در سطح جهان ندارد. در واقع ضعیف بودن قدرت آموزشی در دانشگاه‌های زامبیا باعث شده است که ما این کشور را به عنوان یک گزینه ‌ایده‌آل به متقاضیان مهاجرت تحصیلی پیشنهاد نکنیم.

 

  • جالب است بدانید هزینه تحصیل در زامبیا اصلاً مقرون به صرفه نیست. اکنون به این موضوع فکر کنید آیا تحصیل کردن در کشوری که کیفیت سیستم آموزشی آن پایین است و شما باید هزینه زیادی را برای این تحصیلات بپردازید، واقعاً ارزشمند می‌باشد؟

 

  • همچنین هزینه‌های زندگی نیز در کشور زامبیا بالا است. در صورتی که کیفیت زندگی در این کشور بسیار پایین برآورد شده است.

 

  • لازم است بدانید که خوابگاه‌های دانشگاه‌های زامبیا اصلاً از نظر امنیت در شرایط ‌ایده‌آلی قرار ندارند.

 

  • موقعیت جغرافیایی کشور زامبیا به گونه‌ای است که در حین رفت و آمد به دانشگاه ممکن است با خطراتی روبرو شوید.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در زامبیا

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور زامبیا

تمامی دانشگاه‌های این کشور در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می‌پذیرند. برای اینکه شرایط هر دوره را بدانید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

تحصیل در زامبیا در مقطع لیسانس

این مقطع غالباً ۴ سال طول می‌کشد. خوشبختانه تدریس در کشور زامبیا به زبان انگلیسی انجام می‌گردد. بنابراین نیازی نیست به زبان بومی مردم این کشور مسلط باشید. برای ورود به مقطع کارشناسی باید آزمون ورودی را سپری کنید ولی این آزمون بسیار ساده برگزار می‌گردد. همچنین باید مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره تحصیلی قبلی را ارائه نمایید.

تحصیل در زامبیا در مقطع فوق لیسانس

این دوره تحصیلی به مدت ۲ سال طول می‌کشد و شما حتماً باید یک پایان‌نامه معتبر داشته باشید. زبان آموزشی نیز به زبان انگلیسی است.

تحصیل در زامبیا در مقطع دکتر

کسانی که می‌خواهند وارد مقطع دکتری شوند باید حتماً مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ داشته باشند. دوره دکتری ۵ سال طول می‌کشد و برای فارغ التحصیلی، شما باید رساله خود را ارائه کنید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، کشور زامبیا اصلاً برای تحصیل مناسب نیست. اما اگر می‌خواهید بدانید براساس رشته مورد علاقه خودتان کدام کشور گزینه ‌ایده‌آلی است، با قصران گروپ در ارتباط باشد.

کارشناسان ما در این مؤسسه آماده پاسخگویی به هر گونه سؤال شما خواهند بود. برای دریافت ویزای تحصیلی، اصلاً نگران نباشید. ما تمامی مراحل را برای شما انجام خواهیم داد تا بدون دردسر، به راحتی وارد کشور مقصد شوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *