لاتاری آمریکا چیست؟

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف است با هیاهوی ثبت نام درلاتاری. بسیاری از افراد اسمی از این قرعه کشی شنیده اند اما اطلاعات کافی درباره این رویداد ندارند. به همین دلیل در این نوشته ما قصد داریم توضیح کاملی درباره لاتاری و چگونگی ثبت نام در لاتاری 2024 بدهیم.

لاتاری آمریکا چیست؟

از سال 1990 دولت آمریکا اقدام به برگزاری قرعه کشی ای به نام لاتاری کرده است. باید بگوییم لاتاری آمریکا چیزی نیست به جز شانس!

55.000 نفر به طور کاملا اتفاقی نامشان از این قرعه کشی بیرون می اید به بیان دیگر امریکا هر سال  55هزار سهم از ویزای مهاجرتی کشورش را به برندگان لاتاری اختصاص می دهد.

برندگان لاتاری موفق به دریافت گرین کارت و ویزای امریکا می شوند. در واقع گرین کارت سندی است که نشان می دهد فردی دارای اجازه اقامت در آمریکا است.

لاتاری

 همانطور که پیش تر گفته شد لاتاری یک فرصت برابر برای مردم در همه کشورهای دنیا است که با شرکت در قرعه کشی و دارا بودن کمی  شانس بتوانند مجوز  ورود به امریکا را دریافت کنند. این مجوز  همان گرین کارت آمریکا  یا کارت سبز است و سندیست که نشان می دهد فردی دارای مجوز ورود و زندگی در امریکاست. گرین کارت در واقع به متقاضی اجازه میدهد به طور آزادانه در ایالات متحده زندگی کرده و به تحصیل و یا کار بپردازد.

روش های دیگری برای زندگی در آمریکا مانند آفر شغلی یا موفقیت های علمی هنری و ورزشی باعث شود فردی موفق به دریافت گرین کارت شود، اما ساده ترین و ارزانترین روش برای ورود و زندگی در  امریکا برنده شدن در قرعه کشی لاتاری است.

به طور کلی هدف از اعطای گرین کارت آمریکا چیزی به جز تسهیل ورود افراد مختلف از ملیت های متفاوت به آمریکا نیست و شعار  آن “حفظ تنوع نژادی، فرهنگی و مذهبی”  است.

در واقع امریکا هر ساله  55 هزار سهم از ویزای مهاجرتی خود را به برندگان لاتاری اختصاص می دهد. از این تعداد هر کشوری سهم مشخصی دارد برای مثال سهم ایران  3.850  نفر است.

برگزار کننده برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. لاتاری آمریکا سه مرحله اصلی دارد؛  مرحله اول شامل ثبت نام در قرعه کشی لاتاری ، گام دوم اعلام نتایج و مرحله بعد انجام امور  مربوط به اخذ ویزا به برندگان است البته مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای گرین کارت بر عهده وزارت امور خارجه امریکا است.

شرکت در لاتاری آمریکا برای همه واجدین شرایط رایگان است و متقاضی از زمان آغاز ثبت نام تا مرحله ورود به آمریکا ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. البته برای انجام کارهای مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه و یا انجام مدیکال آمریکا هزینه ای جداگانه مطالبه می شود که می بایست پرداخت شود.

لاتاری

شرایط شرکت در لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشید و حداقل مدرک تحصیلی شما دیپلم باشد. در سال های گذشته وارد کردن اطلاعات پاسپورت از موارد ضروری شرکت در لاتاری بود، اما امسال و برای ثبت نام لاتاری آمریکا  2024 دارا بودن پاسپورت برای مرحله ثبت نام الزامی نیست.

همچنین وارد کردن اطلاعات هویتی، آدرس منزل و سایر مشخصات درخواست شده به طور صحیح نیز بسیار ضروری است. در ورود اطلاعات دقت لازم را به خرج دهید تا بعد از برنده شدن دچار مشکل نشوید.

ضمنا عکس شما باید با استانداردها و مشخصات درخواست شده توسط دولت آمریکا مطابقت داشته باشد. شرایط عکس لاتاری اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار  می دهد.

تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که گرین کارت و شهروندی امریکا با هم چه تفاوتی دارند؟ آیا دارنده گرین کارت امریکا همان شهروند آمریکا است؟

گربن کارت آمریکا دارای تاریخ اعتبار مشخصی است و دارنده آن باید بعد از منقضی شدن آن نسبت به تمدید اقدام نماید. اما فردی که شهروند آمریکا است و تابعیت این کشور را دارد به طور دائم شهروند و مقیم این کشور است.

فرد دارنده گیرین کارت آمریکا لزومی به زندگی در امریکا ندارد و می تواند به کشور خود بازگردد اما هر 6 ماه یکبار باید به آمریکا ورود کند.

فرد دارنده گرین کارت آمریکا در صورتی که 5 سال مداوم در آمریکا سکونت داشته باشد و دارای شرایط مورد نظر باشد می تواند شهروندی این کشور را دریافت کند.

لاتاری

بالا بردن شانس لاتاری آمریکا

درباره اینکه اگر جز اولین افرادی باشید که پس از اعلام آغاز ثبت نام در این قرعه کشی شرکت می کنید شانس برنده شدن شما بالا می رود مطلبی عنوان نشده است. اما تجربه نشان داده است که در روزهای پایانی مهلت ثبت نام در لاتاری به دلیل حجم بالای ثبت نام ممکن است روند کمی با مشکل رو به رو شود.

اگر متاهل هستید می توانید شانس خود را یکبار از طریق خود و یکبار از طریق همسرتان امتحان کنید. اگر به انجام مراحل ثبت نام لاتاری مسلط نیستید بهتر است ثبت نام را به افراد و مشاورانی که در این زمینه دارای سابقه هستند بسپارید و از بروز هر گونه اشتباه جلوگیری کنید.

برای ثبت نام در لاتاری 2024 می توانید با مشاوران ما در قصران گشت تماس گرفته و از خدمات کارشناسان ما در این حوزه بهره ببرید.

مقالات مرتبط

برنامه تجربه کانادایی

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برنامه تجربه کانادایی (CEC) را در سال 2008 راه اندازی کرد تا مسیر اقامت دائم […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

LMIA کانادا چیست؟

 LMIA  –  Labour Market Impact Assessment کانادا مدرکی است که نشان می دهد هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا آماده، […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

شغل وکالت در کانادا

وکالت در کانادا از مشاغل  پر درآمد به شمار می رود. از آنجایی که وکالت با عدالت و حقوق افراد […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085