قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوگاندا ۲۰۲۴

کشور اوگاندا یک کشور آفریقایی است. اغلب مردم برای مهاجرت تحصیلی به کشور‌های آفریقایی دید چندان خوبی ندارند. اما اگر کسی به شما تحصیل در اوگاندا را پیشنهاد کرده است، حتماً این مطلب را مطالعه کنید تا اطلاعات اولیه را به دست بیاورید.

البته قبل از هر چیز لازم است دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوگاندا را بررسی کنید. چون اگر می‌خواهید به ایران بازگردید، این مسأله بسیار مهم است که شما در دانشگاه‌های مورد تأیید ایران درس خوانده باشید. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوگاندا – گروه ب(خوب)

 1. Makerere University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوگاندا – گروه ج(متوسط)

 1. Gulu University
 2. ISBAT University
 3. Kampala International University
 4. Kyambogo University
 5. Mbarara University of Science and Technology

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوگاندا

جزئیات تحصیل در اوگاندا

اوگاندا یکی از کشور‌های قاره آفریقا می‌باشد که نسبت به سایر کشور‌های دیگر شرایط تحصیلی مناسب‌تری را فراهم می‌کند. بنابراین شاید بتوان گفت که تحصیل در اوگاندا یک گزینه مناسب برای کسانی است که تصمیم گرفته‌اند در یک کشور آفریقایی ادامه تحصیل دهند. اما شما باید حتماً کیفیت سیستم آموزشی را بررسی کنید.

باید بگوییم که کشور اوگاندا در جمع کشور‌های برتر جهان از نظر کیفیت تحصیلی قرار ندارد. بنابراین اگر چه دانشگاه‌های زیر دارای اعتبار از نظر وزارت علوم هستند ولی عجولانه عمل نکنید. ابتدا تحقیقات لازم را انجام داده و سپس تصمیم‌گیری نمایید:

آیا تحصیل در اوگاندا گزینه مناسبی است؟

برای اینکه برای تحصیل در اوگاندا به یک تصمیم درست برسید، ما چند نکته مهم را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 • در بین دانشگاه‌هایی که در کشور اوگاندا وجود دارد، تعداد کمی از آن‌ها از اعتبار مناسب برخوردار هستند. البته اگر شما تحصیل در رشته‌های پزشکی را انتخاب کرده‌اید، مدرکی که دریافت می‌کنید معتبر خواهد بود. با این حال لازم است بدانید هیچ کدام از دانشگاه‌های کشور اوگاندا در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار ندارند.
 • کیفیت زندگی در کشور اوگاندا بسیار پایین است و این موضوع برای کسانی که می‌خواهند با خانواده به کشور اوگاندا بروند، واقعاً یک محدودیت بزرگ خواهد بود.
 • بازار کار در کشور اوگاندا در شرایط مناسب قرار ندارد. پس بعد از فارغ التحصیلی به راحتی نمی‌توانید کار پیدا کنید.
 • هزینه‌های تحصیل در کشور اوگاندا واقعاً پایین است.
 • تدریس در دانشگاه‌های اوگاندا به زبان انگلیسی انجام می‌شود. بنابراین همین موضوع می‌تواند یک برتری به حساب بیاید چون نیازی نیست شما به زبان رسمی کشور اوگاندا مسلط باشید.
 • شما حین تحصیل می‌توانید مشغول به کار شوید ولی همانگونه که گفتیم بازار کار در کشور اوگاندا چندان مناسب نیست.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوگاندا

دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اوگاندا چه مدت زمان طول می‌کشد؟

قطعاً برای متقاضیان تحصیل در اوگاندا، مسأله زمان دریافت نامه پذیرش، اهمیت زیادی دارد چون می‌خواهند خود را در اولین فرصت به دوره تحصیلی برسانند. از زمانی که مدارک خود را در اختیار دانشگاه مربوطه قرار می‌دهید، به طور متوسط ۴ تا ۵ ماه زمان لازم است تا پرونده شما بررسی گردد.

اما اگر پرونده شما در اوج درخواست‌ها ارسال گردد، مسلماً چون تقاضا زیاد است، این زمان بیشتر شده و حتی ممکن است به ۹ ماه برسد. پس پیش‌بینی چنین شرایطی را داشته باشید.

برای دریافت پذیرش دانشگاه‌های اوگاندا چه مدارکی لازم است؟

شما باید برای هر مقطع تحصیلی که می‌خواهید وارد دانشگاه‌های اوگاندا شوید، شرایط دانشگاه‌ها را بررسی کرده و لیست مدارک آن‌ها را آماده کنید. اما یکسری از مدارک کلی که باید داشته باشید عبارتند از:

 • مدرک زبان بین‌الملل
 • ترجمه مدارک تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات
 • داشتن مقالات علمی معتبر برای مقطع دکتری
 • توصیه نامه از اساتید مطرح دانشگاهی
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه رزومه علمی
نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

ممکن است باز هم شما برای اینکه بتوانید تصمیم درستی در مورد تحصیل در اوگاندا بگیرید، به اطلاعات بیشتر نیاز داشته باشید. برای مثال می‌خواهید بدانید آیا امنیت اجتماعی در این کشور برقرار می‌باشد؟ اوضاع اقتصادی در کشور اوگاندا به چه صورت است؟ هزینه اجاره و یا خرید خانه چقدر می‌شود؟

با قصران گروپ تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید. ما مشاوره رایگان را برای شما برگزار خواهیم کرد. برای ورود به هر کشوری شما به ویزای تحصیلی نیاز دارید. ما تمامی مراحل برای دریافت ویزای تحصیلی را برای شما انجام می‌دهیم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *