قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان

چه یک مهندس باتجربه باشید  یا تازه کار برای مهاجرت باید دارای شرایط و صلاحیت باشید. بسیاری از کشورها دارای صنایع مهندسی قوی و طیف متنوعی از رشته های مهندسی هستند، بنابراین آشنایی با ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان و بهترین مشاغل مهندسی برای مهاجرت از ضروریات پیش از سفر است.

مهندسی از رشته های پرتقاضا برای مهاجرت و ادامه تحصیل است و دانشجویان زیادی هر ساله جهت تحصیل مهندسی درخواست ویزای تحصیلی می کنند.

10 کشور برتر برای مهاجرت مهندسان

۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان

کشورهای بسیاری هستند که در جذب مهندسان بین المللی اعلام آمادگی کرده اند.از کشورهای قاره آمریکا مثل کانادا گرفته تا کشورهای آسیایی. در ادامه ۸ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان را به شما معرفی می کنیم.

کانادا

کانادا یکی از ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان است و به دلیل اقتصاد گسترده و منابع طبیعی فراوان، مقصدی ایده آل برای متخصصان مهندسی است . با اتکا بر زیرساخت های قوی و قوانین رو به رشد محیطی، مهندسان می توانند در زمینه های مختلف مهندسی در کانادا موقعیت شغلی به دست آورند.

برای انجام کار قانونی در کانادا باید از نهادهای مربوطه که عموما نظام مهندسی کانادا است مجور کار دریافت کنید.

کانادا از امتیاز انگلیسی زبان بودن بهره می برد و زندگی اجتماعی در کنار کار برای مهاجران آسان کرده است.

در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور فرصت های شغلی به خصوص در رشته مهندسی فراوان است. رایج ترین مشاغل مهندسی که در کانادا از بازار خوبی برخوردار است شامل مهندسی شیمی، عمران و نفت است.

این مقاله هم ممکن است برایتان جالب باشد. مشاغل پردرآمد در کانادا

نیوزلند

نیوزلند دارای اقتصادی قوی است و مجموعه ای از رشته های مهندسی را در این کشور می توانید پیدا کنید.

این کشور نیز جزو ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان است زیرا نیوزلند از کمبود نیروی متخصص مهندسی در اغلب شاخه ها رنج میبرد. تنها  ۷۴۰۰۰  مهندس در کشور وجود دارد و شرکت‌ مایل به جذب مهندسان با تخصص و ماهر هستند.

به دلیل این کسری، فرصت های شغلی زیادی برای مهندسان در نیوزلند وجود دارد. طبیعتا هر چه تخصص و مهارت شما بالتر باشد دستمزد بیشتری دریافت می کنید. رایج ترین مشاغل مهندسی در نیوزلند شامل مهندسی عمران، مکانیک و ژئوتکنیک است.

هند

در سال های اخیر هند پیشرفت های قابل توجهی در زمینه مهندسی داشته است و فرصت های شغلی فراوانی در این رشته ایجاد کرده است. این کشور به عنوان یک کشور در حال پیشرفت و جزو ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان است. هند مهندسان متخصص و ماهر را در تمامی زمینه ها می پذیرد. مشاغل مهندسی در هند می تواند در توسعه فناوری یا در بخش تولید دارو به اقتصاد این کشور کمک فراوانی کند.

هند دارای بیشترین تعداد مهندس و موسسات آکادمیک مهندسی در جهان است که باعث شده کشوری مناسب برای فارغ التحصیلان مهندسی یا افرادی که قصد دارند تحصیلات مهندسی خود را تکمیل کرده و در نهایت وارد بازار کار این کشور شوند می باشد.

فرانسه

کشور فرانسه واقع در حوزه شینگن یکی دیگر از ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان است. مهاجرت به فرانسه به عنوان یک مهندس، فضایی عالی برای همکاری با بزرگترین شرکت های بین المللی را برای شما ایجاد می کند.اغلب شرکت های مهندسی در فرانسه برای تامین کسری نیروی کار خود دستمزد بالایی پرداخت می کنند فقط کافیست صلاحیت و مهارت لازم را برای انجام کار داشته باشید.

رشته و کار مهندسی مهندسان در فرانسه بازار خوبی دارد که می توانید بعد از دریافت ویزای کاری فرانسه و ورود به بازار کار از مزایای قوی و استانداردهای بالای زندگی برخوردار شوید.

بسیاری از شرکت های مهندسی در شهرهای بزرگی مانند پاریس، لیون و مارسی هستند؛ از رایج ترین مشاغل صنعتی در فرانسه مهندسی نرم افزار و مهندسی مکانیک است.

چین

چین یکی از سریعترین کشورهای جهان از نظر جمعیت است که دارای اقتصاد بزرگ و صنعت مهندسی فنی قوی است که دائما در حال توسعه است. به دلیل این پیشرفت‌ها، این کشور می‌تواند فرصت‌های متنوعی را در رشته‌ها، بخش‌ها و تخصص‌های بسیاری در اختیار مهندسان قرار دهدو یکی از ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان باشد.

از آنجایی که این کشور جهانی شدن را در اولویت قرار داده است، چین ممکن است برای استعدادهای خارجی ارزش قائل شود و می تواند حقوق اولیه بالایی را برای جبران دانش و تخصص آنها ارائه دهد. شما می توانید بسیاری از این فرصت ها را در بزرگترین شهرهای چین مانند شانگهای، پکن، گوانگژو و چونگ کینگ بیابید. برخی از رایج ترین مشاغل صنعتی در چین عبارتند از مهندسی زیرساخت، فناوری و علمی

10 کشور برتر برای مهاجرت مهندسان

انگلستان

انگلستان به دلیل جایگاهش به عنوان یک مرکز بین المللی با یکی از بزرگترین اقتصادها، یکی از مناسب ترین مکان ها برای متخصصان مهندسی است. از آنجایی که این کشور انگلیسی زبان است، ممکن است هیچ مانع زبانی وجود نداشته باشد که به شما امکان می دهد در اکثر شرکت ها کار کنید. تقاضا برای مهندسان در انگلستان وجود دارد، بنابراین ممکن است موقعیتی پیدا کنید که دستمزد بالایی داشته باشد.

فرصت هایی که پیدا می کنید می تواند به موقعیت مکانی و کارفرمای شما بستگی داشته باشد. شما می توانید بسیاری از مشاغل مهندسی را در برخی از پیشرفته ترین و فعال ترین شهرهای انگلستان از جمله لندن، بیرمنگام، گلاسکو، لیورپول و منچستر دنبال کنید. برخی از رایج ترین مشاغل صنعتی در انگلستان شامل مهندسی عمران، مکانیک و معماری است.

ژاپن

ژاپن با سومین اقتصاد بزرگ جهان، کشوری بسیار صنعتی است که به عنوان یکی از رهبران جهانی در توسعه فناوری و زیرساخت ها عمل می کند. ژاپن با نیروی کار گسترده و بسیاری از بزرگترین شرکت‌های جهان، می‌تواند یک مرکز بین‌المللی پردرآمد برای متخصصان مهندسی برای یافتن کار و شروع یک حرفه جدید باشد.

بسیاری از این فرصت ها در بزرگترین شهرهای ژاپن مانند توکیو، یوکوهاما، اوزاکا، ناگویا و کیوتو هستند. برخی از رایج ترین مشاغل صنعتی در ژاپن شامل مهندسی شیمی، زیست پزشکی و فناوری است.

آلمان

آلمان سابقه مهندسی گسترده ای دارد و بزرگترین اقتصاد اروپا را دارد. به‌عنوان یک کشور از نظر فناوری پیشرفته، می‌توان تعداد قابل توجهی از مشاغل پردرآمد را برای متخصصان مهندسی خارجی به‌ویژه در آژانس‌های بین‌المللی مستقر در کشور دنبال کرد. تقاضای زیادی برای افراد حرفه‌ای برای کار در بخش صنعتی کشور وجود دارد، بنابراین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که مستقیماً خارج از مدرسه به دنبال فرصت‌های شغلی هستند ممکن است به راحتی این فرصت را پیدا کنند.

بسیاری از پرسودترین و در حال توسعه ترین مشاغل آلمان در شهرهای بزرگ آن مانند برلین، فرانکفورت، هامبورگ و مونیخ هستند. برخی از رایج ترین مشاغل صنعتی در آلمان شامل خودروسازی، مکاترونیک و مهندسی داروسازی است.

10 کشور برتر برای مهاجرت مهندسان

سوئیس

سوئیس دارای اقتصاد ثروتمندی است که صنعت مهندسی نوآورانه و پیشرفته به آن کمک می کند. این کشور به دلیل مشارکت در توسعه بخش هایی مانند ماشین آلات، ساعت سازی و ابزار دقیق قابل توجه است. این کشور همچنین می‌تواند گزینه مناسبی برای دنبال کردن شغل مهندسی باشد، زیرا موسسات دانشگاهی آن توسط دولت تامین می‌شوند و هزینه‌های ثبت نام پایینی دارند. برخی از آنها همچنین به دانشجویان خارجی و بین المللی پاداش می دهند، بنابراین ممکن است پس از فارغ التحصیلی به مشاغل بیشتری دسترسی داشته باشید.

بسیاری از فرصت های مهندسی این کشور در شهرهایی مانند زوریخ، ژنو و بازل است. برخی از رایج ترین مشاغل صنعتی در سوئیس شامل مهندسی علمی، شیمی و مکانیک است.

دانمارک

دانمارک یکی دیگر از ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت مهندسان است . این کشور در نوآوری تخصص دارد و بازار کار دارد که می تواند برای متخصصان مهندسی فراوان و پرسود باشد. حوزه انرژی بخشی از کشور است که تقاضا برای مهندسان دارد، اما شما همچنین می توانید فرصت هایی را در بخش های دریایی و کشتیرانی آن دنبال کنید. اگر دانشجو هستید، به تحصیل در یکی از دانشکده‌های مهندسی پیشرو کشور مانند دانشگاه آرهوس، دانشگاه آلبورگ و دانشگاه جنوب دانمارک فکر کنید، که می‌تواند کار شما را پس از فارغ‌التحصیلی آسان‌تر کند.

شما می توانید نقش های مهندسی را در صنعتی ترین شهرهای آنها مانند کپنهاگ، آرهوس و اودنسه دنبال کنید. برخی از رایج ترین مشاغل صنعتی در دانمارک شامل تولید، برق و مهندسی شیمی است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *