قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تانزانیا ۲۰۲۴

تانزانیا یکی از کشور‌های واقع در آفریقای شمالی است که در مجاورت اقیانوس هند قرار دارد. بار‌ها در مطالب مختلف بیان کرده‌ایم که اغلب کشور‌های آفریقایی از سیستم آموزشی مناسبی برخوردار نیستند.

شاید وقتی لیست دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در تانزانیا را بررسی کنید، این سؤال برای شما به وجود بیاید که آیا کیفیت سیستم آموزشی تانزانیا از نظر استاندارد‌های جهانی تأیید شده است؟ برای اینکه جهت تحصیل در تانزانیا به یک تصمیم درست برسید، حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تانزانیا

دانشگاه‌های متعددی در کشور تانزانیا وجود دارد که یکی از قدیمی‌ترین آن‌ها دانشگاه بولونیا است. بعضی از افراد به فکر تحصیل در تانزانیا هستند. شما باید رشته‌های تحصیلی که در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شوند را بررسی کنید.

از طرف دیگر باید اعتبار دانشگاه‌ها از نظر وزارت علوم در ایران را بسنجید. ممکن است شما دانشگاهی را انتخاب کنید تحصیلات خود را در آن سپری کنید و بعد که به ایران بازگشتید اجازه کار برای شما وجود نداشته مدرک شما اصلاً اعتباری ندارد.

بنابراین بهترین راهکار این است که جهت تحصیل در تانزانیا به سراغ دانشگاه‌های زیر بروید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تانزانیا – گروه ب (خوب)

  1. University of Dar Es Salaam

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تانزانیا – گروه ج (متوسط)

  1. Muhimbili University of Health and Allied Sciences
  2. University of Dodoma

آیا تحصیل در تانزانیا گزینه مناسبی است؟

  • به طور کلی یکی از مهمترین چالش‌هایی که در کشور تانزانیا وجود دارد، بحث تحصیل است که همچنان دولت این کشور را با خود درگیر نموده است.

نه تنها در دوران مدرسه کیفیت سیستم آموزشی پایین می‌باشد، بلکه در دوران دانشگاه نیز شرایط خوبی برای تحصیل فراهم نشده است. کیفیت سیستم آموزشی در کشور تانزانیا بسیار پایین‌تر از استاندارد‌های جهانی گزارش شده است.

 

  • در کشور تانزانیا فقر یک معضل اساسی است. رفاه اجتماعی وجود ندارد و همین فقر، امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازد. بنابراین اگر می‌خواهید با خانواده به کشور تانزانیا بروید، بهتر است کمی بیشتر به این موضوع فکر کنید.

 

  • تحقیقات نشان داده است که مردم کشور تانزانیا از تحصیل خانم‌ها زیاد استقبال نمی‌کنند. اکنون اگر شما به عنوان یک خانم می‌خواهید به کشور تانزانیا بروید تا تحصیلات خود را ادامه دهید، شاید همین موضوع برای شما یک چالش بزرگ ایجاد نماید و با فرهنگ این کشور به مشکل برخورد کنید.

 

  • هزینه‌های تحصیل در تانزانیا بسیار بالا است. در نتیجه واقعاً به صرفه نیست شما در کشوری که کیفیت تحصیلی آن پایین می‌باشد، هزینه بالایی پرداخت کنید.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تانزانیا

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور تانزانیا

در تمامی دانشگاه‌های کشور تانزانیا هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می‌شود و ما در این قسمت مقاطع را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در تانزانیا در مقطع لیسانس

برای ورود به این مقطع شما حتماً باید دیپلم و ریز نمرات خود را به صورت ترجمه شده ارائه کنید. معمولاً هر یک از دانشگاه‌ها در زمینه ارائه مدرک زبان و آزمون ورودی، شرایط خاص خود را تعیین می‌کنند. پس باید حتماً به شرایط دانشگاه مربوطه نگاه کنید. دوره لیسانس ۴ سال طول می‌کشد.

تحصیل در تانزانیا در مقطع فوق لیسانس

این مقطع ۲ ساله است. قبل از اینکه وارد دانشگاه‌های تانزانیا شوید، حتماً لازم است یک دوره یک ساله به صورت پیش نیاز را سپری نمایید تا مهارت‌هایی به شما آموزش داده شود.

در دوره فوق لیسانس باید حتماً پایان‌نامه داشته باشید تا بتوانید فارغ التحصیل شوید. برای ورود به مقطع فوق لیسانس، داشتن مدرک زبان الزامی می‌باشد. اما هر یک از دانشگاه‌ها، نمره خاص خود را برای مدرک زبان ملاک قرار می‌دهند.

تحصیل در تانزانیا در مقطع دکتری

برای مقطع دکتری، هر دو مدرک لیسانس و فوق لیسانس شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. از نظر زبانی باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ را داشته باشید. همچنین باید یک رساله ارائه کنید و دوران تحصیل خود را در ۵ سال به اتمام برسانید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

وقتی شما کشوری را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنید، یعنی بخشی از عمر خود را در آن کشور زندگی خواهید کرد. بنابراین این مسأله بسیار مهم است که اگر برای تحصیل در تانزانیا اقدام می‌کنید، حتماً از کیفیت تحصیل در این کشور مطمئن باشید.

همچنین رفاه اجتماعی، اوضاع اقتصادی، امنیت و کیفیت سیستم آموزش مدارس را بررسی نمایید. اگر در جلسه مشاوره با قصران گروپ شرکت کنید، اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. برای دریافت ویزای تحصیلی جهت ورود به هر کشوری، کافی است تمامی امور را به ما بسپارید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *