تحصیل پرستاری در انگلیس

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

تحصیل پرستاری در انگلیس – انگلستان کشوریست که هر ساله میزبان مهاجران بسیاری است که به قصد تحصیل و یا زندگی به این کشور مهاجرت و سفر می کنند. از اهمیت انگلیس همین بس که دانشگاه هایی مانند، دانشگاه هایی مانند آکسفورد، کالج لندن و دانشگاه ادینبورگ هر ساله در لیست برترین ها قرار دارند .

در میان رشته های دانشگاهی تحصیل پزشکی، تحصیل داروسازی و تحصیل دندانپزشکی در انگلیس و البته رشته پرستاری در انگلیس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سیستم آموزشی و دانشگاهی در این کشور یکی از برترین ها در اروپا است.

سیستم بهداشت در انگلیس بسیار کارآمد و پیشرفته است و دولت تاکید بسیاری بر اجرای صحیح  سیاست های بهداشتی دارد. در همین راستا دولت اقداماتی برای جذب پرستاران بین المللی انجام داده است، از جمله ایجاد کردن شرایط تحصیل پرستاری در این کشور.

تحصیل پرستاری در انگلیس

تحصیل پرستاری در انگلیس دوره ای 3 ساله است، کوتاه بودن دوره های تحصیل، تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین درآمد بالا و بازار کار مناسب تحصیل پرستاری در انگلیس را به دوره ای محبوب تبدیل کرده است. تعداد دانشجویان خارجی برای تحصیل پرستاری در انگلیس هر ساله در حال افزایش است، که این نشان دهنده علاقه دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور می باشد.

تحصیل پرستاری در انگلیس

شرایط تحصیل پرستاری در انگلیس

پذیرش برای تحصیل پرستاری در انگلیس با توجه به دانشگاه ممکن است دارای شرایط متفاوتی باشد. اما دارا بودن دیپلم 12 ساله از مهمترین شرایط برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیس برای رشته پرستاری است. از دیگر ملزومات برای دریافت پذیر ش از دانشگاه های انگلیس داشتن نمره 6 آیلتس است. البته با توجه به دانشگاه ممکن است نمره 7 یا 7.5 نیز درخواست شود.

متقاضیانی که شرایط تحصیل در انگلیس را ندارند مثلا به زبان انگلیسی مسلط نیستند یا نمرات خوبی جهت تحصیل پرستاری در انگلیس کسب نکرده اند میبایست یک دوره پرمدیکال سپری کنند. این دوره شامل آموزش زبان انگلیسی، آموزش مهارت های مورد نیاز برای تحصیل پرستاری می باشد که در صورتی که متقاضی در گذراندن این دوره موفق عمل کند می تواند برای تحصیل پرستاری در انگلیس درخواست دهد.

تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی در انگلیس

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس ، متقاضی پس از گذراندن دوره پرمدیکال در صورت لزوم می تواند تحصیل خود را آغاز کند. مانند سایر روش های تحصیل در انگلیس متقاضی باید از یک دانشگاه در انگلیس پذیرش دریافت کند. دوره پرستاری در مقطع کارشناسی دوره ای 4 یا 5 ساله است که متقاضیان با مباحث بهداشت عمومی و اصول پرستاری آشنا می شوند. این دوره هم شامل دروس عملی و هم تئوری است. معمولا دوره عملی 400 ساعت کار است که در کنار دروس تئوری گنجانده میشود.

برای تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی باید از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. پس از دریافت پذیرش مدارک مورد نیاز را باید فراهم کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی

 • ریز نمرات 12 سال تحصیل و مدرک دیپلم
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه و پاسپورت
 • انگیزه نامه و رزوه
 • تمکن مالی و گردش حساب

تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل پرستاری در مقطع ارشد دانشجو باید تحصیلات کارشناسی خود را به اتمام رسانده باشد و دارای مدرک آیلتس با نمره 7 باشد.

تحصیل پرستاری در مقطع ارشد معمولا 3 ساله است. گپ تحصیلی در این مقطع بسیار مهم است و در صورت داشتن گپ تحصیلی باید بتوانید آن را توضیح دهید و توجیه کنید.

برای تحصیل در مقطع ارشد متقاضی باید بتواند از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کند و بعد از آن برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نماید.

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 • ریز نمرات دوره کارشناسی
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • گواهی تحصیلی مقطع کارشناسی
 • مدرک آیلتس

تحصیل پرستاری در مقطع دکتری

جهت تحصیل در مقطع دکتری متقاضی باید دارای سابقه کارهای پژوهشی و تحقیقاتی باشد. سابقه چاپ شدن مقالات پژوهشی در ژورنال و نداشتن گپ تحصیلی از موارد مهمی است که پذیرش تحصیلی را برای متقاضی هموار می کند. دارا بودن نمره آیلتس 7.5 نیز از ضروریات است. تحصیل دکتری بیشتر پژوهش محور است و دانشجو به کارهای پژوهشی در قالب استادیاری می پردازد.

تحصیل پرستاری در انگلیس

بورسیه های تحصیلی رشته پرستاری در انگلستان

دانشجویانی که دارای شرایط دریافت بورسیه هستند می توانند از این موقعیت استفاده کرده و بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

البته هزینه های تحصیل در انگلیس چندان زیاد نیست، اما با دریافت بورسیه می توانید هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را تعدیل کنید.

برای دریافت بورسیه تحصیلی داشتن سابقه تحصیلی عالی، ریز نمرات و  معدل بالا تاثیر بسیار زیادی دارد.

مهمترین دانشگاه هایی که بورسیه تحصیلی اعطا می کنند دانشگاه منچستر، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه کوئینز بلفاست است.

برترین بورسیه های تحصیل پرستاری در انگلیس شامل بورسیه بنیاد فلورانس نایتینگل، بورسیه تحصیلی مارگارت پارکینسون به مبلغ حداقل 2500 پوند در سال و بورسیه تحصیلی دانشگاه ساری تد آدامز است.

شرایط کار پس از تحصیل پرستاری در انگلستان

برای اشتغال به کار پرستاری در انگلیس باید در آزمون شورای پرستاری و مامایی شرکت کنید و مورد ارزیابی قرار گیرید. اغلب دانشجویان رشته پرستاری بعد از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار شوند.

کار پرستاری می تواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت باشد، شرکت در برخی از دوره های کاروزری یا فعالیت های داوطلبانه می تواند به مهارت متقاضی اضافه کند.

دانشجویان بین المللی که قصد کار در انگلستان را دارند، می بایست فرم ONP را پر و تکمیل کنند. ONP به پرستاران خارجی این امکان را می دهد که به عنوان نیروی کار خارجی در انگلیس مشغول به کار شوند.

ONP، شامل چهارصد ساعت تمرین در رابطه با حرفه پرستاری است، البته دانشجویان رشته پرستاری می توانند 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

شرایط استخدام پرستار خارجی در انگلیس به صورت زیر است:

 •  شرکت و قبولی در مصاحبه  شغلی
 • ارائه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به کارفرما
 • اثبات توانایی در صحبت کردن به زبان انگلیسی
 • شرکت در ارزیابی معاینه بالینی هدفمند

درآمد پرستاران در انگلیس

پرستاری یکی از مشاغل پردرآمد در انگلیس است و فارغ التحصیلان این رشته بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات میتوانند وارد بازار کار شوند. پرستاری از رشته های پردرآمد در این کشور است، پرستاران مبتدی در حدود 32200 پوند در سال درآمد کسب می کنند، اما بعد از 5 سال این میزان افزایش می یابد و تا 56200 پوند در سال هم بالا می رود.

در هر صورت بازار کار در این کشور برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است و نگرانی ای از این بابت نیست.

دریافت اقامت انگلیس بعد از پایان تحصیلات

متقاضی کار در انگلیس بعد از پایان تحصیلات خود در صورت داشتن شرایط می تواند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهد. در صورتی که متقاضی 5 سال در این کشور مشغول به کار باشد می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد و در سال بعد پاسپورت انکلیس را دریافت کند. پاسپورت انگلیس دارای مزایای بسیار زیادی است که دارنده می تواند از آنها بهره ببرد.

چنانچه قصد تحصیل و مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارید با ما در قصران گروپ تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085