قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل داروسازی در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهایی است که متقاضیان بسیاری برای تحصیل در این کشور درخواست می دهند؛ مزایای تحصیل در ایتالیا فراوان است از جمله اینکه متقاضی از شرایط تحصیل در کشوری اروپایی با هزینه های تقریبا پایین تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی بهره میبرد از جمله رشته های مهم دانشگاه های این کشور، تحصیل داروسازی در ایتالیا می باشد.
پایتخت ایتالیا رم است که میزبان دانشگاه های تراز اولی اروپایی است. علاوه بر تحصیل حقوق در ایتالیا، تحصیل در رشته داروسازی نیز در این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است. آمار بیکاری در ایتالیا نسبتا بالا است به طوری که در سال ۲۰۲۴ حدود ۹% است. با تحصیل در ایتالیا امکان کار پس از تحصیل برای شما فراهم است. در میان مشاغل، داروسازی از بازار کار خوبی برخوردار است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا

یکی از مزایای تحصیل داروسازی در ایتالیا این است که نیازی به قبولی در آزمون IMAT نمی باشد اما متقاضی باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی مسلط باشد و نمره قبولی در یکی از آزمون های درخواست شده توسط دانشگاه را ارئه دهد. برای تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا باید دارای شرایطی باشید که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا

رشته داروسازی یکی از رشته های محبوب و در ایتالیا است و از طرف متقاضیان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا درخواست داده می شود.
به دلیل رقابت بالا برای دریافت پذیرش داروسازی در این کشور متقاضی در ابتدا باید در آزمون ورودی دانشگاه قبول شود و تنها افرادی می توانند تحصیل خود را در رشته داروسازی در ایتالیا آغاز نمایند که در این آزمون پذیرفته شوند.
آن دسته از متقاضیانی که موفق به قبولی در این آزمون نشده اند، بعد از گذراندن یک دوره آموزشی ۶ الی ۹ ماهه می توانند تحصیل خود در رشته داروسازی را ادامه دهند.

دانشجو باید برای ۵ سال پیوسته در این رشته تحصیل کند و سپس می تواند وارد حرفه داروسازی شود، البته بعد از تحصیل دانشجو باید یک دوره یکساله کاروزری را طی کند و سپس به کار مشغول شود.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می شود و متقاضی باید به یکی از زبان های گفته شده مسلط شود.
متقاضیان تحصیل داروسازی در ایتالیا باید دارای دیپلم ۱۲ ساله باشند، در واقع داشتن مدرک دیپلم برای آغاز تحصیل در ایتالیا ضروری است. برای تحصیل داروسازی در ایتالیا نیازی به قبولی در آزمون IMAT ندارید.

اغلب دانشگاه های ایتالیا مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند اما از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه University of Padua، University of Bologna، University of Florence و University of Ferrara می باشد.

آزمون IMAT

آزمون IMAT معمولا به زبان انگلیسی برگزار می شود و آزمون دشواری نیست.
موارد درسی که در این آزمون ارائه می شود، عبارتنداز:
شیمی، زبان انگلیسی، اطلاعات عمومی و زیست شناسی.

این امکان برای بسیاری از متقاضیان فراهم شده که به محض ورود به این کشور بتوانند از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی این کشور بهره مند شوند. همچنین این امکان را دارند که در صورت متفاوت بودن رشته تحصیلی در مقاطع قبل، برای تحصیل در این رشته در کشور ایتالیا اقدام کنند و تغییر رشته دهند. علاوه بر این ذکر این نکته حائز اهمیت است که اکثر دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در رشته داروسازی مورد تائید وزارت بهداشت و علوم ایران می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا از مزایای بسیاری برخوردار است از جمله:

 • کیفیت بالای آموزش
 • برخورداری از بورس های متنوع
 • تحصیل به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • استاندارد و کیفیت بالای زندگی و آموزش
 • دریافت مدرک از دانشگاه های برتر اروپا
 • شرکت در دوره های مشترک با دانشگاه های آمریکا
 • فاصله نه چندن دور ایتالیا از ایران
 • تحصیل داروسازی در ایتالیا با بورسیه

یکی دیگر از دلایلی که ایتالیا انتخاب بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل است اعطای انواع بورسیه تحصیلی به متقاضیان است، افرادی که دارای شرایط دریافت بورسیه هستند می توانند از انواع بورسیه های این کشور بهره برده و هزینه های تحصیل خود را تعدیل کنند.
بورسیه تحصیلی ایتالیا در ۳ نوع اعطا می شود:

 • بورسیه تحصیلی پلاتین
 • بورسیه تحصیلی طلا
 • بورسیه تحصیلی نقره

هر یک از این بورس ها شرایطی بخصوص دارند؛ بورس تحصیلی پلاتین معادل ۱۰۰۰۰€ (یورو) به اضافه هزینه تحصیل به دانشجو اعطا می کند.
بورس تحصیلی طلا معادل ۵۰۰۰€ (یورو) به اضافه کمک هزینه تحصیل در اختیار دانشجو قرار می دهد.
و بورسیه تحصیلی نقره ای هزینه ۱ سال تحصیل متقاضی را تقبل می کند.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

برای تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی یمتقاضی باید نمره زبان آیلتس ۶ الی ۶٫۵ و بنا به درخواست دانشگاه ارائه دهد.

در واقع دانشجو باید اثبات کند که به زبان انگلیسی مسلط است.

اگر متقاضی دارای مدرک زبان آیلتس نباشد باید حداقل مدرک B2 زبان ایتالیایی را ارئه دهد. علاوه بر مدرک زبان متقاضی باید سایر مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در ایتالیا را نیز فراهم کند که شامل ریز نمرات مقاطع گذشته و دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در ایتالیا

برای تحصیل داروسازی در ایتالیا باید مدارکی را ارائه دهید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه یا پاسپورت
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان ایتالیایی یا آیلتس
 • عکس پرسونلی
 • ارائه انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه

در جمع آوری مدارک خود دقت لازم را داشته باشید زیرا هر گونه نقص یا جعل در مدارک خود منجر به رد درخواست و ریجکتی ویزای شما می شود.

اقامت کاری برای فارغ التحصیلان رشته داروسازی در ایتالیا

داروسازی یکی از رشته های درآمدزا در ایتالیا و سایر کشورهاست. فارغ التحصیلان رشته داروسازی در ایتالیا می توانند درآمدی معادل ۶۰۰۰۰€ الی ۱۳۵۰۰۰€ (یورو) در سال داشته باشند. تنها با ۵ الی ۹ ساعت در روز می توانید درآمد خوبی به دست آورید. داروساز هر ۲ سال یکبار جواز خود را به روزرسانی کند. برای تایید جواز، آزمونی به نام CE هر ۲ سال یکبار برگزار می شود و متقاضی با شرکت در این آزمون باید جواز زواطلاعات خود را به روز نگه دارد.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند اقامت یکساله ایتالیا را دریافت کنند و سپس به دنبال شغل داروسازی در این کشور باشند. البته دانشجویان اجازه دارند در زمان تحصیل خود ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا و یا دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *