قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید در فلسطین

کشور فلسطین یکی از ناامن‌ترین کشور‌های جهان شناخته شده که سالیانه طولانی است درگیر جنگ می‌باشد. بنابراین ما در همین ابتدای مطلب، تحصیل در فلسطین را اصلاً به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. شاید با بررسی لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در فلسطین، کمی ترغیب شوید که درمورد تحصیل در فلسطین اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید در فلسطین

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فلسطین گروه ب(خوب)

 1. An Najah National University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فلسطین گروه ج(متوسط)

 1. Al-Quds University
 2. Arab American University
 3. Birzeit University
 4. Islamic University of Gaza

چرا تحصیل در فلسطین را پیشنهاد نمی‌کنیم؟

 • طبق موضوعی که در ابتدای مطلب بیان کردیم، کشور فلسطین اصلاً کشور امنی نیست. این کشور مدام درگیر جنگ است. بنابراین اگر شما برای تحصیل در فلسطین اقدام کنید، معلوم نیست که در آینده چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد. به هر حال جنگ ممکن است گریبان هر کسی را بگیرد. پس به خصوص اگر می‌خواهید همزمان با تحصیل، خانواده را نیز با خود به همراه ببرید، ما تحصیل در فلسطین را به هیچ وجه به شما پیشنهاد نمی‌کنیم
 • از نظر رتبه علمی نیز دانشگاه‌های کشور فلسطین در جایگاه بسیار پایینی قرار دارند. به گونه‌ای که حتی اگر شما لیست ۲۰۰۰ دانشگاه برتر جهان را بررسی کنید، هیچ نام و نشانی از دانشگاه‌های کشور فلسطین مشاهده نخواهید کرد.
 • دانشجویان خارجی برای تحصیل در فلسطین حتماً باید شهریه بپردازند.
 • درست است که هزینه‌های تحصیل در فلسطین پایین می‌باشد ولی همانگونه که گفتیم کیفیت سیستم آموزشی این کشور بسیار ضعیف است. پس بنابراین تحصیل در فلسطین اصلاً مقرون به صرفه نخواهد بود.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور فلسطین

در اغلب دانشگاه‌های کشور فلسطین، هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می‌شود. در این قسمت از مطلب این مقاطع را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

 • تحصیل در فلسطین در مقطع لیسانس

این دوره تحصیلی در کشور فلسطین، ۴ ساله است و معمولاً از ترم سوم، دروس عملی نیز به دروس تئوری اضافه می‌شوند. داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همچنین مدرک پیش دانشگاهی، از شرایط لازم برای ورود به مقطع کارشناسی در فلسطین می‌باشد.

 • تحصیل در فلسطین در مقطع فوق لیسانس

دوره کارشناسی ارشد در فلسطین، ۲ سال طول می‌کشد و شما حتماً باید پایان‌نامه خود را ارائه کنید. پس از آن می‌توانید دفاع کنید. لازم است این نکته را بیان کنیم که ضمن تحصیل، امکان کار برای شما وجود دارد ولی محدودیت شغلی در فلسطین واقعاً یک چالش بزرگ به حساب می‌آید.

 • تحصیل در فلسطین در مقطع دکتری

برخی از دانشگاه‌های کشور فلسطین، دوره دکتری را نیز ارائه می‌کنند. این دوره ۴ ساله است. برای سال اول شما باید دروس تئوری خود را پشت سر بگذارید و سپس از سال دوم، پروژه دکتری شما آغاز می‌شود. از آنجایی که بعضی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، پس حتماً شما باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در فلسطین اصلاً آینده خوبی نخواهد داشت. اگر به دنبال یک کشور ‌ایده‌آل برای تحصیل در رشته‌ای که مدنظر دارید می‌گردید، با قصران گروپ در ارتباط باشید. کارشناسان حرفه‌ای ما با سابقه‌ای که در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند، به شما کمک می‌کنند بتوانید به یک انتخاب درست برسید. ما تمامی امور را برای شما انجام می‌دهیم تا در اولین زمان ممکن، بتوانید ویزای تحصیلی کشور مقصد را به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *