قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی ۲۰۲۴

دانشجویان ایرانی که این کشور را انتخاب کرده‌اند باید بدانند که بایستی فقط وارد دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی شوند که در ادامه به آن اشاره شده است.

لازم به ذکر است که در غیر این صورت نمی‌توانند بعد از اخذ مدرک به ایران آمده و از مدرک خود برای راه‌اندازی کسب و کار استفاده کنند.

متأسفانه باید بگوییم که پایین‌ترین نرخ باسوادی در کل جهان به کشور مالاوی اختصاص دارد. سیستم آموزشی در این کشور نقض‌های بسیار زیادی داشته که کمبود استاد در دانشگاه‌ها و معلم در مدارس از آن جمله است.

اما با این حال تحصیل در مالاوی انتخاب برخی از دانشجویان خواهد بود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی – گروه ب(خوب)

  1. University of Malawi

جزئیات تحصیل در مالاوی

مالاوی کشوری در جنوب شرقی آفریقا است. مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند اما اقوام مختلفی در کشور مالاوی وجود دارد. از آنجایی که امکان تحصیل در کلیه کشورهای خارجی برای همه افراد وجود دارد،

شاید شما به فکر تحصیل در مالاوی هستید. در همین ابتدا باید بگوییم که جهت تحصیل در مالاوی چالش‌های بسیار زیادی در پیش روی شما خواهد بود.

حتماً این مطلب را با دقت مطالعه کنید و برای اینکه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید؛ با قصران گروپ در ارتباط باشید. نباید انتخاب نادرست شما باعث خراب شدن آینده تحصیلی و کاری شما گردد.

پس این مطلب یک راهنمای کامل برای شما خواهد بود.

آیا شرایط تحصیل در مالاوی مناسب است؟

  • به طور کلی آمار نشان داده است که پایین‌ترین نرخ باسوادی در کشورهای جهان، در مالاوی است. همین موضوع نشان می‌دهد که سیستم آموزشی در کشور مالاوی چقدر ضعیف است.
  • در این کشور کمبود استاد و معلم به شدت به چشم می‌آید. به همین دلیل بی‌سوادی در بین مردم کشور مالاوی بسیار زیاد است.
  • اما از نظر شرایط زندگی نیز کشور مالاوی برای زندگی کردن مناسب نیست. فقر در این کشور بیداد می‌کند.
  • شرایط کاری اصلا مناسب نیست و از طرف دیگر امنیت اجتماعی در سطح پایین قرار دارد.

بنابراین اگر شما با هدف تحصیل در مالاوی به این کشور بروید به هر حال باید بدانید که خطراتی در کمین شما خواهد بود. این مسئله وقتی قرار است با خانواده به کشور مالاوی بروید اهمیت بیشتری خواهد داشت.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالاوی

بررسی مقاطع تحصیلی دانشگاهی در کشور مالاوی

نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم بحث اعتبار دانشگاه‌های مالاوی از نظر وزارت علوم ایران است. ما در یک مطلب تحت عنوان “لیست دانشگاه‌های معتبر جهان از نظر وزارت علوم کشور ایران“، دانشگاه‌های معتبر از نظر وزارت علوم در کشور های مختلف را معرفی کردیم.

اگر به این لیست مراجعه کنید متوجه خواهید شد که تعداد دانشگاه‌های معتبر مالاوی از نظر ایران بسیار کم است. به هر حال اگر باز هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و مقاطع تحصیلی در این کشور به دست بیاورید، ادامه مطلب را با ما همراه باشید:

  • تحصیل در مالاوی در مقطع لیسانس

مقطع لیسانس معمولاً ۴ سال طول می‌کشد ولی بسته به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید ممکن است تا ۵ سال نیاز به تحصیل باشد. نکته لازم به ذکر این است که چون زبان مردم مالاوی انگلیسی است؛ بنابراین برای تحصیل در این کشور شما حتماً باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.

  • تحصیل در مالاوی در مقطع فوق لیسانس

این دوره معمولاً دو سال زمان می‌برد. دانشجو باید پروژه تحقیقاتی خود را انجام داده و تحت عنوان پایان نامه برای فارغ التحصیلی ارائه کند. داشتن مدرک زبان نیز از جمله الزامات برای شرکت در کارشناسی ارشد در کشور مالاوی است.

  • تحصیل در مالاوی در دوره دکترا

معمولاً دوره دکترا در کشور مالاوی ۵ ساله است و شما حتماً باید مدرک زبان با نمره بالاتر از دوره‌های قبل داشته باشید. از طرف دیگر باید آزمون ورودی را پشت سر بگذارید. در صورت قبولی می‌توانید برای تحصیل در دوره دکترا اقدام نمایید.

کار حین تحصیل در مالاوی

دانشجویان می‌توانند در زمانی که مشغول به تحصیل هستند به سراغ مشاغل دانشجویی همانند نویسندگی بروند. در مقطع لیسانس شما باید ۱۵ ساعت و در مقاطع بالاتر باید ۲۳ ساعت در هفته کار کنید. برای دریافت مجوز کار شما باید گواهی ارائه نمایید که نشان می‌دهد تحصیلات خود را در کشور مالاوی آغاز کرده‌اید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

کسانی که قصد تحصیل در کشورهای بین‌الملل را دارند باید حتماً با کارشناسان زبده که اطلاعات کاملی در مورد هر یک از کشورها داشته و می‌توانند آن‌ها را به درستی راهنمایی کنند؛ در ارتباط باشند.

مجموعه قصران گروپ متشکل از کارشناسان حرفه‌ای است که سابقه درخشانی در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند. کافی است به ما بگویید می‌خواهید در چه رشته‌ای و در کدام کشور ادامه تحصیل دهید. ما تمامی امور مهاجرت تحصیلی را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *