قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مقدونیه

کشور مقدونیه یکی از کشور‌های واقع در جنوب شرقی اروپا است. اگر شما به دنبال تحصیلات ارزان در یک کشور اروپایی هستید، ما تحصیل در مقدونیه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. به خصوص اینکه در بین لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در مقدونیه، شما دانشگاه‌هایی را مشاهده می‌کنید که اگر فارغ التحصیل از این مؤسسات شوید، به راحتی می‌توانید در ایران کار پیدا کنید. اما به هر حال باید درمورد کیفیت سیستم آموزشی در کشور مقدونیه نیز اطلاعاتی داشته باشید. پس در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

تنوع رشته بالا و از طرف دیگر هزینه‌های زندگی پایین است. منتهی فقط شما می‌توانید از بین دو دانشگاه زیر یک مورد را انتخاب نمایید که مورد تأیید وزارت علوم هستند:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مقدونیه گروه ج (متوسط)

 1. Ss. Cyril and Methodius University Skopje
 2. University Goce Delcev Stip

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مقدونیه

آیا تحصیل در مقدونیه گزینه مناسبی است؟

 • اغلب دانشگاه‌هایی که در کشور مقدونیه هستند، در سطح اروپا دارای اعتبار می‌باشند. بنابراین شما با فارغ التحصیلی از این دانشگاه‌ها، مدرکی معتبر خواهید داشت که برای تحصیل در کشور‌های اروپایی و یا کار در این کشور‌ها، هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌شود.
 • دانشگاه‌ها در کشور مقدونیه به دو دسته دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. حتی دانشجویان بین‌الملل نیز می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی به صورت رایگان درس بخوانند.
 • امکان کار حین تحصیل برای شما وجود دارد منتهی تعداد ساعات کاری براساس مقطع تحصیلی مشخص می‌شود.
 • در ابتدای مطلب بیان کردیم که کشور مقدونیه به عنوان ارزان‌ترین کشور اروپایی در زمینه تحصیل شناخته شده است. اکنون باید این نکته را نیز اضافه کنیم که هزینه‌های زندگی در این کشور واقعاً پایین است.
 • پروسه دریافت ویزای تحصیلی از کشور مقدونیه نسبت به کشور‌های اروپایی دیگر با چالش‌های کمتری روبرو است.
 • همچنین شما شانس بیشتری برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور مقدونیه دارید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مقدونیه

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور مقدونیه

در تمامی دانشگاه‌های کشور مقدونیه هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. در این قسمت از مطلب با ما همراه باشید تا شرایط هر کدام از دوره‌ها را برای شما توضیح دهیم:

 • تحصیل در مقدونیه در مقطع کارشناسی

این مقطع به مدت ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. اغلب دروس به زبان مقدونی یا آلبانیایی تدریس می‌گردند. اما اگر شما دانشگاه‌های خصوصی را انتخاب کنید، می‌توانید تحصیل به زبان انگلیسی را ادامه دهید. در چنین شرایطی شما حتماً باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل را داشته باشید. برای ورود به مقطع کارشناسی، شرط سنی نیز در نظر گرفته شده است. شما باید حداقل ۱۹ ساله داشته باشید.

 • تحصیل در مقدونیه در مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی ۲ سال به طول می‌انجامد و لازمه فارغ التحصیلی این است که شما یک پایان‌نامه باکیفیت ارائه کنید. برخلاف دوره کارشناسی، در مقطع فوق لیسانس اغلب دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. پس حتماً برای دریافت پذیرش، باید مدرک زبان آیلتس یا تافل را ارائه کنید.

 • تحصیل در مقدونیه در مقطع دکتری

براساس اینکه شما چه پروژه‌ای را به عنوان پایان‌نامه انتخاب کرده‌اید، طول دوره دکتری ۳ تا ۵ سال خواهد بود.
اگر چه شرط سنی برای ورود به مقطع دکترا تعریف نشده است ولی نباید فاصله بین فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس با دکتری زیاد باشد. چون اغلب درس‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، شما باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشید. داشتن رزومه علمی قوی، مقالات چاپ شده، ریز نمرات و معدل بالا نیز از شروط دریافت پذیرش در مقطع دکتری در کشور مقدونیه می‌باشند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

آیا شما می‌دانید شرایط زندگی در کشور مقدونیه چگونه است؟ آیا رفاه اجتماعی وجود دارد؟ آیا بازار کار بعد از فارغ التحصیلی واقعاً ‌ایده‌آل است؟ وضعیت سیستم آموزش مدارس در کشور مقدونیه به چه صورت است؟ برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در مقدونیه به دست بیاورید، همین اکنون تلفن را بردارید و با قصران گروپ تماس بگیرید. ما موظف هستیم به تمامی سؤالات شما پاسخ دهیم. در نهایت برای دریافت ویزای تحصیلی، تمامی مراحل کار را برای شما انجام خواهیم داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *