قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لیبریا ۲۰۲۴

اگر کسی به شما تحصیل در لیبریا را پیشنهاد داده است، باید بدانید که لیبریا یک کشور آفریقایی است و متأسفانه کشور‌های آفریقایی، غالباً از نظر زندگی، تحصیل و اوضاع اقتصادی، اصلاً شرایط مناسبی ندارند.

ممکن است با بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لیبریا این سؤال برای شما به وجود بیاید که آیا کیفیت سیستم آموزشی در کشور لیبریا در حد استاندارد‌های جهانی است؟ بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این کشور به دست بیاورید.

لازم است به علاقه‌مندان برای تحصیل در لیبریا این موضوع را متذکر شویم که برخی از دانشگاه‌ها شرایط بورسیه تحصیلی را در نظر گرفته‌اند. بنابراین میتوانید دانشگاه خود را از لیست وزارت علوم انتخاب و شرایط بورسیه را بررسی کنید. بدین ترتیب اگر با وضعیت تحصیلی و مدارکی قبلی شما تطابق داشت از این فرصت استفاده کنید تا تحصیل برای شما رایگان تمام شود:

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لیبریا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لیبریا – گروه ب (خوب)

 1. University of Liberia

جزئیات تحصیل در لیبریا

آیا تحصیل در لیبریا واقعاً مناسب است؟

 • در همین ابتدا باید بگوییم که سیستم آموزشی کشور لیبریا اصلاً در شرایط ‌ایده‌آلی قرار ندارد. بنابراین اگر قرار است برای تحصیل به خارج کشور بروید، ما لیبریا را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

 

 • از طرف دیگر اگر میزان جرم در کشور لیبریا را بررسی نمایید؛ متوجه خواهید شد که امنیت اجتماعی در این کشور بسیار پایین است.

طبق آمار به دست آمده از ۳ سال گذشته، میزان ارتکاب جرم در کشور لیبریا بیش از ۸۰ درصد برآورد شده و این نشان می‌دهد که این کشور برای زندگی مناسب نیست.

 • اگر شما به عنوان یک خانم می‌خواهید به کشور لیبریا بروید یا قرار است همسر فرزندان خود را به کشور لیبریا ببرید، باید بدانید که لیبریا اصلاً برای حضور زن‌ها مناسب نیست. متأسفانه مردم در کشور لیبریا در زمان عبور خانم‌ها از خیابان، آن‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند و خطر تصادف برای زن‌ها بسیار زیاد است.

از طرف دیگر در شب زنان بهتر است از خانه خارج نشوند چون هر گونه اتفاقی در شب ممکن است برای آن‌ها رخ بدهد.

 • از نظر کیفیت زندگی اجتماعی و اقتصادی نیز باید بگوییم کشور لیبریا اصلاً شرایط ‌ایده‌آلی ندارد.

 

 • اگر شما به عنوان یک دانشجو می‌خواهید در کشور لیبریا کار کنید، تنها مجاز هستید که در محل کالج خود یک شغلی را انتخاب نمایید.

برای مثال کار در تریا، کتابخانه یا پشتیبانی در بخش‌های اداری، تنها فرصت‌های شغلی است که برای شما وجود دارد.

بنابراین در یک جمع‌بندی کلی، اگر شما تحصیل در لیبریا را انتخاب می‌کنید، زمان و هزینه خود را هدر می‌دهید چون مدرکی به دست می‌آورید که اصلاً در دنیا اعتبار چندانی ندارد و از طرف دیگر بهترین زمان‌های زندگی را در کشوری با کیفیت پایین و فاقد امنیت اجتماعی بالا از دست داده‌اید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی در لیبریا

افرادی که می‌خواهند برای تحصیل در لیبریا اقدام کنند، باید در اولین فرصت ممکن مدارکی که توسط سفارتخانه این کشور گزارش شده است را هر چه زودتر آماده نمایند. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی به صورت اصل و ترجمه شده
 • داشتن پاسپورت با حداقل اعتبار تعریف شده توسط اداره مهاجرت لیبریا
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • داشتن حداکثر نمره معدل براساس مقطع تحصیلی پذیرش شده
 • ارائه ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی
 • تکمیل فرم درخواست
 • پرداخت هزینه مربوط به ثبت درخواست و قرار دادن فیش هزینه در پرونده مدارک

لازم است بدانید که بین ۳ تا ۹ ماه زمان لازم است تا شما بتوانید ویزای تحصیلی خود را از سفارتخانه کشور لیبریا دریافت کنید. به همین دلیل اگر تصمیم خود را برای تحصیل در لیبریا به صورت جدی نهایی کرده‌اید، حتماً باید در زمان مناسب، برای تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی لیبریا اقدام نمایید تا در زمان مدنظر بتوانید خود را به دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های لیبریا برسانید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

متأسفانه بار‌ها این اتفاق افتاده است که افراد با یک انتخاب اشتباه، آینده تحصیلی و کاری خود را از دست داده‌اند. اگر کسی به شما تحصیل در لیبریا را پیشنهاد می‌دهد، بهتر است با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

کارشناسان متخصص ما که سابقه دیرینه در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند، با اطلاعات کاملی که در اختیار شما قرار می‌دهند، کمک می‌کنند شما بتوانید به یک انتخاب درست برسید و آینده شغلی و کاری خود را تضمین کنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *