قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لسوتو ۲۰۲۴

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در لسوتو را دارید باید در نظر بگیرید که دانشگاه مد نظر جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لسوتو قرار داشته باشد. با این کار در آینده مشکلی برای کسب و کار شما پیش نخواهد آمد.

از آنجایی که دانشگاه‌های کشور لسوتو از نظام آموزشی شناخته شده پیروی می‌کنند بنابراین نیازی نیست که برای پیدا کردن بهترین دانشگاه تحقیق کنید. در میان آنها فقط یک دانشگاه در لیست مورد تایید وزارت علوم قرار دارد.

آنچه که اهمیت دارد بحث کیفیت آموزشی است که متأسفانه این موضوع در کشور لسوتو به عنوان یک نقص شناخته شده است.

کشور لسوتو در جنوب آفریقا قرار گرفته است. بنابراین همانگونه که متوجه شدید یک کشور کاملاً آفریقایی به حساب می‌آید و ما در همین ابتدای مطلب تحصیل در لسوتو را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم.

شاید بنا به پیشنهاد دوستان یا آشنایان و یا بنا به دلایل شخصی خود می‌خواهید لسوتو را برای تحصیل انتخاب کنید. ابتدا این مطلب را مطالعه کرده و اگر سؤالی دارید با مجموعه قصران گروپ در ارتباط باشید تا پاسخ کامل و دقیق به دست بیاورید و اکنون برای آینده تحصیلی خود تصمیم‌گیری کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لسوتو

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لسوتو – گروه ب (خوب)

  1. National University of Lesotho

جزئیات تحصیل در لسوتو

چرا تحصیل در لسوتو پیشنهاد نمی‌شود؟

همانگونه که در ابتدای مطلب گفتیم ما قاطعانه تحصیل در لسوتو را رد می‌کنیم. محدودیت‌هایی وجود دارد که شما به عنوان متقاضی تحصیل در کشور خارجی باید از این محدودیت‌ها در مورد تحصیل در لسوتو مطلع باشید:

  • مهم‌ترین عیب تحصیل در لسوتو کیفیت پایین سیستم آموزشی در این کشور است. عمده دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید دانشگاه‌های برتر جهان و حتی وزارت علوم ایران نیستند.
  • تعداد رشته‌هایی که در دانشگاه‌های لسوتو ارائه می‌شود بسیار کم است و همان تعداد رشته‌های ارائه شده نیز از نظر کسب و کار آینده درخشانی برای شما رقم نمی‌زنند.

 

  • بعد از فارغ التحصیلی نمی‌توانید انتظار داشته باشید که کسب و کار بسیار خوبی براساس رشته فارغ التحصیلی خود داشته باشید.
  • نکته‌ای که متقاضیان تحصیل در لسوتو باید به آن توجه داشته باشند این است که فقط هزینه‌های پایین را در نظر نگیرند. شما نیاز به یک مدرک معتبر دارید تا برای ادامه تحصیل در کشور‌های بزرگ جهان و یا برای کار در ایران به مشکل برخورد نکنید.

 

  • از نظر شرایط زندگی نیز کشور لسوتو اصلاً ‌ایده‌آل نیست. بنابراین افراد متقاضی که می‌خواهند با خانواده به این کشور بروند باید این نکته را در نظر داشته باشند که نمی‌توانند در رفاه اجتماعی خوبی به سر ببرند. به خصوص اینکه در کشور لسوتو جرم و جنایت و خشونت بسیار زیاد بوده و بیماری و فقر نیز به عنوان دو معضل اصلی در این کشور شناخته شده است.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لسوتو

کار حین تحصیل در لسوتو

شما به دانشجویی که در کشور لسوتو تحصیل می‌کنید می‌توانید در حین دوران تحصیل مشغول به کار شوید. تعداد ساعات کاری برای دوره‌های لیسانس کمتر از ۱۵ ساعت در هفته می‌باشد .برای افرادی که در مقطع فوق لیسانس تحصیل می‌کنند؛ تعداد ساعات کاری ۲۰ ساعت و برای دکترا تقریباً ۳۰ ساعت در هفته است. البته این مدت زمان می‌تواند براساس نوع دانشگاه و دانشکده‌ای که انتخاب کرده‌اید کمی متفاوت باشد.

اگر می‌خواهید کسب و کاری در داخل دانشگاه داشته باشید نیاز به مجوز نیست و حقوق را نیز از طرف دانشگاه دریافت خواهید کرد. اما اگر می‌خواهید بیرون از دانشگاه مشغول به کار شوید حتماً نیاز به مجوز دارید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

به طور کلی وقتی بحث تحصیل در خارج از کشور به میان می‌آید شما نباید عجولانه عمل کنید چون شما هر رشته و دانشگاهی که انتخاب که نمایید بر روی آینده کاری شما تأثیر می‌گذارد.

با قصران گروپ در ارتباط باشید و رشته‌ای که مد نظر دارید را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا بهترین دانشگاه و بهترین کشور را به شما پیشنهاد کنند. ما تمام امور برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت شما را با کمال میل انجام خواهیم داد. پس اصلاً نگران نباشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *