قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کویت

اگر به فکر تحصیل در کویت هستید، اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در کویت است. سپس باید بررسی کنید آیا دانشگاه‌های این کشور رتبه جهانی نیز دارند یا خیر. در واقع بررسی اعتبار مدارک تحصیلی کویت در سطح جهان اهمیت بسیار زیادی دارد. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در مورد تحصیل در کویت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کویت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کویت گروه ب (خوب)

 1. Gulf University for Science and technology
 2. Kuwait University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کویت گروه ج (متوسط)

 1. American University of Kuwait
 2. American University of the Middle East
 3. College of Technological Studies

آیا تحصیل در کویت می‌تواند گزینه مناسبی باشد؟

 • از نظر اعتبار علمی باید بگوییم که کشور کویت همچنان در حال توسعه سیستم آموزشی و مجهز کردن دانشگاه‌ها برای پیشرفت علم و ترقی است. به همین دلیل نسبت به سال‌های گذشته شرایط دانشگاه‌های کویت بسیار بهتر شده است. اگر چه دانشگاه‌های این کشور در رتبه‌های جهانی قرار ندارند ولی از کیفیت خوبی برخوردار هستند.
 • هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور کویت بسیار مقرون به صرفه است اما با این حال باز هم بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. همین بورسیه‌ها جذابیت دانشگاه‌های کویت را در بین اتباع خارجی به خصوص ایرانی‌ها بیشتر می‌کند. این بورسیه‌های تحصیلی برای مقطع کارشناسی به مدت ۳ سال، برای مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال و برای دکتری به مدت ۵ سال ارائه می‌گردند.
  داشتن مقالات علمی معتبر، داشتن معدل بالا و همچنین قرار گرفتن در زمره دانشجویان نخبه، شرط دریافت بورسیه می‌باشد.
 • شرایط اقتصادی کشور کویت بسیار ‌ایده‌آل است. در واقع این کشور از ثبات اقتصادی برخوردار می‌باشد. بنابراین برای زندگی در این کشور رفاه اجتماعی خوبی برای شما فراهم خواهد شد چون ارزش پول کشور کویت بسیار بالا است.
 • اگر می‌خواهید فرزندان خود را نیز به کشور کویت ببرید، باید بگوییم که تحصیلات در دوران غیر دانشگاهی کاملاً رایگان خواهد بود.
 • بازار کار در کشور کویت واقعاً مناسب است. بعد از فارغ التحصیلی به راحتی می‌توانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید.
 • دانشجویان می‌توانند در طول هفته ۱۰ ساعت کار کنند. بنابراین امکان کار حین تحصیل برای شما فراهم می‌باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کویت

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کویت

اما اکنون باید به بررسی این مسأله بپردازیم که هر یک از دوره‌های تحصیلی در دانشگاه در کشور کویت چه شرایطی دارند:

 • تحصیل در کویت در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی معمولاً ۳ سال طول می‌کشد. رشته‌های متنوعی در کشور کویت برای مقطع لیسانس در نظر گرفته شده است. برای ورود به مقطع کارشناسی حتماً نیاز به ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله، ریز نمرات و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵/۵ می‌باشد. همچنین شما باید گواهی تمکن مالی ارائه کنید. لازم است این نکته را بیان کنیم که اگر مدرک معدل دیپلم شما کمتر از ۱۵ بود، باید قبل از ورود به دانشگاه، یک دوره ۶ ماهه به صورت پیش نیاز سپری شود.

 • تحصیل در کویت در مقطع کارشناسی ارشد

 این مقطع ۲ ساله است و برای فارغ التحصیلی باید بتوانید از پایان‌نامه خود دفاع کنید. شرط ورود به این مقطع، سپری کردن آزمون ورودی است. همچنین باید مدارک تحصیلی قبلی و مدرک زبان خود را نیز ارائه کنید.

 • تحصیل در کویت در مقطع دکتری

برای ورود به این مقطع، علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی، باید تسلط کافی به زبان عربی نیز داشته باشید. البته نیاز به مدرک زبان عربی نخواهد بود. حداقل نمره زبان، براساس دانشگاه مشخص می‌گردد. همچنین هر دانشگاهی یک آزمون ورودی برگزار می‌کند که شما باید حداقل نمره مربوط به آن آزمون را دریافت کنید. دوره دکتری ۵ ساله است و داشتن یک پایان‌نامه قوی و مقالات معتبر، شرط فارغ التحصیلی می‌باشد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

برای انتخاب یک کشور جهت مهاجرت تحصیلی، باید کیفیت زندگی اجتماعی را نیز بررسی کنید. برای مثال اگر به فکر تحصیل در کویت هستید، بررسی نمایید آیا این کشور از امنیت اجتماعی برخوردار است؟ آیا تبعیض جنسیتی در آن وجود دارد؟ سیستم آموزش مدارس به چه صورت است؟ آیا شما به راحتی در هر رشته‌ای که فارغ التحصیل شوید می‌توانید کار پیدا کنید؟ کارشناسان حرفه‌ای ما در قصران گروپ آماده پاسخگویی به شما هستند. وقتی می‌خواهید ویزای تحصیلی دریافت کنید، کافی است مدارک خود را در اختیار ما بگذارید تا صفر تا صد امور را برای شما انجام دهیم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *