قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایسلند ۲۰۲۴

ایسلند یک کشور جزیره‌ای است که در اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است. شاید شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید، می‌خواهید بدانید وضعیت تحصیل در ایسلند چگونه است. ممکن است با بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایسلند به این نتیجه برسید که براساس رشته انتخابی مد نظر خود، وارد کشور ایسلند شوید. ولی قبل از اینکه تصمیم خود را نهایی کنید، حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

ما در این مقاله قرار است برای شما توضیح دهیم که آیا تحصیل در ایسلند می‌تواند آینده شغلی و کاری شما را تضمین کند و شما را در بهترین موقعیت قرار دهد یا خیر.

درواقع یکی از روش‌های مهاجرت به ایسلند این است که شما جهت تحصیل در این کشور درخواست بدهید. دانشگاه‌های این کشور به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. اگر شما بتوانید در دانشگاه‌های دولتی پذیرش بگیرید تحصیل در ایسلند برای شما کاملاً رایگان تمام خواهد شد.

برای این منظور باید رزومه بسیار خوبی داشته باشید تا پذیرش از دانشگاه‌های دولتی نصیب شما گردد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که پذیرش را از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران دریافت کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایسلند – گروه ب (خوب)

 1. Reykjavik University / Haskolinn I Reykjavik
 2. University of Iceland / Haskoli Islands

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایسلند

جزئیات تحصیل در ایسلند

بررسی مزایای تحصیل در ایسلند

 • به طور کلی کیفیت سیستم آموزشی در ایسلند بسیار بالا است و به همین دلیل سالانه مهاجرین زیادی برای تحصیل در ایسلند اقدام می‌کنند. اغلب دانشگاه‌های این کشور از رتبه خوبی در جهان برخوردار می‌باشند.

بنابراین وقتی شما مدرک تحصیلی خود را از ایسلند دریافت کنید، مطمئن خواهید بود که برای ادامه تحصیل در کشور‌های اروپایی، به مشکلی برخورد نخواهید کرد و همچنین برای پیدا کردن کار اصلاً محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد شد.

 

 • تحصیل در این کشور در اغلب دانشگاه‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود. یعنی حتی شما به عنوان یک دانشجوی خارجی می‌توانید از خدمات مربوط به تحصیلات رایگان بهره‌مند شوید.

 

 • تحصیل در ایسلند بهترین فرصت برای کسانی است که به امور تحقیقاتی علاقه دارند چون امکانات بسیار عالی و پیشرفته در تمامی دانشگاه‌های ایسلند وجود دارد.

 

 • امنیت اجتماعی در کشور ایسلند بالا است. پس وقتی می‌خواهید با خانواده به کشور ایسلند برویدف از این نظر هیچ مشکلی نخواهد بود. در واقع طبق آمار به دست آمده، میزان جرم و جنایت در کشور ایسلند بسیار پایین گزارش شده است.

 

 • تدریس در اغلب دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود. شما با ورود به کشور ایسلند می‌توانید هم زبان انگلیسی و هم زبان ایسلندی خود را تقویت کنید.

 

 • کشور ایسلند مناظر طبیعی بکر و بسیار زیبایی دارد. بنابراین تحصیل در ایسلند فرصت خوبی است که با یک کشور دیگر در جهان آشنا شوید و از زیبایی‌های آن دیدن کنید.

 

 • جمعیت در کشور ایسلند بسیار پایین است. در نتیجه خبری از ترافیک‌های شلوغ شهری و سر صدای زیاد نخواهد بود.

 

معایب تحصیل در ایسلند

 • مهمترین عیب تحصیل در ایسلند بحث درآمد پایین و هزینه‌های بالای زندگی است. اگر شما در ایسلند مشغول به کار شوید، درآمدی که به دست می‌آورید نمی‌تواند کفاف هزینه‌های زندگی شما را بدهد.

 

 • همچنین لازم است بدانید که عمده روز‌های سال در ایسلند شرایط سرد و یخبندان است. اگر شما فردی سرمایی هستید، قطعاً تحصیل در ایسلند برای شما اذیت‌کننده خواهد بود.

 

 • متأسفانه فرهنگ مردم ایسلند بسیار بسته و سنتی است. در نتیجه از مهاجران زیاد استقبال نمی‌کنند. بنابراین همین موضوع زندگی کردن در ایسلند را برای شما کمی سخت خواهد کرد. زمان زیادی لازم است تا شما بتوانید خود را با مردم ایسلند وفق دهید.

 

 • همچنین لازم است بدانید که تنوع غذایی چندان زیادی را در ایسلند مشاهده نخواهید کرد.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایسلند

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور ایسلند

در دانشگاه‌های کشور ایسلند تمامی سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود که در این قسمت هر کدام از مقاطع را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی

برای ورود به این مقطع شما باید مدرک دیپلم خود را ارائه نمایید. معدل مدرک دیپلم بر روی پذیرش شما تأثیر بسیار زیادی دارد. حداقل سه سال زمان لازم است تا شما بتوانید دوره کارشناسی را به اتمام برسانید.

معمولاً در این مقطع تحصیل به زبان ایسلندی انجام می‌شود ولی برای برخی از رشته‌ها، تدریس به زبان انگلیسی نیز وجود دارد اما تعداد این رشته‌ها محدود است.

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد

تمامی رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. بنابراین متقاضیان برای ورود به این مقطع باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ را داشته باشند.

البته اگر شما مدرک زبان ندارید، می‌توانید در دوره‌های آموزشی که دانشگاه برگزار می‌کند شرکت نمایید. همچنین باید مدارک مربوط به دوره‌های تحصیلی قبلی خود را ترجمه کنید و در پرونده قرار دهید. دوره کارشناسی ارشد دو ساله است و برای ورود به دانشگاه‌های دولتی شما دو توصیه‌نامه از اساتید دوره کارشناسی نیاز خواهید داشت.

تحصیل در ایسلند در مقطع دکتری

برای ورود به این مقطع، شما باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵/۶ داشته باشید. مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات را ترجمه و معادل‌سازی کنید.

سپس باید مقالات، کنفرانس‌ها و پایان‌نامه کارشناسی ارشد شما بررسی گردد. دوره دکتری ۵ سال است و شما باید یک استاد راهنما انتخاب کنید تا نامه پذیرش را در اختیار شما بگذارد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

با مطالعه این مطلب حتماً هنوز هم سؤالات زیادی در ذهن شما وجود دارد. برای مثال بازار کار در ایسلند چگونه است؟ آیا اوضاع اقتصادی مناسبی در این کشور حاکم می‌باشد؟ آیا در مدارس سیستم آموزشی با کیفیتی برقرار است؟ و سؤالات بی‌شمار دیگری که قطعاً کارشناسان ما در قصران گروپ با حوصله و صبوری، آماده پاسخگویی به شما خواهند بود.

می‌توانید با این مؤسسه تماس بگیرید؛ اطلاعات لازم در مورد تحصیل در ایسلند را دریافت کنید و سپس در صورتی که تصمیم خود را نهایی کردید، مسئولیت دریافت ویزای تحصیلی را بر عهده قصران گروپ بگذارید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *