قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در غنا ۲۰۲۴

اگر به فکر تحصیل در غنا هستید ابتدا لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در غنا را بررسی کنید و سپس این مطلب را مطالعه نمایید تا متوجه شوید آیا تحصیل در غنا فرصت مناسبی برای حضور در دانشگاه‌های جهانی می‌باشد یا خیر. پس با ما همراه باشید و اگر سؤالی داشتید با قصران گروپ تماس بگیرید تا کارشناسان حرفه‌ای ما پاسخگوی سؤالات شما باشند.

غنا یکی از کشور‌های واقع در غرب آفریقا می‌باشد که تنوع فرهنگی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد چون اقوام مختلفی در کشور غنا زندگی می‌کنند. در بین کشور‌های آفریقایی، غنا به عنوان صلح‌آمیزترین کشور شناخته شده است. بنابراین امنیت خوبی دارد و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در محیط آرام مشغول به تحصیل شوند.

کشور غنا در تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می‌پذیرد. افرادی که می‌خواهند برای تحصیل در غنا اقدام کنند لازم است حتماً معادل‌سازی مدرک را انجام داده و از طرف دیگر برای ورود به رشته‌های پزشکی باید حتماً آزمون‌هایی را سپری نمایند.

لازم است بدانید که اغلب دانشگاه‌های این کشور شرایط بورسیه را تعریف کرده‌اند. بنابراین شاید شما بتوانید از این فرصت استفاده کرده و با کمترین هزینه‌ها در دانشگاه‌های غنا درس بخوانید. اما اگر می‌خواهید در ایران مشغول به کار شوید نمی‌توانید به سراغ هر دانشگاهی بروید. باید تنها دانشگاه‌هایی که از نظر وزارت علوم ایران اعتبار دارند را انتخاب نمایید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در غنا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در غنا – گروه ب(خوب)

 1. University of Ghana

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در غنا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در غنا – گروه ج(متوسط)

 1. Ghana Institute of Management and Public Administration
 2. Kwame Nkrumah University of Science and Technology
 3. University for Development Studies
 4. University of Cape Coast

جزئیات تحصیل در غنا

بررسی وضعیت تحصیل در غنا

اجازه دهید از چند جنبه تحصیل در غنا را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم در مورد انتخاب و یا عدم انتخاب دانشگاه‌های غنا به یک نتیجه درست برسیم:

 • غنا همواره به کیفیت سیستم آموزشی توجه داشته و سعی کرده است که سیستم‌های آموزشی به روز را در مدارس و دانشگاه‌های خود پیاده کنند. به همین دلیل در حال حاضر نرخ باسوادی در بین مردان بیش از ۸۱ درصد و در بین زنان بیش از ۷۱ درصد می‌باشد.
 • دانشگاه‌های زیادی در این کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها هم از نظر وزارت علوم ایران و هم از نظر جهانی از کیفیت مناسب برخوردار بوده و تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌تواند فرصت‌های آموزشی زیادی را به خصوص از نظر مهارت‌های عملی برای شما فراهم کند.
 • برخی از دانشگاه‌های کشور غنا خصوصی هستند. در این دانشگاه‌ها بهترین تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل شهرت بین‌المللی دارند. ولی برای حضور در این دانشگاه شما باید هزینه‌های زیادی بپردازید.
 • تمامی دانشگاه‌های این کشور تسهیلات دانشجویی شامل خدمات بانکی، بیمه درمان، کارت دانشجویی، مشاغل دانشجویی، خوابگاه و چاپ مقالات علمی را در نظر گرفته‌اند.
 • برای اینکه در دانشگاه‌های غنا تحصیل کنید حتماً باید مدارک تحصیلی قبلی خود را معادل‌سازی نمایی.
 • اگر می‌خواهید در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های غنا مشغول به تحصیل شوید لازم است حتماً آزمون‌های ورودی را که به زبان رسمی کشور غنا برگزار می‌شوند با موفقیت پشت سر بگذارید.
 • البته لازم است این نکته را بیان کنید که متأسفانه در کشور غنا برخورد‌های نژادپرستانه وجود دارد. ممکن است تا مدتی افراد سیاه پوست با شما که سفید پوست هستید رفتار نامناسبی داشته باشند. این اتفاق در دانشگاه کمتر رخ می‌دهد ولی اگر می‌خواهید در کشور غنا مشغول به کار دانشجویی شوید چنین محدودیت‌ها و مشکلاتی برای شما وجود خواهد داشت.

کار حین تحصیل در غنا

همانگونه که در قسمت قبل گفتیم امکان دریافت مجوز کار دانشجویی در غنا وجود دارد. به خصوص کسانی که در رشته‌های علوم انسانی درس خوانده‌اند اگر پژوهش‌های میدانی و تحقیقاتی را شروع کنند هم مهارت‌های خود را افزایش می‌دهند و هم درآمد مناسبی کسب خواهند کرد. در بین کلیه مشاغل دانشجویی، کار در دانشگاه بهترین فرصت برای شما خواهد بود.

درست است که شاید در ابتدا ارزش مالی چندان زیادی نداشته باشد اما یک سابقه کاری برای شما خواهد بود. همچنین لازم است این نکته را بیان کنیم که امنیت شغلی شما در کشور غنا چه در زمان تحصیل و چه بعد از فارغ التحصیلی به حرفه‌ای بستگی دارد که شما انتخاب کرده‌اید. قبل از انتخاب هر شغلی، محیط کار را بررسی نمایید. تا جایی که امکان دارد بهتر است از افراد سیاه پوست دور باشید تا مشکلاتی برای شما بروز نکند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

این مطلب اطلاعات کلی را در مورد تحصیل در غنا در اختیار شما قرار داد. ولی قطعاً شما می‌خواهید بدانید که رفاه اجتماعی در این کشور به چه صورت است؟ آیا مدارس نیز کیفیت آموزشی مناسبی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌اند؟ آیا امنیت اجتماعی در این کشور در همه مناطق بسیار بالا است؟

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در غنا به دست بیاورید؛ همین الان تلفن را بردارید؛ با قصران گروپ تماس بگیرید و یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت نمایید. با پرسش و پاسخ می‌توانید به نتیجه بهتری برسید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *