قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

قبل از هر کاری و اقدام برای گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی ، شما باید از یک موسسه آموزش عالی در این کشور نامه پذیرش دریافت و سپس مدارک خود را به صورت کامل آماده و ترجمه کرده باشید.

آلمان از جمله کشورهایی است که دارای شرایط و امکانات بسیار خوبی در زمینه تحصیل و آموزش می باشد؛ همچنین اقتصاد پر رونقی داشته و متقاضی جذب نیروی کار و دانشجویان می باشند. به همین دلیل مهاجرت به آلمان بسیار پرطرفدار بوده و تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان برای تحصیل، این کشور را انتخاب کرده و برای دریافت پذیرش دانشگاه های آلمان اقدام می کنند.

وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی مرحله پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان است.

اگر ندانید در این زمان باید چه کارهایی انجام داده و چگونه برای دریافت وقت سفارت آلمان درخواست دهید، ممکن است کمی گیج شوید و در دریافت ویزای تحصیلی آلمان به مشکلاتی برخورد کنید.

از آنجایی که این نکات بسیار مهم است، اگر از این موارد در انجام این پروسه بی اطلاع باشید و آن ها را از قلم بی اندازید ممکن است نتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و برای تحصیل به آلمان بروید، پس تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

مراحل دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

برای دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی باید چهار مرحله اصلی را طی کنید. این مراحل به شرح زیر می باشند:

 1. در ابتدا برای رزرو وقت تحصیلی سفارت آلمان می بایست به سایت آنلاین سفارت آلمان مراجعه کرده و مبلغ مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت را پرداخت کنید.
 2. بعد از یک روز کاری، پرداخت شما تایید می شود و می توانید فرم در‌خواست وقت سفارت تحصیلی آلمان که شامل مشخصات فردی، شماره کارت شناسایی، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل و شماره تلفن است را پر کنید.
 3. در این مرحله پس از تأیید شدن مدارک و مشخصات توسط سایت، ایمیل هایی جهت تعین وقت سفارت به شما ارسال خواهد شد و می بایست یک روز را از بین گزینه ‌های موجود برای قرار ملاقات با سفارت انتخاب کنید.
 4. در روز تعیین شده به سفارت آلمان مراجعه کرده و تمامی مدارک خود را ارائه دهید.

بنابراین اولین گام برای دریافت وقت سفارت تحصیلی آلمان، پرداخت مبلغ مورد نیاز، ثبت نام و وارد کردن اطلاعات شخصی در سایت سفارت آلمان است. پس برداشتن قدم اول باید منتظر دریافت ایمیل ‌های مربوطه برای مشخص کردن ساعت و روز قرار ملاقات خود باشید.

 • توجه داشته باشید که فیش پرداخت هزینه گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی را باید در روز مراجعه به سفارت و انگشت نگاری، ارائه دهید.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت آلمان 

زمانی که در وقت تعیین شده جهت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی مراجعه می کنید، باید تمام مدارک و فرم های لازم را همراه خود داشته باشید. هم نسخه اصلی و هم دو نسخه کپی از تمامی این مدارک باید ارائه گردد. علاوه بر آن این مدارک زمانی معتبر اند که در دار الترجمه های رسمی ترجمه شده و دارای مهر و امضای تایید دادگستری باشند. زمانی که برای مصاحبه می روید این موارد با دقت و حساسیت بررسی خواهد شد. مدارکی که باید همراه خود داشته باشید عبارتند از:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات ( ترجمه شده به زبان آلمانی هم لازم است)
 • رزومه فردی
 • فرم درخواست ویزای ملی
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس در ابعاد پاسپورت
 • اصل نامه پذیرش از دانشگاه آلمانی
 • نامه تمکن مالی و گردش حساب
 • سوابق بیمه
 • سوابق و رزومه کاری
 • سند بیمه مسافرتی
 • انگیزه نامه تحصیلی (شامل دلایل انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر، هدف و قصد خود از تحصیل در آلمان، همچنین برنامه دقیق خود برای اقامت در آلمان در طول دوره تحصیلی و…)

به دلیل تعداد زیاد مدارک مورد نیاز همچنین دقت فراوان در بررسی و تایید صحت و اعتبار آن ها، فرایند اخذ ویزای تحصیلی آلمان ممکن است تا یکسال هم طول بکشد. از این رو توصیه می شود که این مدارک را از قبل آماده کرده تا در زمانبندی مورد نظر خود موفق به دریافت ویزا شوید.

وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

هزینه‌ وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی چقدر است؟

همانطورکه قبل تر گفته شد برای گرفتن وقت سفارت آلمانِ تحصیلی باید هزینه ای را پرداخت کنید. این هزینه بسته به این که کدام شرکت را برای تعیین وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی انتخاب کردید، متفاوت خواهد بود.
مقداری از مبلغ تعیین شده به شرکت مربوطه تعلق میگیرد و باقی آن صرف انجام مراحل و کارهایی می شود که باید برای تعیین وقت تحصیلی سفارت آلمان انجام گیرد.
همچنین هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی آلمان، حدودا ۷۵ یورو می باشد البته ممکن است این قیمت تغییر کند.
برای اطلاع دقیق از هزینه های مربوط به دریافت وقت سفارت و ویزای تحصیلی آلمان، با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید.

مدت زمان دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

در حال حاضر وقت سفارت آلمان تحصیلی پس از درخواست ۱ تا ۲ ماه بعد به متقاضیان داده می شود. بنابراین بهتر است این کار را به آخرین وقت موکول نکنید و هرچه سریع تر برای دریافت وقت سفارت برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید.
همچنین بد نیست بدانید مدت زمان پاسخ دهی و فرایند اخذ ویزای دانشجویی از ۲ ماه تا ۲ سال متغیر است.

پیگیری وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

این کار را می بایست توسط موسسه ای که از طریق آن اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان دانشجویی کرده اید، انجام داده و وقت مصاحبه سفارت خود را برای ویزای دانشجویی آلمان پیگیری نمایید.

وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

دریافت وقت سفارت آلمان با قصران گروپ

کارشناسان قصران گروپ به صورت تخصصی و با دانش و تجربه کافی شما را در مسیر اخذ ویزای آلمان و تعیین وقت سفارت آلمان به طور کامل و قدم قدم همراهی می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
همچنین اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید می توانید مقالات: راحت ترین راه های مهاجرت به آلمان  را مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *