قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اعطای مجوز ETA کانادا به ۱۳ کشور دیگر

کانادا به شهروندان ۱۳ کشور دیگر مجوز ETA می دهد ( اگر تایتل بهتری داری جایگزین کن)

دریافت ویزای کانادا برای شهروندان کشورهای بسیاری همانند یک رویای دست نیافتنی است. شهروندان اغلب کشورهای جهان سوم برای سفر به کانادا باید ویزا دریافت کنند که کار نسبتا دشواری است. اما اخیرا کانادا بر لیست شهروندان کشورهایی که بدون ویزا می توانند به این کشور سفر کنند اضافه کرده است و کانادا به شهروندان ۱۳ کشور دیگر مجوز ETA می دهد.

مجوز ETA

اعطای مجوز ETA کانادا به ۱۳ کشور دیگر

از ۶ ژوئن ۲۰۲۳، مسافران کشورهای زیر که در۱۰ سال گذشته ویزای کانادا داشته اند یا در حال حاضر دارای ویزای معتبر غیر مهاجرتی ایالات متحده هستند، می توانند هنگام برای ورود به کانادا به جای ویزا برای  ETA درخواست دهند.

 • آنتیگوا و باربودا
 • آرژانتین
 • کاستاریکا
 • مراکش
 • پاناما
 • فیلیپین
 • سنت کیتس و نویس
 • سنت لوسیا
 • سنت وینسنت و گرنادین ها
 • سیشل
 • تایلند
 • ترینیداد و توباگو
 • اروگوئه

Electronic Travel Authorization – مجوز ETA یک سند سفر دیجیتالی است که اکثر مسافران معاف از ویزا برای سفر به کانادا یا عبورهوایی از طریق کانادا به آن نیاز دارند . مسافران با پرداخت ۷ دلار در فرودگاه می توانند این مجوز را در عرض چند دقیقه دریافت کنند.

ویزای الکترونیکی روند حضور در کانادا به منظور گردشگری یا تجارت را تا سقف ۶ ماه برای مسافران آسانتر، سریعتر و به صرفه تر کرده است. همچنین با جذب آسانتر توریست از این طریق اقتصاد و درامد کانادا با این روش بیشتر شده است.

با صدور ویزای ETA  برای شهروندان برخی از کشورها روند پردازش پرونده ی افرادی که برای سفر به کانادا به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده اند سریعتر شده است.

گفتنیست که مسافرانی که از قبل ویزای معتبر کانادا دارند می توانند با استفاده از همان ویزا به کانادا سفر کنند.

افرادی که واجد شرایط دریافت eTA   نیستند، یا از طریقی غیر از هوایی به کانادا سفر می کنند (مثلاً با ماشین، اتوبوس، قطار، قایق و کشتی کروز) باید ویزای توریستی کانادا دریافت کنند. جزئیات دریافت ویزیتور ویزای کانادا را درCANADA.Ca  بخوانید.

برای درخواست eTA تنها به مدارک زیر نیاز دارید: پاسپورت معتبر، کارت اعتباری، آدرس ایمیل و دسترسی به اینترنت.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اولین بار برنامه eTA خود را در آوریل ۲۰۱۷ گسترش داد تا برزیلی ها، بلغاری ها و رومانیایی ها هم واجد شرایط دریافت   eTAشوند.  در اواخر همان سال، کشور کانادا شرایط دریافت ویزا را برای همه شهروندان بلغارستان و رومانی لغو کرد و انها توانستند بدون نیاز به دریافت ویزا به این کشور سفر کنند.

ظرف ۱۲ ماه آینده، کانادا انتظار دارد ۲۰۰۰۰۰ (یا ۲۰ درصد) بازدیدکننده ی بیشتر از این ۱۳ کشور دریافت کند. انتظار می رود طی یک دهه افزایش سفر از این کشورها تقریباً ۱۶۰ میلیون دلار درآمد اضافی از گردشگری به درامد کشور اضافه شود!

نکات مربوط به مجوز ETA

دریافت مجوز ETA یک فرآیند آنلاین ساده، ارزان است که تکمیل آن فقط چند دقیقه طول می کشد.

تنها چیزی که نیاز دارید پاسپورت، کارت اعتباری، آدرس ایمیل و دسترسی به اینترنت است

فرآیند کاملاً ایمن و مطمئن است

اطلاعات اولیه شخصی مانند نام، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید، به چند سوال ساده پاسخ می‌دهید و درخواست خود را ارسال می‌کنید

هزینه فقط ۷ دلار کانادا می باشد

در بیشتر موارد  ETA ظرف چند دقیقه پس از درخواست اعطا می شود

ETA شما به مدت ۵ سال یا تا زمانی که گذرنامه شما منقضی شود معتبر است

تا زمانی که ETA و یا پاسپورت شما معتبر هستند، می‌توانید بدون درخواست مجدد به کانادا پرواز کنید.

مجوز ETA

چه افرادی به مجوز ETA نیاز دارند؟

اتباع خارجی که از ویزای کانادا معاف هستند برای پرواز یا عبور از فرودگاه کانادا، به  مجوز ETA نیاز دارند؛ این در صورتی است که این مسافران هنگام ورود به کانادا با اتوبوس، ماشین، قطار یا قایق، به eTA نیاز ندارند!

شهروندان دائمی و قانونی آمریکا جهت پرواز یا عبور از فرودگاه کانادا باید مجوز ETA دریافت کنند. ارائه گرین کارت و پاسپورت معتبر در هنگام ورود ضروری است.

شهروندان کشورهایی که برای سفر به کانادا به ویزا نیاز دارند برای سفر هوایی ممکن است به eTA نیاز داشته باشند. با این حال، این مسافران هنگام ورود با ماشین، اتوبوس، قطار یا قایق، باید ویزای تویستی کانادا داشته باشند.

ویزای کانادا

ویزای کانادا در انواع مختلف ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی صادر می شود. ویزای توریستی کانادا در دو نوع ویزای سینگل یعنی یکبار ورود و ویزای مالتی یعنی چندبار ورود اعطا می شود. اعتبار ویزای کانادا ۵ ساله و یا بر اساس تاریخ اعتبار پاسپورتتان است. ویزای کشور کانادا جز معتبرترین هاست و با دریافت آن می توانید در اخذ ویزای شینگن نیز موفق باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *