اعطای مجوز ETA کانادا به 13 کشور دیگر

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

کانادا به شهروندان 13 کشور دیگر مجوز ETA می دهد ( اگر تایتل بهتری داری جایگزین کن)

دریافت ویزای کانادا برای شهروندان کشورهای بسیاری همانند یک رویای دست نیافتنی است. شهروندان اغلب کشورهای جهان سوم برای سفر به کانادا باید ویزا دریافت کنند که کار نسبتا دشواری است. اما اخیرا کانادا بر لیست شهروندان کشورهایی که بدون ویزا می توانند به این کشور سفر کنند اضافه کرده است و کانادا به شهروندان 13 کشور دیگر مجوز ETA می دهد.

اعطای مجوز ETA کانادا به 13 کشور دیگر

از 6 ژوئن 2023، مسافران کشورهای زیر که در10 سال گذشته ویزای کانادا داشته اند یا در حال حاضر دارای ویزای معتبر غیر مهاجرتی ایالات متحده هستند، می توانند هنگام برای ورود به کانادا به جای ویزا برای  ETA درخواست دهند.

 • آنتیگوا و باربودا
 • آرژانتین
 • کاستاریکا
 • مراکش
 • پاناما
 • فیلیپین
 • سنت کیتس و نویس
 • سنت لوسیا
 • سنت وینسنت و گرنادین ها
 • سیشل
 • تایلند
 • ترینیداد و توباگو
 • اروگوئه

Electronic Travel Authorization – مجوز ETA یک سند سفر دیجیتالی است که اکثر مسافران معاف از ویزا برای سفر به کانادا یا عبورهوایی از طریق کانادا به آن نیاز دارند . مسافران با پرداخت 7 دلار در فرودگاه می توانند این مجوز را در عرض چند دقیقه دریافت کنند.

ویزای الکترونیکی روند حضور در کانادا به منظور گردشگری یا تجارت را تا سقف 6 ماه برای مسافران آسانتر، سریعتر و به صرفه تر کرده است. همچنین با جذب آسانتر توریست از این طریق اقتصاد و درامد کانادا با این روش بیشتر شده است.

با صدور ویزای ETA  برای شهروندان برخی از کشورها روند پردازش پرونده ی افرادی که برای سفر به کانادا به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده اند سریعتر شده است.

گفتنیست که مسافرانی که از قبل ویزای معتبر کانادا دارند می توانند با استفاده از همان ویزا به کانادا سفر کنند.

افرادی که واجد شرایط دریافت eTA   نیستند، یا از طریقی غیر از هوایی به کانادا سفر می کنند (مثلاً با ماشین، اتوبوس، قطار، قایق و کشتی کروز) باید ویزای توریستی کانادا دریافت کنند. جزئیات دریافت ویزیتور ویزای کانادا را درCANADA.Ca  بخوانید.

برای درخواست eTA تنها به مدارک زیر نیاز دارید: پاسپورت معتبر، کارت اعتباری، آدرس ایمیل و دسترسی به اینترنت.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اولین بار برنامه eTA خود را در آوریل 2017 گسترش داد تا برزیلی ها، بلغاری ها و رومانیایی ها هم واجد شرایط دریافت   eTAشوند.  در اواخر همان سال، کشور کانادا شرایط دریافت ویزا را برای همه شهروندان بلغارستان و رومانی لغو کرد و انها توانستند بدون نیاز به دریافت ویزا به این کشور سفر کنند.

ظرف 12 ماه آینده، کانادا انتظار دارد 200000 (یا 20 درصد) بازدیدکننده ی بیشتر از این 13 کشور دریافت کند. انتظار می رود طی یک دهه افزایش سفر از این کشورها تقریباً 160 میلیون دلار درآمد اضافی از گردشگری به درامد کشور اضافه شود!

مجوز ETA

نکات مربوط به مجوز ETA

دریافت مجوز ETA یک فرآیند آنلاین ساده، ارزان است که تکمیل آن فقط چند دقیقه طول می کشد.

تنها چیزی که نیاز دارید پاسپورت، کارت اعتباری، آدرس ایمیل و دسترسی به اینترنت است

فرآیند کاملاً ایمن و مطمئن است

اطلاعات اولیه شخصی مانند نام، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید، به چند سوال ساده پاسخ می‌دهید و درخواست خود را ارسال می‌کنید

هزینه فقط 7 دلار کانادا می باشد

در بیشتر موارد  ETA ظرف چند دقیقه پس از درخواست اعطا می شود

ETA شما به مدت 5 سال یا تا زمانی که گذرنامه شما منقضی شود معتبر است

تا زمانی که ETA و یا پاسپورت شما معتبر هستند، می‌توانید بدون درخواست مجدد به کانادا پرواز کنید.

چه افرادی به مجوز ETA نیاز دارند؟

اتباع خارجی که از ویزای کانادا معاف هستند برای پرواز یا عبور از فرودگاه کانادا، به  مجوز ETA نیاز دارند؛ این در صورتی است که این مسافران هنگام ورود به کانادا با اتوبوس، ماشین، قطار یا قایق، به eTA نیاز ندارند!

شهروندان دائمی و قانونی آمریکا جهت پرواز یا عبور از فرودگاه کانادا باید مجوز ETA دریافت کنند. ارائه گرین کارت و پاسپورت معتبر در هنگام ورود ضروری است.

شهروندان کشورهایی که برای سفر به کانادا به ویزا نیاز دارند برای سفر هوایی ممکن است به eTA نیاز داشته باشند. با این حال، این مسافران هنگام ورود با ماشین، اتوبوس، قطار یا قایق، باید ویزای تویستی کانادا داشته باشند.

ویزای کانادا

ویزای کانادا در انواع مختلف ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی صادر می شود. ویزای توریستی کانادا در دو نوع ویزای سینگل یعنی یکبار ورود و ویزای مالتی یعنی چندبار ورود اعطا می شود. اعتبار ویزای کانادا 5 ساله و یا بر اساس تاریخ اعتبار پاسپورتتان است. ویزای کشور کانادا جز معتبرترین هاست و با دریافت آن می توانید در اخذ ویزای شینگن نیز موفق باشید.

 

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085