قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسواتینی ۲۰۲۴

اسواتینی کشوری آفریقایی است که دقیقاً در قسمت جنوبی قاره آفریقا قرار گرفته است. به جرات می‌توان گفت که ما برای مهاجرت تحصیلی به هیچ عنوان کشور‌های آفریقایی را به متقاضیان پیشنهاد نمی‌کنیم. البته ممکن است شما با مشاهده لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسواتینی تصور کنید که کیفیت سیستم آموزشی این کشور بالا است. ولی نباید اشتباه کنید. تحصیل در اسواتینی اصلاً آینده درخشانی برای شما نخواهد داشت. در این مطلب با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری برای شما ارائه کنیم.

در کشور اسواتینی تنها یک دانشگاه وجود دارد که شما می‌توانید برای تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید. خوشبختانه این دانشگاه نیز جزو دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم است. این دانشگاه دولتی بوده و شما می‌توانید دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در آن سپری کنید. البته لازم است این نکته را متذکر شویم که اگر می‌خواهید برای تحصیل در اسواتینی اقدام نمایید متأسفانه عمده رشته‌ها در این دانشگاه ارائه نمی‌شود و همین موضوع یک محدودیت بسیار بزرگ ایجاد خواهد کرد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسواتینی – گروه ب(خوب)

  1. University of Eswatini

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اسواتینی

جزئیات تحصیل در اسواتینی

چرا تحصیل در اسواتینی را پیشنهاد نمی‌کنیم؟

  • وقتی شما به فکر مهاجرت تحصیلی هستید، یعنی دوست دارید در دانشگاه و کشوری ادامه تحصیل دهید که رنکینگ بالایی دارد؛ بهترین رفاه اجتماعی و شرایط زندگی را برای شما فراهم می‌کند و مدرک به دست آمده از این کشور بسیار معتبر می‌باشد. پس برای انتخاب یک کشور جهت ادامه تحصیل، باید وسواس بیشتری به خرج دهید. شما چنین شرایطی را نمی‌توانید از کشور اسواتینی دریافت کنید. در کشور اسواتینی فقط یک دانشگاه وجود دارد که امکان تحصیل در همه مقاطع را برای شما فراهم می‌کند.
  • در این دانشگاه بسیاری از رشته‌ها اصلاً ارائه نمی‌شود و این محدودیت دومی است که برای شما ایجاد خواهد شد.
  • لازم است بدانید که این دانشگاه که به عنوان بهترین دانشگاه اسواتینی شناخته شده است، اصلاً هیچ اعتباری در جهان ندارد. پس اگر فارغ‌التحصیل شدید، انتظار نداشته باشید که برای ادامه تحصیل بتوانید به کشور‌های بزرگ بروید و یا در کشور‌های دیگر مشغول به کار شوید. حتی در ایران نیز جایگاهی برای شما در نظر گرفته نمی‌شود.
  • از طرف دیگر شما کمترین کیفیت آموزش را با بیشترین هزینه‌ها دریافت می‌کنید چون تحصیل بسیار گران تمام می‌شود. در واقع چون هزینه‌های زندگی در این کشور زیاد است، بنابراین همین موضوع بر هزینه تحصیل نیز تأثیر می‌گذارد.
  • متأسفانه کلاهبرداری در کشور اسواتینی بسیار رایج می‌باشد. از طرف دیگر آمار قتل و سرقت بسیار گزارش شده است. بنابراین شما اصلاً امنیت اجتماعی نخواهید داشت و اگر می‌خواهید با خانواده به این کشور بروید، بهتر است در تصمیم خود بازنگری کنید.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور اسواتینی

اگر می‌خواهید اطلاع بیشتری در مورد مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور اسواتینی داشته باشید در این قسمت از مطلب با ما همراه باشید:

تحصیل در اسواتینی در مقطع کارشناسی

به طور کلی مقطع لیسانس در کشور اسواتینی ۴ سال طول می‌کشد ولی نحوه سپری شدن دوره تحصیلی براساس نوع رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، متفاوت خواهد بود. به این معنا که شما باید ابتدا مشخص کنید می‌خواهید در چه رشته‌ای در کشور اسواتینی درس بخوانید و سپس شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی مربوط به آن رشته را بررسی نمایید.

تحصیل در اسواتینی در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع حداکثر دو سال طول می‌کشد اما برای همه رشته‌ها صدق نمی‌کنند. ممکن است برخی از رشته‌ها و مدت زمان بیشتر و یا کمتری نیاز داشته باشند. شما باید برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس، حتماً رزومه تحصیلی و ریز نمرات مربوط به مقطع لیسانس را ارائه کنید.

تحصیل در اسواتینی در مقطع دکتری

مقطع دکترا در کشور در کشور اسواتینی ۵ سال طول می‌کشد. تعداد رشته‌هایی که شما می‌توانید برای مقطع دکتر انتخاب کنید، بسیار محدود هستند. همچنین شما باید یک پروژه تحقیقاتی جذاب و به روز داشته باشید تا بتوانید با دفاع رساله، فارغ‌التحصیل شوید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قطعاً با مطالعه کردن همین مطلب به این نتیجه رسیده‌اید که تحصیل مناسب نیست. اگر مردد مانده‌اید کدام کشور را برای تحصیل انتخاب کنید، همین حالا با قصران گروپ تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به صورت رایگان به سؤالات شما عزیزان هستند. می‌توانید به صورت حضوری نیز با ما در جلسه مشاوره شرکت کنید.
کارشناسان با سابقه ما کمک‌کننده در انتخاب کشور و رشته تحصیلی درست عمل کنید. در نهایت شما برای ویزای تحصیلی اصلاً نگران نباشید. ما تمامی امور را برای شما انجام می‌دهیم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *