قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک

دانمارک یکی از پرجمعیت‌ترین کشور‌های اروپای شرقی است که دانشگاه‌های متعددی در این کشور تأسیس شده‌اند. شرایط تحصیل ‌ایده‌آل در کشور دانمارک، اولین فاکتوری است که باعث شده سالانه میزان مهاجرت ایرانی‌ها به این کشور جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی، افزایش یابد. البته با بررسی لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در دانمارک این موضوع قوت بیشتری می‌گیرد چون ایرانی‌ها مطمئن هستند اگر در دانشگاه‌های تأیید شده درس بخوانند، در بازگشت به ایران محدودیتی برای کار و ادامه تحصیل نخواهند داشت.
اگر شما نیز به فکر تحصیل در دانمارک هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مطلب را مطالعه نمایید چون اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک گروه الف (ممتاز)

 1. Aalborg Universitet (Aalborg University)
 2. Aarhus Universitet (University of Aarhus)
 3. Danmarks Tekniske Universitet (Technical University of Denmark)
 4. Kobenhavns Universitet (University of Copenhagen)
 5. University of Southern Denmark

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک گروه ب (خوب)

 1. Designskolen Kolding
 2. Handelshojskolen i Kobenhavn (Copenhagen Business School)
 3. Roskilde University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک گروه ج (متوسط)

 1. IT University of Copenhagen / IT- Universitetet i Kobenhavn

مزایای تحصیل در دانمارک

اولین اقدامی که در انتخاب یک کشور جهت تحصیلات خارجه باید در نظر داشته باشید، بحث مزایایی است که از این انتخاب نصیب شما می‌گردد. مهمترین مزیت ‌های تحصیل در دانمارک عبارتند از:

 • سیستم آموزشی کشور دانمارک قوی و دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه برتر در سطح جهانی می‌باشند. برای مثال دانشگاه فنی دانمارک برترین دانشگاه فنی در شمال اروپا شناخته شده است.
 • کافی است به رتبه‌بندی دانشگاه‌های دانمارک نگاه کنید تا متوجه شوید بعد از فارغ‌التحصیلی، از نظر اعتبار مدرک علمی در جایگاه بالایی قرار خواهید داشت.
 • سیستم آموزشی قدرتمند در این کشور کمک می‌کند شما به عنوان دانشجو، مهارت‌های علمی و عملی زیادی به دست بیاورید.
 • دولت دانمارک با ارائه بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی، شرایطی را برای دانشجویان بین‌الملل نیز فراهم می‌کند تا آن‌ها بدون دغدغه مالی بتوانند به تحصیل خود بپردازند.
 • جالب است بدانید اکثر دانمارکی‌ها به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند و در اغلب دانشگاه‌های این کشور تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. پس نیازی نیست زبان رسمی کشور دانمارک را فرا بگیرید.
 • از نظر امنیت باید بگوییم که کشور دانمارک به عنوان یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان با کمترین میزان جرم و جنایت شناخته شده است.
 • این دولت سیستم مراقبتی بسیار عالی را برای حمایت از کودکان و مردم در نظر گرفته و همچنین برنامه‌های آموزشی رایگان را ارائه می‌کند تا از این طریق بتواند سطح آگاهی و امنیت کشور را بالا ببرد.
 • کشور دانمارک یکی از کشور‌های شاد جهان است. برابری جنسیتی در کشور دانمارک بسیار بالا است و به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی خوب، آمار فقر در این کشور بسیار پایین می‌باشد. همین موضوع باعث شده است که مردم در رفاه اجتماعی باشند و کشور دانمارک به عنوان شادترین کشور جهان شناخته شود.
 • سیستم حمل و نقل کشور دانمارک بسیار عالی است. بنابراین برای رفتن به دانشگاه یا سرکار، محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌شود.
 • اجاره خانه‌ها کاملاً مقرون به صرفه است. پس اگر نمی‌خواهید در خوابگاه بمانید، می‌توانید به راحتی خانه‌ای برای خود اجاره کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور دانمارک

اگر تا این قسمت از مطلب ترغیب شده‌اید که برای تحصیل در دانمارک اقدام کنید، باید بدانید هر دوره تحصیل دانشگاهی چه مدت زمان طول می‌کشد و چه شرایطی نیاز دارد. پس این قسمت از مطلب را با دقت مطالعه کنید:

 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

تمام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی کشور دانمارک، مقطع کارشناسی را ارائه می‌کنند. بسته به رشته تحصیلی، ممکن است کارگاه‌های عملی نیز برای شما در نظر گرفته شود. کشور دانمارک ۳ نوع مدرک تحصیلی را برای مقطع کارشناسی ارائه می‌کند:

–  مدرک کارآموزان حرفه‌ای

دانشجویانی که تمایل دارند وارد حرفه‌های خاصی شوند، می‌توانند در کالج‌های دانشگاهی کشور دانمارک به مدت ۳ الی ۵/۴ سال تحصیل کنند و بعد از اتمام دوره تحصیل، مستقیماً وارد بازار کار شوند.

– مدرک لیسانس دانشگاهی

این مدرک شبیه سایر مدرک‌های دانشگاه‌های جهان است که بعد از سه سال در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

– دوره آکادمی حرفه‌ای  AP

دانشجویانی که در آکادمی‌های کسب و کار درس می‌خوانند، بعد از دو سال می‌توانند مدرک کارشناسی آکادمی حرفه‌ای را کسب کنند.

 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی ۲ ساله است و تحصیل در آن به زبان انگلیسی و یا دانمارکی انجام می‌شود. اگر دانشگاهی را انتخاب می‌کنید که زبان آن انگلیسی است، شما حتماً باید مدرک زبان آیلتس با نمره ۵/۶ داشته باشید. در پایان باید حتماً یک پایان‌نامه با کیفیت ارائه کنید.

 • تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری

دوره دکتری در کشور دانمارک ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. داشتن یک رساله قوی و استخراج مقالات با کیفیت، شرط فارغ التحصیلی است. برای تحصیل به زبان انگلیسی شما حتماً باید نمره زبان آیلتس ۷ داشته باشید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

این مطلب اطلاعات پایه را در مورد تحصیل در دانمارک در اختیار شما قرار داد. ولی قطعاً می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کیفیت زندگی، اوضاع اجتماعی، امنیت سیاسی و بازار کار در کشور دانمارک داشته باشید.
بهترین کار این است که با قصران گروپ تماس بگیرید و از کارشناسان بخواهید که اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. اگر تصمیم خود را برای تحصیل در دانمارک نهایی کردید، تمامی امور جهت انتخاب دانشگاه، انتخاب رشته و دریافت ویزای تحصیلی توسط قصران گروپ برای شما انجام خواهد شد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *