قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کاستاریکا

کشور کاستاریکا که تحت عنوان جمهوری کاستاریکا شناخته می‌شود، در آمریکای مرکزی قرار دارد. در لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در کاستاریکا، شما برخی از دانشگاه‌های این کشور را ملاحظه می‌کنید. اما برای تحصیل در کاستاریکا شما باید کیفیت سیستم آموزشی در این کشور، شرایط زندگی و حتی هزینه‌های تحصیل را بررسی کنید. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار گیرد.

دانشگاه-های-مورد-تایید-وزارت-علوم-در-کاستاریکا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کاستاریکا گروه ب (خوب)

 1. Universidad de Costa Rica, (UCR)
 2. Universidad Nacional de Costa Rica, (UNA)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کاستاریکا گروه ج (متوسط)

 1. Centro Agronómico Tropical de Investigación y Enseñanza
 2. INCAE Business School
 3. Tecnológico de Costa Rica – TEC

آیا تحصیل در کاستاریکا می‌تواند گزینه مناسبی باشد:

 • در بین دانشگاه‌های کشور کاستاریکا، دو دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی قرار گرفته‌اند. بنابراین اگر شما در این دانشگاه‌ها درس بخوانید، مدرک علمی شما واقعاً معتبر خواهد بود. پس نه تنها برای کار در کشور ایران و یا ادامه تحصیل، بلکه در کشور‌های بزرگ جهان نیز مشکلی نخواهید داشت.
 • در بین دانشگاه‌های کاستاریکا، ۶ مورد در رتبه‌بندی دانشگاهی آمریکای لاتین QS و دو مورد از دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی  QSقرار گرفته‌اند. همین موضوع باز هم نشان می‌دهد که اعتبار دانشگاه‌های کشور کاستاریکا در سطح جهان واقعاً بالا است.
 • جالب است بدانید کشور کاستاریکا هر ساله جز شادترین کشور‌های جهان قرار می‌گیرد. بنابراین شما وقتی این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنید، در محیطی زندگی خواهید کرد که مملو از آرامش، شادی و نشاط خواهد بود. به خصوص برای کسانی که می‌خواهند با خانواده به این کشور بروند، واقعاً تحصیل در کاستاریکا، زندگی ‌ایده‌آلی را برای آن‌ها رقم می‌زند.
 • شرایط آب و هوایی در کشور کاستاریکا بسیار مطبوع و دلپذیر است. به خصوص اینکه سواحلی زیبا و جنگل‌های پرباران گرمسیری در این کشور قرار گرفته‌اند.
 • رشد اقتصادی در کشور کاستاریکا واقعاً چشمگیر است. بنابراین همین موضوع باعث می‌شود که کیفیت زندگی از نظر رفاه مالی، بالاتر باشد.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کاستاریکا

شاید تا این قسمت از مطلب ترغیب شده‌اید که برای تحصیل در کاستاریکا اقدام کنید اما می‌خواهید مقاطع تحصیلی دانشگاهی در این کشور را نیز بررسی کنید. پس این بخش از مطلب را نیز با دقت مطالعه کنید:

 • تحصیل در کاستاریکا در مقطع کارشناسی

دوره لیسانس، یک دوره ۴ ساله است. برای ورود به آن حتماً باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله خود را ارائه کنید. در این دوره علاوه بر مهارت‌های علمی، دوره‌های عملی نیز برگزار می‌گردد.

 • تحصیل در کاستاریکا در مقطع کارشناسی ارشد

برای ورود به این مقطع، شما باید مدرک کارشناسی، ریز نمرات و همچنین مدرک آزمون زبان آیلتس با نمره بالای ۶ را ارائه کنید. این دوره تحصیلی دو ساله است. برای فارغ التحصیلی، باید علاوه بر سپری کردن دروس تئوری، پایان‌نامه خود را نیز ارائه کنید.

 • تحصیل در کاستاریکا در مقطع دکتری

 دوره دکتری یک دوره ۴ ساله است که شرط فارغ التحصیلی در آن، داشتن یک پایان‌نامه و مقالات معتبر علمی می‌باشد. برای ورود به این مقطع، باید آزمون ورودی را پشت سر بگذارید. همچنین باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶/۶ را ارائه کنید.

کلام آخر

اگر چه کشور کاستاریکا از نظر کیفیت تحصیلی واقعاً در سطح بالایی قرار دارد و همچنین رفاه و آرامش اجتماعی را به ارمغان می‌آورد ولی شما باید اطلاعات بیشتری درمورد این کشور به دست بیاورید. کدام یک از مناطق کاستاریکا برای زندگی‌ایده‌آل هستند؟ آیا خوابگاه‌های دانشجویی ارائه می‌شود؟ آیا اوضاع کار بعد از فارغ التحصیلی مناسب است؟ سیستم آموزش مدارس به چه صورت می‌باشد؟ برای اینکه پاسخ تمامی سؤالات خود را به دست بیاورید، تلفن را بردارید با قصران گروپ تماس بگیرید. ما تمامی اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز تمامی امور بر عهده کارشناسان ما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *