قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴

کانادا یکی از مقاصد ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی است و آشنایی با بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴ یکی از ضروریات پیش از اقدام برای دریافت ویزای کانادا است.

اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر است.

برای دریافت پذیرش باید مدارک تحصیلی، رزومه و مدارک هویتی خود را برای دانشگاه ارسال کنید، دانشگاه پس از بررسی و اعلام موافقت برای شما پذیرش تحصیلی ارسال می کند و بعد از آن می توانید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام نمایید.

انتخاب از میان دانشگاه­های کانادا و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴ ممکن است کمی دشوار باشد، به همین جهت آشنایی با شهرهای برتر برای تحصیل در کانادا از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴

مونترال MONTREAL

مونترال همیشه یکی از بهترین بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بوده است. این شهر که میزبان دانشجویان خارجی بسیاریست از سطح علمی بالایی برخوردار است و جایگاه دانشگاه­های برتری مانند دانشگاه مونترال و دانشگاه مک گیل است.

کیفیت زندگی در مونترال بالاست. مهاجرت دانشجویان بسیاری به این شهر، مونترال را تبدیل به شهری چند فرهنگی کرده که زندگی در آن ساده تر شده است . مونترال هر ساله  میزبان ۳۵۰ هزار دانشجوست.

کیفیت تحصیل و تنوع رشته های دانشگاهی مونترال را در میان دانشجویان بین المللی محبوب کرده است.

دانشگاه مرکزی مونترال، که فرانسوی زبان است رشته های متنوعی را برای دانشجویان ارائه داده است.

اگر بگوییم همه چیز در این شهر در بهترین حالت قرار دارد بی راه نگفته ایم. از سیستم آموزش گرفته تا حمل و نقل همه و همه در بهترین و مطلوبترین حالت قرار دارد.

بیش از ۲۰۰ خط اتوبوس داخل شهری و مترو با هزینه‌ ای بسیار کم جابه‌جایی هزاران نفر را در طول روز بر عهده دارند. به همین جهت دانشجویان با صرف هزینه ای کم می توانند در داخل شهر تردد داشته باشند.

با وجود اینکه هزینه های زندگی در مونترال ممکن است برای دانشجویان کمی بالا باشد، اما امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

تورنتو TORONTO

شهر تورنتو، مرکز استان انتاریو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴ محسوب می شود. تورنتو که به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته می شود محیط ایمن و مناسبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است.

دانشگاه تورنتو  (University of Toronto)  با قرار داشتن در رتبه ۳۴ همواره در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار داشته است. سطح علمی بالا، رشته های متنوع و امکانات بی نظیر دانشجویان بسیاری را مشتاق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در تورنتو کرده است.

دانشگاه یورک (York University)  یکی دیگر از دانشگاه های مطرح تورنتو است که برنامه های متنوعی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

تورنتو فرصت‌های شغلی بسیاری را به صورت پاره وقت و تمام وقت را در اختیار مهاجران و دانشجویان خارجی قرار  می دهد و امکان کار همزمان با تحصیل در کانادا برای دانشجویان فراهم است. از مزایای تحصیل در کانادا تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم این کشور است.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

ونکوور VANCOUVER

شهر ونکوور در رتبه بندی QS در کنار تورنتو و در رتبه‌ی سیزدهم قرار دارد و یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است. دانشجویان بین المللی از بیش از ۸۰ کشور دنیا برای زندگی، کار و یا تحصیل به ونکوور مهاجرت کرده اند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)، مطرح ترین و بهترین دانشگاه ونکوور است که تحصیلات مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشگاه بریتیش کلمبیا با قرار گرفتن در رتبه ۵۰ جهان از برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل است.

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)  یکی دیگر از دانشگاه های مهم در ونکوور است که در قلب منطقه‌ی کوهستانی برنابی (Burnaby) و در شرق ونکوور ساخته شده است.

این دانشگاه میزبان سه پردیس است و به دلیل برنامه های تحقیقاتی که برگزار کرده شهرتی جهانی دارد. پردیس اصلی این دانشگاه برنابیست که وسیع ترین و اصلی ترین کتابخانه دانشگاه در آن قرار دارد.

ونکوور یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل در ۲۰۲۴ است و در زمینه هایی مانند ساخت بازی های ویدئویی و نرم افزار پیشرفت چشمگیری داشته است.

اتاوا  OTTAWA

به پایتخت کشور کانادا می رسیم. شهر اتاوا!

مردم در این شهر به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند و تنوع نژادی و فرهنگی بسیاری را در آن شاهد هستید.

شهر اتاوا پایتخت سیاسی، اقتصادی و تجاری کاناداست و از همه نظر شرایط خوبی برای زندگی و مهاجرت دارد. بازار کار در این شهر فراوان است و گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی است تا پس از تحصیل و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وارد بازار کار این کشور شوند.

بورسیه‌ های تحصیلی متنوع، وام های دانشجویی، استاندارهای زندگی بالا، کیفیت زندگی، همگی اتاوا را در لیست بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴ تبدیل کرده است.

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)  که رتبه ۱۳ را در Qs دارد یکی از دانشگاه های پرتقاضا و مطرح در کاناداست.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

کِبِک QUEBEC

کِبِک شهری فرانسوی – انگلیسی زبان است و تحصیل در این کشور به یکی از این دو زبان صورت میگیرد که جزو بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است. بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی تان ممکن است از شما درخواست شود مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی در کنار سایر مدارک خود ارائه دهید.

دانشگاه لاوال (Laval University) یکی از شناخته شده ترین دانشگاه‌های کبک است و امکانات بی مانندی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و هزینه تحصیل در آن نیز بسیار مناسب است.  هزینه های زندگی در کبک نسبت به سایر شهرهای کانادا پایین تر است و دانشجویان می توانند زندگی خوبی داشته باشند.

علاوه بر تحصیل می توانید از زیبایی های طبیعی و غیر طبیعی در این شهر نیز بهره ببرید و لذت یک زندگی ایده ­آل در کانادا را تجربه کنید.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

رتبه بندی بهترین شهرهای کانادا برای تحصیلی بر چه اساسی است؟

  • نظام رتبه بندی بین المللی QS

موسسه‌ی QS  یکی از شاخص هایی است که بر اساس آن بهترین شهرهای کانادا برای تحصیلی ۲۰۲۴ انتخاب شده اند. معیارهای مختلفی توسط این موسسه مورد بررسی قرار میگیرند مانند شهرت علمی دانشگاه، میزان دانشجویان خارجی، نسبت اساتید به دانشجویان و … .

بر اساس رتبه بندی QS دانشگاه‌های MIT، استنفورد و هاروارد به ترتیب ۳ دانشگاه برتر جهان هستند.

  • موسسه رتبه بندی شانگهای

موسسه غیر دولتی شانگهای از سال ۲۰۰۶، مطالعات خود را منتشر کرده است که انتخاب های او بر اساس دریافت جایزه نوبل، دریافت مدال، پژوهش ها و مقالات ثبت شده است. تعداد مقالات منتشر شده در موسسه SCIE  و  SSCI بسیار حائز اهمیت است.

تعداد  و کیفیت مقالات ثبت شده در SCIE 20 درصد در میزان انتخاب موثر است.

  • رنکینگ تایمز

تایمز از دیگر نهادهایی است که میزان اعتبار یک دانشگاه را مورد بررسی قرار می دهد و تمامی جنبه های علمی شامل فعالیت های آموزشی، پژوهشی و انتقال دانش را ارزیابی می کند.

آموزش، استناد و پژوهش، ۳ شاخص اصلی هستند و هریک ۳۰ درصد در این رتبه‌بندی موثراند.

انتخاب از میان بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ۲۰۲۴ شاید کمی دشوار به نظر برسد، اما با تحقیق و مطالعه پیش از اپلای تحصیلی و مهاجرت به کانادا می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جهت مشاوره و راهنمایی برای بهترین دانشگاه و یا شهر کانادا برای تحصیل مشاوران ما در قصران گروپ در کنار شما هستند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *