قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بنین ۲۰۲۴

بنین یکی از کشور‌های کوچک در غرب آفریقا می‌باشد که حدوداً ۱۱ میلیون جمعیت دارد. زبان رسمی در این کشور فرانسوی است ولی قوم‌های مختلف به زبان‌های متعدد صحبت می‌کنند. شرایط تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌ها کاملاً رایگان است. با بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بنین متوجه جایگاه برخی از دانشگاه‌های این کشور در ایران خواهید شد.

همچنین هزینه‌های زندگی در این کشور پایین می‌باشد. به همین دلیل تحصیل در بنین انتخاب برخی از دانشجویان بین‌الملل خواهد بود. به خصوص اینکه فرهنگ غنی در این کشور وجود داشته و روابط دوستانه بین مردم حاکم می‌باشد. البته ایرانی‌ها فقط یک گزینه برای تحصیل در پیش روی خود دارند چون تنها یکی از دانشگاه‌های این کشور در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم هست.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بنین – گروه ب(خوب)

  1. Université d’Abomey-Calavi (University of Abomey-Calavi)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بنین

جزئیات تحصیل در بنین

بنین کشوری در غرب آفریقا است. بنابراین شاید همین موضوع شما را از تحصیل در بنین منصرف کند.  اما آیا کیفیت سیستم آموزشی این کشور، از استانداردهای جهانی برخوردار است؟ بهتر است این مطلب را تا پایان با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و درست درمورد تحصیل در بنین به دست بیاورید.

آیا تحصیل در بنین گزینه مناسبی است؟

  • علی رغم آفریقایی بودن کشور بنین، ولی باید بگوییم که این کشور برنامه‌های بسیار متنوعی را برای تحصیل در نظر گرفته است. همچنین امکانات کاملی را در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهد چون دولت بنین به پیشرفت دانشگاه‌ها اهمیت بسیار زیادی می‌دهد.

بنابراین دانشجویانی که می‌خواهند فرصت منحصر به فردی در زمینه تحصیل و کسب مهارت‌های پژوهشی به دست بیاورند، می‌توانند تحصیل در بنین را انتخاب کنند.

  • کشور بنین از نظر فرهنگ، یک کشور پر جنب و جوش و پویا شناخته شده است. بنابراین وقتی شما تحصیل در بنین را انتخاب می‌کنید، سریع‌تر می‌توانید خود را با محیط جدید وفق دهید.
  • شهریه‌های این کشور واقعاً مقرون به صرفه است.
  • زبان رسمی این کشور، فرانسوی است. به همین دلیل در اکثر دانشگاه‌ها، تدریس به زبان فرانسوی انجام می‌شود. اما در برخی از دانشگاه‌ها تدریس به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌گردد. بنابراین شما به هر کدام از این دو زبان که مسلط باشید، می‌توانید برای دریافت پذیرش جهت تحصیل در بنین اقدام کنید.
  • همچنین لازم است بدانید که دولت بنین بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان برجسته در نظر گرفته است. مبلغ بورسیه براساس مقطع تحصیلی و رزومه علمی دانشجو مشخص خواهد شد.
  • در داخل اغلب دانشگاه‌های بنین، خوابگاه‌های دانشجویی وجود دارد. بنابراین نیازی نیست که شما در خارج از دانشگاه اقامت کنید.
  • البته لازم است این نکته را بیان کنیم که اگر چه کشور بنین به عنوان یک کشور صلح طلب شناخته شده است اما آمار نشان می‌دهد سرقت‌های خرد و جنایت‌های خشونت‌آمیز واقعاً در این کشور زیاد می‌باشد. به همین دلیل از نظر امنیت اجتماعی، در سطح پایینی قرار دارد.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور بنین

تفاوتی نمی‌کند شما برای کدام یک از مقاطع تحصیلی می‌خواهید به کشور بنین بروید. به هر حال باید با شرایط مقاطع آشنا باشید. پس در ادامه مطلب ما را همراهی کنید:

تحصیل در بنین در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۴ سال طول می‌کشد. شما باید مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی را براساس نوع دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید، ارائه کنید. داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و ریز نمرات نیز برای دریافت پذیرش الزامی می‌باشد.

تحصیل در بنین در مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی ۲ ساله و همراه با یک پایان‌نامه است. در صورتی که پایان‌نامه خود را به اتمام نرسانید، شرایط فارغ التحصیلی برای شما فراهم نخواهد شد. داشتن مدرک زبان و مدرک کارشناسی، از شرایط لازم برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

تحصیل در بنین در مقطع دکتری

این مقطع تحصیلی معمولاً ۴ تا ۵ سال به طول می‌انجامد. بسته به اینکه شما در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید، ممکن است طول دوره تحصیل کمی طولانی گردد. حتماً باید مدرک زبان خود را ارائه کنید و باید مدارک تحصیلی قبلی خود را همراه با ریز نمرات، در داخل پرونده قرار دهید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

این مطلب اطلاعات اولیه را درمورد تحصیل در بنین در اختیار شما گذاشت. ولی شما باید اطلاعات کاملی در مورد شرایط زندگی، سیستم آموزش مدارس، بازار کار، اوضاع اقتصادی و… در کشور بنین داشته باشید. بهترین راهکار، مشورت با مؤسسات معتبر همانند قصران گروپ است.

ما در انتخاب کشور به شما کمک می‌کنیم. تجربه‌ای که ما در مهاجرت تحصیلی کسب کرده‌ایم، این امکان را فراهم می‌کند که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم تا بهترین رشته و بهترین دانشگاه را انتخاب کنید. در نهایت برای دریافت ویزای تحصیلی، اصلاً نگران نباشید. ما در کنار شما هستیم تا بتوانید سر وقت ویزای تحصیلی را دریافت کنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *