قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آذربایجان

کشور آذربایجان یکی از همسایه‌های شمالی ایران است. بنابراین رفت و آمد دانشجویان از آذربایجان به ایران واقعاً راحت می‌باشد. شاید همین موضوع در کنار بررسی لیست دانشگاه ‌های مورد تأیید وزارت علوم در آذربایجان، شما را ترغیب کرده است که به تحصیل در آذربایجان نیز فکر کنید. توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. ما جوانب مختلف تحصیل در آذربایجان همراه با شرایط تحصیل در این کشور را بررسی کرده‌ایم.
پس این مطلب را از دست ندهید.

 

دانشگاه‌های متعددی در این کشور وجود دارد که موارد زیر مورد تأیید دولت ایران هستند:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آذربایجان گروه ج (متوسط)

 1. ADA University
 2. Azerbaijan State Oil and industry University
 3. Azerbaijan State University of Economics
 4. Azerbaijan University of Architecture and Construction
 5. Baku Engineering University
 6. Baku State University
 7. Khazar University
 8. Qafqaz University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آذربایجان

مزایای تحصیل در آذربایجان

 • دانشگاه‌های بین‌المللی زیادی در کشور آذربایجان وجود دارد که از نظر اعتبار علمی، در جهان شناخته شده هستند. بنابراین شما می‌توانید در محیطی بین‌المللی و در دانشگاه‌هایی با کیفیت بالا، درس بخوانید.
 • تمامی دانشگاه‌های این کشور مجهز به امکانات آموزشی و کاملاً پیشرفته هستند.
 • شباهت فرهنگی بسیار زیادی بین آذربایجان و ایران وجود دارد. بنابراین شما سریع‌تر می‌توانید خود را با شرایط کشور جدید وفق دهید.
 • با توجه به اینکه آذربایجان در همسایگی ایران قرار دارد، بنابراین هموطنان ایرانی که برای تحصیل در آذربایجان به این کشور ‌می‌روند، خیلی راحت می‌توانند هر از گاهی به ایران بازگردند و به خانواده خود سر بزنند.
 • نیازی نیست که به دنبال محلی برای اجاره باشید. می‌توانید از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنید.
 • امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد.
 • شما بعد از تحصیل می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید و اقامت دائم آذربایجان را به دست بیاورید.
 • بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که شرایط بورسیه براساس رتبه علمی، مقاطع تحصیلی و رزومه علمی دانشجویان مشخص می‌شود.
 • زبان تحصیل در این کشور هم انگلیسی و هم آذری است. اگر وارد دانشگاه‌های بین‌المللی شوید، می‌توانید در دانشگاه‌های برتر به زبان انگلیسی درس بخوانید. بنابراین نیازی نیست به زبان آذری تسلط داشته باشید.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور آذربایجان

در تمامی دانشگاه‌های کشور آذربایجان، مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. در این قسمت از مطلب ما هر کدام از این مقاطع را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • تحصیل در آذربایجان در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. برای ورود به آن حتماً باید مدرک دیپلم با ریز نمرات داشته باشید. اگر وارد دانشگاه‌های بین‌المللی می‌شوید، باید مسلط به زبان انگلیسی باشید و لازم است مدرک زبان انگلیسی آیلتس را ارائه کنید.

 • تحصیل در آذربایجان در مقطع کارشناسی ارشد

این دوره تحصیلی ۲ سال طول می‌کشد. دانشجویان باید برای ورود به این مقطع، حتماً مدرک زبان آیلتس با نمره ۵/۶، مدرک کارشناسی و همراه با ریز نمرات را داشته باشند. لازم به ذکر است که داشتن یک پایان‌نامه قوی، یکی از شرایط مهم برای دفاع است. اگر شما می‌خواهید در رشته‌های مربوط به پزشکی درس بخوانید، باید بدانید برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آذربایجان، از نظر وزارت بهداشت مورد تأیید نیست.

 • تحصیل در آذربایجان در مقطع دکتری

این دوره تحصیلی معمولاً ۴ سال طول می‌کشد. دانشجویان برای ورود به این مقطع، حتماً باید مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ارائه کنند. لازم است مدرک زبان آیلتس داشته باشند و از طرف دیگر باید یک استاد راهنما در دانشگاه‌های آذربایجان پیدا کنند تا رزومه علمی آن‌ها را تأیید نماید و بتوانند پروپوزال خود را وارد دانشگاه کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آذربایجان

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

درست است که فاصله بسیار نزدیک آذربایجان به ایران و شرایط تحصیل ‌ایده‌آل، دو فاکتور مهمی هستند که شاید شما را ترغیب کنند که برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید. اما لازم است نکات دیگر را نیز در نظر بگیرید. برای مثال آیا می‌توانید ویزای همراه دریافت کنید؟ آیا شرایط تحصیل در مدارس برای فرزندان شما‌ ایده‌آل است؟ بازار کار در این کشور چگونه می‌باشد؟ هزینه‌های زندگی چقدر است؟ و سؤالات زیاد دیگری که قصران گروپ پاسخگوی آن‌ها خواهد بود. با کارشناسان حرفه‌ای ما در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. پس از این اگر تصمیم خود را برای تحصیل در آذربایجان نهایی کردید، ما تمامی مراحل جهت دریافت ویزای تحصیلی را برای شما انجام خواهیم داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *