قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در الجزایر ۲۰۲۴

کشور الجزایر یکی از کشور‌های واقع در منطقه شمالی آفریقا است. اگر رزومه علمی کشور الجزایر را بررسی کنید متوجه خواهید شد که در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری در حوزه آموزش داشته و به خصوص آموزش و پرورش آن کیفیت ‌ایده‌آلی را از خود نشان داده است. بنابراین تحصیل در الجزایر می‌تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین‌الملل باشد.

با بررسی دانشگاه‌ های کشور الجزایر نیز متوجه خواهید شد که برخی از آن ها جزو لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم  هستند.

هموطنان ایرانی در صورتی که برای دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در الجزایر درخواست دهند؛ بعد از اینکه فارغ‌التحصیل شدند با خیال آسوده می‌توانند در داخل ایران ادامه تحصیل داده و یا مشغول به کار شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر حتماً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در الجزایر – گروه ب (خوب)

  1. UNIVERSITE CONSTANTINE ( Université des Frères Mentouri Constantine 1 (Ex Université Mentouri))
  2. UNIVERSITE FERHAT ABBAS SETIF

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در الجزایر – گروه ج (متوسط)

  1. UNIVERSITE DE M’SILA
  2. UNIVERSITY  of SCIENCE & TECHNOLOGY HOUARI BOUMEDIENE
  3. UNIVERSITE ABOU BEKR BELKAID
  4. University of Béjaïa

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در الجزایر

جزئیات تحصیل در الجزایر

از آنجایی که در چند سال اخیر رشد قابل توجهی در زمینه علمی در کشور الجزایر مشاهده شده است، ما تصمیم گرفتیم در این مطلب تمامی جوانب تحصیل در این کشور را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

آیا تحصیل در الجزایر گزینه مناسبی است؟

  • علی رغم اینکه شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه آموزش و پرورش در کشور الجزایر، هنوز هم دانشگاه پیشرفته و مجهز در این کشور وجود ندارد. دانشگاه‌های موجود در الجزایر از رنکینگ جهانی برخوردار نیستند. این موضوع نشان می‌دهد وقتی شما فارغ التحصیل الجزایر می‌شوید، مدرک شما از نظر دانشگاه‌های بزرگ جهان، فاقد اعتبار خواهد بود.

 

  • هزینه‌های تحصیل در کشور الجزایر بسیار بالا است. به خصوص اگر شما دانشگاه‌های خصوصی را انتخاب کنید، این موضوع واقعاً اذیت‌کننده می‌شود. آیا ارزش دارد در کشوری مشغول به تحصیل شوید که به ازای کیفیت پایین آموزش، مجبور هستید هزینه زیادی بپردازید؟

 

  • اغلب دروس در کشور الجزایر به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و شاید همین موضوع یک مزیت به حساب می‌آید.

 

  • سطح بهداشت در کشور الجزایر واقعاً پایین است به گونه‌ای که به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. پس وقتی شما در کشور الجزایر درس می‌خوانید، به خصوص اگر خانواده را به همراه خود داشته باشید، هر آن خطر ابتلا به بیماری، شما را تهدید می‌کند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در الجزایر
بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور الجزایر

اگر شما می‌خواهید برای هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری به کشور الجزایر بروید، در این قسمت از مطلب با ما همراه باشید تا این مقاطع را با یکدیگر بررسی کنیم:

تحصیل در الجزایر در مقطع کارشناسی

دوره لیسانس در الجزایر یک دوره ۴ ساله است که برای ورود به این دوره باید آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارید. البته اگر معدل دیپلم و ریز نمرات شما عالی باشد، بدون آزمون نیز می‌توانید در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های خصوصی کشور الجزایر درس بخوانید.

تحصیل در الجزایر در مقطع کارشناسی ارشد

در این مقطع که دو ساله است، شما حتماً باید پایان‌نامه داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک دانشجوی فارغ التحصیل شناخته شوید. داشتن مدرک زبان نیز یکی از فاکتور‌های لازم به حساب می‌آید چون همانگونه که گفتیم، اغلب دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

اگر شما دارای معدل کارشناسی بالای ۱۷، مقاله علمی معتبر و پروپوزال مورد تأیید توسط یک استاد راهنما باشید، می‌توانید وارد مقطع تو فوق لیسانس شوید. در غیر این صورت باید پروپوزال شما توسط دو استاد راهنما مورد تأیید قرار گیرد و از طرف دیگر باید نمره زبان آیلتس شما بالای ۶ باشد تا بتوانید در دوره فوق لیسانس در کشور الجزایر درس بخوانید.

تحصیل در الجزایر در مقطع دکتری

در برخی از دانشگاه‌های کشور الجزایر، مقطع دکتری نیز ارائه می‌گردد. این دوره تحصیلی ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد. داشتن پایان‌نامه، یکی از ملزومات برای فارغ التحصیلی است .برای ورود به این مقطع باید مدرک زبان آیلتس بالای بالای ۷ را ارائه کنید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

این مطلب اگر چه به صورت اختصار شرایط تحصیل در الجزایر را برای شما شرح داد ولی همین مطلب کوتاه به خوبی می‌تواند شما را قانع کند که از فکر تحصیل در الجزایر بیرون بیایید و به فکر تحصیل در کشوری دیگر باشید. اما اگر نمی‌دانید کدام کشور را انتخاب کنید، حتماً با قصران گروپ تماس بگیرید.

ابتدا جلسه مشاوره رایگان برای شما برگزار می‌شود و سپس کارشناسان ما کمک می‌کنند تا بهترین رشته و بهترین کشور را انتخاب کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی اصلاً نگران نباشید. ما در کنار شما هستیم.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *