قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالتا

مالتا یکی از کشور‌های واقع در دریای مدیترانه مرکزی است که از نظر موقعیت جغرافیایی، واقعاً یک کشور استراتژیک شناخته می‌شود. جالب است بدانید که هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف جهان، برای تحصیل در مالتا اقدام می‌کنند. شما با بررسی لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در مالتا نیز به این نتیجه خواهید رسید که اغلب دانشگاه‌های این کشور در ایران دارای اعتبار هستند. اگر کسی به شما تحصیل در مالتا را پیشنهاد داده و شما یکی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 دانشگاه مالتا از نظر وزارت علوم در رتبه ج قرار گرفته و شما فقط برای کارشناسی می‌توانید به این دانشگاه بروید:

گروه ج (متوسط)

 1. University of Malta

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالتا

بررسی مزایای تحصیل در مالتا

 • دانشگاه‌های کشور مالتا واقعاً از نظر کیفیت، در سطح بالایی قرار دارند به گونه‌ای که اغلب این دانشگاه‌ها در بین کشور‌های اروپایی، شناخته شده‌اند. بنابراین مدرک تحصیلی شما بسیار معتبر خواهد بود.
 • هزینه‌های تحصیل در کشور مالتا نسبت به کشور‌های اروپایی پایین‌تر می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید کیفیت بالای تحصیل را با هزینه پایین‌تر تجربه کنید.
 • کشور مالتا به عنوان یکی از کشور‌های امن شناخته شده است. نه تنها میزان جرایم در این کشور بسیار پایین می‌باشد بلکه ناامنی‌های سیاسی نیز در مالتا وجود ندارد. این موضوع برای کسانی که می‌خواهند همراه با خانواده به کشور مالتا بروند، اهمیت بیشتری دارد. البته لازم است این نکته را متذکر شویم که ویزای همراه به متقاضیان تحصیل در مالتا داده نمی‌شود. یعنی اگر شما می‌خواهید همسر خود را به کشور مالتا ببرید، نمی‌توانید به عنوان همراه برای او ویزا دریافت کنید.
 • خوشبختانه زبان تحصیل در کشور مالتا، انگلیسی است. بنابراین وقتی شما مدرک زبان بین‌الملل را داشته باشید، بسیار راحت می‌توانید برای پذیرش دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایید.
 • اجازه کار حین تحصیل به دانشجویان داده می‌شود. براساس مقطع تحصیلی، تعداد ساعات کاری مجاز برای شما متفاوت خواهد بود.
 • شما می‌توانید بعد از تحصیل، با پیدا کردن کار در کشور مالتا، برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایید.
 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی نیز در نظر گرفته جالب است.
 • لازم است بدانید که علاوه بر بورسیه، برخی از سازمان‌ها و بنیاد‌هایی که در زمینه‌های علمی کار می‌کنند نیز کمک هزینه‌های مالی را برای دانشجویان نخبه و دانشجویان برتر ارائه می‌کنند.
 • برخی از دانشگاه‌های کشور انگلستان و آمریکا، شعبه‌هایی در کشور مالتا راه‌اندازی کرده‌اند و شما می‌توانید در این دانشگاه‌ها با کیفیت بسیار بالا درس بخوانید.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور مالتا

تمامی دانشگاه‌های کشور مالتا، مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌کنند. در این قسمت از مطلب ما این مقاطع را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

 • تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی

 برای ورود به این مقطع شما حتماً باید مدرک دیپلم همراه با ریز نمرات داشته باشید. معمولاً مدت زمان این دوره، ۳ سال می‌باشد مگر اینکه شما وارد رشته‌هایی همانند aum شوید که در این صورت باید ۴ سال درس بخوانید. برای ورود به این مقطع شما حتماً باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ را داشته باشید.

 • تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی ارشد

دوره فوق لیسانس معمولاً ۲ سال طول می‌کشد. برای ورود به این دوره حتماً باید مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات و مدرک زبان آیلتس با نمره ۵/۶ داشته باشید. باید یک پایان‌نامه قوی کار کنند تا بتوانند از این پایان‌نامه مقاله استخراج نمایند. لازم به ذکر است که اگر از نظر زبان قوی نیستید، می‌توانید قبل از شروع دوره تحصیلی، دوره‌های آمادگی زبان را سپری کنید.

 • تحصیل در مالتا در مقطع دکتری

این دوره بین ۲ تا ۵ سال طول می‌کشد. بسته به رشته و رساله انتخابی، مدت زمان تحصیل متفاوت است. حتماً باید مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ داشته باشید. باید مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه کنید. از طرف دیگر باید در طول تحصیل، یک رساله بسیار قوی داشته باشید. شرط دفاع، چاپ کردن چند مقاله از این رساله است.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در مالتا واقعاً شرایط ‌ایده‌آلی را فراهم می‌کند ولی به هر حال شما باید در مورد بازار کار، اوضاع اقتصادی، هزینه‌های زندگی و شرایط تحصیل در مدارس این کشور نیز اطلاعات کافی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم با قصران گروپ در ارتباط باشید. کارشناسان ما در این مجموعه اطلاعات لازم را در اختیار شما می‌گذارند. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز ما در کنار شما هستیم تا بتوانید در اولین فرصت ممکن، خود را برای تحصیل آماده کرده و وارد دوره‌های آموزشی شوید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *