قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استونی

کشور استونی یکی از کم جمعیت‌ترین کشور‌های اروپایی است که دارای رنکینگ بالا در بین دانشگاه‌های معتبر جهان می‌باشد. از طرف دیگر تحصیلات در این کشور رایگان است. همین دو فاکتور باعث افزایش مهاجرت تحصیلی به کشور استونی شده است. افرادی که تصمیم به تحصیل در استونی دارند به خوبی می‌دانند که باید یک رزومه قوی داشته باشند.

در لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در استونی، برخی از دانشگاه‌های این کشور به چشم می‌خورد. اما شما قبل از اینکه تصمیم خود را برای تحصیل در استونی جدی کنید، باید درمورد شرایط تحصیل در این کشور و آینده شغلی و علمی خود اطلاعات کاملی داشته باشید. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

آیا تحصیل در استونی گزینه مناسبی است؟

 • در این کشور از به روزترین روش‌ها و برنامه‌های تحصیلی برای دانشجویان استفاده می‌شود. به همین دلیل کشور استونی به عنوان کشوری پیشرفته در زمینه علمی و با زیرساخت‌های الکترونیکی شناخته شده است.
 • جالب است بدانید که قطب استارت‌آپ اروپا، به نام استونی به ثبت رسیده است و به همین دلیل استونی را جواهر پنهان اروپا می‌شناسند.
 • شرایط برای کار در کشور استونی واقعاً‌ ایده‌آل است. شما بعد از فارغ التحصیل فرصت‌های زیادی برای کارآفرینی دارید.
 • در دانشگاه‌های استونی فرصت‌های زیادی برای کسب مهارت‌های عملی و افزایش تجربیات تحصیلی برای شما فراهم می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که شما با تحصیل در استونی، در محیطی کاملاً به روز، پیشرفته و با امکانات عالی، بهترین شرایط علمی و کاری را برای خود رقم خواهید زد.
 • تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی است.
 • مدرک تحصیلی دانشگاه استونی مورد اعتبار دانشگاه‌های بزرگ اروپایی قرار دارد.
 • از نظر هزینه‌ها نیز باید بگوییم تحصیل در استوری نسبت به سایر کشور‌های اروپایی، واقعاً مقرون به صرفه‌تر تمام می‌شود.
 • کشور استونی دارای زیبایی‌های طبیعی بیشماری است. بنابراین شما با تحصیل در استونی شرایط زندگی در محیطی آرام، امن و سرشار از زیبایی‌های طبیعی را برای خود فراهم خواهید کرد.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور استونی

تمامی دانشگاه‌های این کشور هر سه مقطع تحصیلی دانشگاهی را ارائه می‌کنند. شرایط برای پذیرش به شرح زیر می‌باشد:

 • تحصیل در استونی در مقطع لیسانس

این دوره تحصیلی، ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. حتی در برخی موارد ممکن است براساس رشته، طول دوره تحصیل به ۵ سال برسد. برای ورود به این مقطع، داشتن مدارک تحصیلی قبلی، ریز نمرات قبلی، رزومه کاری و مدرک زبان الزامی می‌باشد.

 • تحصیل در استونی در مقطع فوق لیسانس

این دوره تحصیلی بین ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد. دانشجویان باید یک پایان‌نامه قوی داشته باشند تا بتوانند از آن مقالات معتبر استخراج کنند. مدارک تحصیلی دوره قبلی همراه با ریز نمرات، مدرک زبان، توصیه‌نامه از اساتید قبلی، انگیزه نامه و تمکن مالی نیز از جمله شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه در مقطع فوق لیسانس می‌باشد.

 • تحصیل در استونی در مقطع دکتری

دوره دکتری در کشور استونی معمولاً ۴ سال طول می‌کشد. دانشجویان باید مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی خود را ارائه کنند. لازم است مدرک زبان، ۲ تا ۳ توصیه نامه، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی و ریز نمرات خود را ارائه نمایید. در دوره دکتری حتماً شما باید یک رساله قوی داشته باشید و باید برای دفاع، چند مقاله از این رساله استخراج کنید.

گروه الف (ممتاز)

 1. University of Tartu

گروه ب (خوب)

 1. Estonian Academy of Music and Theatre
 2. Tallinn University of Technology

گروه ج (متوسط)

 1. Estonian Academy of Arts
 2. Estonian University of Life Sciences/Eesti Maaulikool صرفا در رشته های کشاورزی، جنگلداری و دامپزشکی
 3. Tallinn University

کلام آخر

شما با مطالعه مطلب اطلاعات پایه در مورد تحصیل در استونی را به دست ‌آوردید. اکنون برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد شرایط زندگی، اوضاع کار، سیستم آموزش مدارس و امنیت کشور کسب کنید، با قصران گروپ در ارتباط باشید. مشاورین زبده ما با سابقه‌ای که در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند، کمک می‌کنند شما بتوانید
بهترین کشور را برای تحصیلات خود انتخاب کرده و مدرکی معتبر داشته باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز تمام امور توسط قصران گروپ انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *