قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجمع الجزایر قمر ۲۰۲۴

مجمع الجزایر قمر یا کشور کومور، از ۴ جزیره تشکیل شده است که در سواحل شرقی آفریقا قرار دارند. در کشور اتحاد قمر فقط یک دانشگاه وجود دارد. اگر لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجمع الجزایر قمر را ملاحظه کنید، متوجه خواهید شد این دانشگاه فقط برای مقطع کارشناسی در ایران اعتبار دارد.

پس اگر کسی به شما پیشنهاد داد برای مهاجرت تحصیلی، به تحصیل در کومور نیز فکر کنید، توصیه می‌کنیم حتماً این مطلب را مطالعه کرده و در صورت با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

این کشور از نظر زیبایی ظاهری، طبیعتی بکر و بسیار جذاب دارد. مردمان آن مسلمان و به زبان عربی صحبت می‌کنند. یکی از دانشگاه‌های اتحاد قمر برای تحصیل در لیست دانشگاه های مورد تأیید کشور ایران قرار گرفته است که متقاضیان میتوانند برا ادامه تحصیل آن را انتختب کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجمع الجزایر قمر – گروه ج(متوسط)

  1. Université des Comores

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجمع الجزایر قمر

جزئیات تحصیل در اتحاد قمر

آیا تحصیل در اتحاد قمر واقعاً مناسب است؟

وقتی می‌خواهید کشوری را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید، باید چند موضوع را در نظر داشته باشید:

چه تعداد دانشگاه در کشور مقصد وجود دارد؟

آیا دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ جهانی قرار گرفته‌اند؟ در واقع آیا اعتبار لازم را دارند؟

شرایط زندگی در کشور مقصد چگونه است؟

آیا بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنید؟

اوضاع اقتصادی در کشور مقصد چگونه است؟

آیا امنیت اجتماعی و سیاسی در این کشور وجود دارد؟

 اگر بخواهیم به این سؤالات در مورد کشور کومور پاسخ دهیم، باید بگوییم که شرایط تحصیل در کشور اتحاد قمر اصلاً ‌ایده‌آل نیست. همانگونه که در ابتدای مطلب گفتیم، فقط یک دانشگاه در این کشور وجود دارد و پیشرفت علمی چشمگیری را در کشور کومور مشاهده نمی‌کنیم. همین موضوع کافی است تا شما اصلاً به تحصیل در اتحاد قمر فکر نکنید و به فکر مهاجرت به کشور دیگری باشید.

comoros 2 قصران گروپ

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور اتحاد قمر

درست است که فقط یک دانشگاه در کشور کومور وجود دارد ولی در همین دانشگاه، هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. در این قسمت، این مقاطع را با هم بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در اتحاد قمر در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی معمولاً ۴ سال طول می‌کشد و کسانی که تحصیلات دوران دبیرستان خود را سپری کرده‌اند می‌توانند وارد دوره کارشناسی شوند. اگر شما به عنوان یک ایرانی می‌خواهید به کشور کومور بروید، فقط می‌توانید دوران کارشناسی خود را در این کشور سپری کنید و برای مقاطع تحصیلی دیگر، مدرک شما در ایران اعتباری نخواهد داشت.

تحصیل در اتحاد قمر در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد یک مقطع ۲ ساله است. همه دانشجویان در این دوره باید حتماً پایان‌نامه داشته باشند. ارائه مدرک لیسانس و همچنین ریز نمرات نیز شرط لازم برای دریافت پذیرش می‌باشد.

تحصیل در اتحاد قمر در مقطع دکتری

دانشجویانی که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را سپری کرده‌اند، می‌توانند در دوره دکتری به مدت ۴ تا ۶ سال در کشور کومور مشغول به تحصیل شوند. داشتن پایان‌نامه و همچنین داشتن مقالات معتبر، شرط لازم برای دریافت برای فارغ التحصیلی از دانشگاه می‌باشد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در اتحاد قمر اصلاً نمی‌تواند آینده شغلی و کاری شما را تضمین کند. بنابراین باید به فکر دانشگاهی برتر باشید. با قصران گروپ تماس بگیرید و از کارشناسان بخواهید که شما را راهنمایی کنند. از آنجایی که ما سال‌ها است در زمینه مهاجرت تحصیلی کار می‌کنیم، بنابراین به خوبی می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم.

کافی است بگویید قرار است در چه رشته‌ای تحصیل کنید. در این صورت کارشناسان حرفه‌ای ما به شما کمک خواهند کرد بهترین دانشگاه و بهترین کشور را پیدا کنید. همچنین در زمینه دریافت ویزای تحصیلی، ما در کنار شما خواهیم بود.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *