آمار برندگان لاتاری

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

هر ساله مقامات ایالات متحده آمار دقیقی در مورد چگونگی توزیع گرین کارت از برندگان لاتاری منتشر می کنند.  آمار برندگان لاتاری از هر قاره با دیگری مساوی نیست. اما این توزیع نابرابر به چه علت است؟ تعداد گرین کارت های اختصاص یافته به هر قاره چگونه است؟ و آمار برندگان لاتاری از هر قاره به چه شکل است؟ تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

آمار برندگان لاتاری از هر قاره

لاتاری قرعه کشی ای است هر ساله توسط ایالات متحده امریکا با هدف تنوع نژادی و افزایش نیروی کار در این کشور برگزار می شود. همانطور که گفته شد هر قاره تعداد مشخصی از برندگان لاتاری را به خود اختصاص داده است که عوامل مهمی در این میزان تاثیر گذار است.

حداکثر محدودیت گرین کارت در هر کشور

تفکر برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری این است که افرادی که شرایط مهاجرت به آمریکا را ندارند با برنده شدن در لاتاری به آمریکا مهاجرت کنند.این برنامه طوری طراحی شده است که همه ملیت ها فرصت شرکت در آن را داشته باشند و به این ترتیب تنوع فرهنگی و نژادی در آمریکا افزایش یابد.هر ساله یک سهمیه مشخص برای هر قاره تعیین می شود که توزیع گرین کارت را در میان کشورهای آن قاره تعیین می کند.
تغییر سهمیه کشورها در هر برنامه‌ لاتاری به تغییر جمعیت مهاجران آن کشور در ایالات متحده آمریکا وابسته است.
یعنی اگر جمعیت مهاجران فرانسوی در کشور آمریکا افزایش داشته باشد، سهمیه لاتاری سال بعد برای شهروندان فرانسوی کمتر خواهد بود.

آمار برندگان لاتاری

توزیع گرین کارت به هر قاره

در زمان اعلام نتایج گرین کارت 2025، شش قرعه کشی جداگانه انجام می شود. در واقع شرکت کنندگان هر قاره با یکدیگر به رقابت می پردازند نه با قاره های دیگر.

برای مثال برای یک اروپایی مهم نیست که چه تعداد از آفریقا یا آسیا در لاتاری شرکت می کنند، زیرا او فقط با اروپاییان در رقابت قرار میگیرد.

بدیهی است که هر چه تعداد شرکت کنندگان درلاتاری از یک قاره بیشتر باشد شانس کمتری نصیب هر فرد می شود.

و در عوض هر چه تعداد شرکت کنندگان از یک کشور در یک قاره بیشتر باشد، شانس برنده شدن افراد شرکت کنندگان از آن کشور بیشتر خواهد شد.

  • حداکثر تعداد گرین کارت های صادر شده برای هر کشوری طبق قانون 3.500 در سال است.
  • بیشترین تعداد گرین کارت به قاره اروپا و آفریقا تعلق میگیرد (هر کدام حدود 20000 گرین کارت).

چرا تعداد مساوی به هر قاره تعلق نمیگیرد؟

در پاسخ به این سوال که چرا تعداد برندگان در هر قاره مساوی نیست، قاره آفریقا را مثال می زنیم.

برخی از کشورها، به خصوص در قاره آفریقا تعداد بیشتری برنده، حتی بیشتر از 3.500 نفر دارد و این فقط به این دلیل است که برندگان قرعه کشی گرین کارت به صورت تصادفی انتخاب می شوند. در آفریقا، بیشتر متقاضیان از کشورهای مصر، اتیوپی، غنا، کامرون و کنگو هستند.

به عنوان مثال، اگر 10٪ از شرکت کنندگان در آفریقا از اتیوپی باشند، 10٪ از برندگان لاتاری از آفریقا از کشور اتیوپی خواهند بود.

بنابراین، ممکن است اتیوپی ده برابر بیشتر از آفریقای جنوبی برنده گرین کارت داشته باشد. با این حال، احتمال اینکه هر برنده از اتیوپی پس از برنده شدن در لاتاری برنامه گرین کارت را ادامه دهد یا تمام شرایط را داشته باشد بسیار کم است.

دلایل زیر مواردی هستند که برخی از متقاضیان از ادامه روند دریافت گرین کارت صرف نظر می کنند:

  • هر برنده ای روند درخواست گرین کارت را ادامه نمی دهد .ممکن است به این دلیل باشد که برنده گرین کارت از ادامه روند مهاجرت به آمریکا صرف نظر میکند یا نمی تواند شرایط لازم برای دریافت گرین کارت را محیا کند.
  • در حالی که در اروپا این اتفاق به ندرت می افتد که یک برنده به دلیل عدم تحصیلات یا سایر شرایط در دریافت گرین کارت شکست بخورد.
  • علاوه بر این، اغلب برای برندگان از کشورهای فقیرتر مانند آفریقا ارائه مدارک مالی برای شروع زندگی جدید در ایالات متحده دشوار است.

آمار برندگان لاتاری

چرا چندین کشور با حدود 5000 برنده وجود دارد؟

چیزی که در مورد لاتاری 2025  قابل توجه است این است که در برخی کشورها تعداد برندگان 5000 نفر است.

می توان حدس زد که در این موارد، برندگان بیشتری قرعه کشی شده اند، اما فقط حدود 5000 نفر برنده شده اند.

 تجربه نشان داده است که تنها تا حدود این آستانه شانس واقعی برای دریافت یکی از 3500 گرین کارت در نظر گرفته شده در هر کشور وجود دارد.

توزیع گرین کارت بر اساس تجربه

تجربه نشان داده است که احتمال اینکه برندگان از اروپا تمام شرایط را برآورده کنند و بتوانند بدون هیچ مشکلی ادامه دهند بسیار بیشتر از آمریکای جنوبی یا آفریقا است.

 به همین دلیل، تقریباً 20٪ برندگان کمتری در اروپا نسبت به آفریقا اعلام می شوند، بنابراین “نرخ شکست” از پیش از قرعه کشی در نظر گرفته می شود.

 پس اگر شما یک برنده واجد شرایط از هر کشوری با تعداد برندگان بالا هستید، ناامید نشوید! شانس شما بسیار زیاد است که گرین کارت خود را دریافت کنید.

همیشه تعداد برندگان بیشتر از تعداد ویزاهای مهاجرت است که  این برای اطمینان از این است که حدود 55000 گرین کارت می تواند در هر سال صادر شود. در سراسر جهان، سالانه تقریباً 100.000 نفر جذب می شوند. از این تعداد، انتظار می رود حدود 55000 متقاضی واجد شرایط باشند.

آمار برندگان لاتاری

 تعداد برندگان مازاد توسط مقامات آمریکایی به خوبی محاسبه شده است که از حذف افرادی که دارای صلاحیت هستند جلوگیری می کند.

با این حال، رد صلاحیت متقاضیان تنها به دلیل اشتباهات کوچک در هنگام ثبت نام لاتاری 2025 ممکن است اتفاق افتد.

 گاهی برندگان به دلیل سوء تفاهم و عدم آگاهی از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری 2025  موفق به دریافت گرین کارت نمی شوند.

برای دریافت گرین کارت باید مدارک و مراحلی را پشت سر بگذارید که یکی از انها شامل پر کردن حدود 70 صفحه فرم آنلاین، جمع اوری مدارک و سپس حضور در سفارت آمریکا است.

به نظر می رسد افراد بسیاری از ادامه مراحل دریافت گرین کارت آمریکا سر باز می زنند و این فرصت را از دست می دهند.

اما مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری چیست؟

در پایان مطلب میزان تخصیص یافته برای صدور گرین کارت امریکا به هر قاره و کشور را نام می بریم.

آمار برندگان لاتاری کشورهای مختلف

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085