قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

آمار برندگان لاتاری

هر ساله مقامات ایالات متحده آمار دقیقی در مورد چگونگی توزیع گرین کارت از برندگان لاتاری منتشر می کنند.  آمار برندگان لاتاری از هر قاره با دیگری مساوی نیست. اما این توزیع نابرابر به چه علت است؟ تعداد گرین کارت های اختصاص یافته به هر قاره چگونه است؟ و آمار برندگان لاتاری از هر قاره به چه شکل است؟ تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

آمار برندگان لاتاری

آمار برندگان لاتاری از هر قاره

لاتاری قرعه کشی ای است هر ساله توسط ایالات متحده امریکا با هدف تنوع نژادی و افزایش نیروی کار در این کشور برگزار می شود. همانطور که گفته شد هر قاره تعداد مشخصی از برندگان لاتاری را به خود اختصاص داده است که عوامل مهمی در این میزان تاثیر گذار است.

حداکثر محدودیت گرین کارت در هر کشور

تفکر برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری این است که افرادی که شرایط مهاجرت به آمریکا را ندارند با برنده شدن در لاتاری به آمریکا مهاجرت کنند.این برنامه طوری طراحی شده است که همه ملیت ها فرصت شرکت در آن را داشته باشند و به این ترتیب تنوع فرهنگی و نژادی در آمریکا افزایش یابد. هر ساله یک سهمیه مشخص برای هر قاره تعیین می شود که توزیع گرین کارت را در میان کشورهای آن قاره تعیین می کند.
تغییر سهمیه کشورها در هر برنامه‌ لاتاری به تغییر جمعیت مهاجران آن کشور در ایالات متحده آمریکا وابسته است.
یعنی اگر جمعیت مهاجران فرانسوی در کشور آمریکا افزایش داشته باشد، سهمیه لاتاری سال بعد برای شهروندان فرانسوی کمتر خواهد بود.

توزیع گرین کارت به هر قاره

در زمان اعلام نتایج گرین کارت ۲۰۲۵، شش قرعه کشی جداگانه انجام می شود. در واقع شرکت کنندگان هر قاره با یکدیگر به رقابت می پردازند نه با قاره های دیگر.

برای مثال برای یک اروپایی مهم نیست که چه تعداد از آفریقا یا آسیا در لاتاری شرکت می کنند، زیرا او فقط با اروپاییان در رقابت قرار میگیرد.

بدیهی است که هر چه تعداد شرکت کنندگان درلاتاری از یک قاره بیشتر باشد شانس کمتری نصیب هر فرد می شود.

و در عوض هر چه تعداد شرکت کنندگان از یک کشور در یک قاره بیشتر باشد، شانس برنده شدن افراد شرکت کنندگان از آن کشور بیشتر خواهد شد.

  • حداکثر تعداد گرین کارت های صادر شده برای هر کشوری طبق قانون ۳٫۵۰۰ در سال است.
  • بیشترین تعداد گرین کارت به قاره اروپا و آفریقا تعلق میگیرد (هر کدام حدود ۲۰۰۰۰ گرین کارت).

چرا تعداد مساوی به هر قاره تعلق نمیگیرد؟

در پاسخ به این سوال که چرا تعداد برندگان در هر قاره مساوی نیست، قاره آفریقا را مثال می زنیم.

برخی از کشورها، به خصوص در قاره آفریقا تعداد بیشتری برنده، حتی بیشتر از ۳٫۵۰۰ نفر دارد و این فقط به این دلیل است که برندگان قرعه کشی گرین کارت به صورت تصادفی انتخاب می شوند. در آفریقا، بیشتر متقاضیان از کشورهای مصر، اتیوپی، غنا، کامرون و کنگو هستند.

به عنوان مثال، اگر ۱۰٪ از شرکت کنندگان در آفریقا از اتیوپی باشند، ۱۰٪ از برندگان لاتاری از آفریقا از کشور اتیوپی خواهند بود.

بنابراین، ممکن است اتیوپی ده برابر بیشتر از آفریقای جنوبی برنده گرین کارت داشته باشد. با این حال، احتمال اینکه هر برنده از اتیوپی پس از برنده شدن در لاتاری برنامه گرین کارت را ادامه دهد یا تمام شرایط را داشته باشد بسیار کم است.

دلایل زیر مواردی هستند که برخی از متقاضیان از ادامه روند دریافت گرین کارت صرف نظر می کنند:

  • هر برنده ای روند درخواست گرین کارت را ادامه نمی دهد .ممکن است به این دلیل باشد که برنده گرین کارت از ادامه روند مهاجرت به آمریکا صرف نظر میکند یا نمی تواند شرایط لازم برای دریافت گرین کارت را محیا کند.
  • در حالی که در اروپا این اتفاق به ندرت می افتد که یک برنده به دلیل عدم تحصیلات یا سایر شرایط در دریافت گرین کارت شکست بخورد.
  • علاوه بر این، اغلب برای برندگان از کشورهای فقیرتر مانند آفریقا ارائه مدارک مالی برای شروع زندگی جدید در ایالات متحده دشوار است.

آمار برندگان لاتاری

چرا چندین کشور با حدود ۵۰۰۰ برنده وجود دارد؟

چیزی که در مورد لاتاری ۲۰۲۵  قابل توجه است این است که در برخی کشورها تعداد برندگان ۵۰۰۰ نفر است.

می توان حدس زد که در این موارد، برندگان بیشتری قرعه کشی شده اند، اما فقط حدود ۵۰۰۰ نفر برنده شده اند.

 تجربه نشان داده است که تنها تا حدود این آستانه شانس واقعی برای دریافت یکی از ۳۵۰۰ گرین کارت در نظر گرفته شده در هر کشور وجود دارد.

توزیع گرین کارت بر اساس تجربه

تجربه نشان داده است که احتمال اینکه برندگان از اروپا تمام شرایط را برآورده کنند و بتوانند بدون هیچ مشکلی ادامه دهند بسیار بیشتر از آمریکای جنوبی یا آفریقا است.

 به همین دلیل، تقریباً ۲۰٪ برندگان کمتری در اروپا نسبت به آفریقا اعلام می شوند، بنابراین “نرخ شکست” از پیش از قرعه کشی در نظر گرفته می شود.

 پس اگر شما یک برنده واجد شرایط از هر کشوری با تعداد برندگان بالا هستید، ناامید نشوید! شانس شما بسیار زیاد است که گرین کارت خود را دریافت کنید.

همیشه تعداد برندگان بیشتر از تعداد ویزاهای مهاجرت است که  این برای اطمینان از این است که حدود ۵۵۰۰۰ گرین کارت می تواند در هر سال صادر شود. در سراسر جهان، سالانه تقریباً ۱۰۰٫۰۰۰ نفر جذب می شوند. از این تعداد، انتظار می رود حدود ۵۵۰۰۰ متقاضی واجد شرایط باشند.

آمار برندگان لاتاری

 تعداد برندگان مازاد توسط مقامات آمریکایی به خوبی محاسبه شده است که از حذف افرادی که دارای صلاحیت هستند جلوگیری می کند.

با این حال، رد صلاحیت متقاضیان تنها به دلیل اشتباهات کوچک در هنگام ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ ممکن است اتفاق بیافتد.

 گاهی برندگان به دلیل سوء تفاهم و عدم آگاهی از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۵  موفق به دریافت گرین کارت نمی شوند.

برای دریافت گرین کارت باید مدارک و مراحلی را پشت سر بگذارید که یکی از انها شامل پر کردن حدود ۷۰ صفحه فرم آنلاین، جمع اوری مدارک و سپس حضور در سفارت آمریکا است.

به نظر می رسد افراد بسیاری از ادامه مراحل دریافت گرین کارت آمریکا سر باز می زنند و این فرصت را از دست می دهند.

اما مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری چیست؟

مشاوره مهاجرتی قصران گروپ رایگان است!

در صورتی که قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در پایان مطلب میزان تخصیص یافته برای صدور گرین کارت امریکا به هر قاره و کشور را نام می بریم.

آمار برندگان لاتاری کشورهای مختلف

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *