ویزای استارتاپ کانادا

یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کانادا و کار در این کشور برای ایرانیان هم از طریق استارت آپ است.

در این مطلب قصد داریم، شرایط راه‌اندازی استارتاپ در کانادا، هزینه‌ها، مراحل آن را بررسی کرده و اطلاعات مفید دیگری در زمینه اخذ ویزای استارتاپ کانادا برای شما بازگو کنیم.

startup

ویزای استارت آپ کانادا

از جمله روش‌های مهاجرتی و مناسب متقاضیانی است که ایده‌های خلاقانه برای راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید در کانادا را دارند. بنابراین اگر ایدۀ جدیدی در ذهن دارید که به صورت قطعی به درآمدزایی منجر می‌شود، این نوشتار می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در این مقاله به بررسی مرحله‌به‌مرحله شیوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا و عملی کردن ایده‌ ناب شما می‌پردازیم.

یکی از عناوینی که طی چندسال گذشته از آن برای مهاجرت به کانادا در سراسر دنیا استفاده شده، مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت‌ آپ و یا همان کارآفرینی است

ویزای استارت آپ کانادا، روش جدیدی است که برای مهاجرت به این کشور معرفی شده است. روش های کارآفرینی متعددی نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، اما در روش استارت آپ کانادا شرایط ساده تر و سرمایه کمتری مورد نیاز است؛ یکی از مزایایی که در مورد مزایای اقامتی روش استارت آپ وجود دارد این است که شما اجازه هر کاری در موارد قانونی را خواهید داشت از جمله، کار، سرمایه گذاری و  به همین دلیل افراد بیشتری تمایل به دریافت این ویزا دارند.

مهاجرت کانادا

پروسه ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ برای آن دسته از کارآفرینانی است که دارای مهارت و پتانسیل لازم برای ایجاد کسب و کار و مهاجرت به کانادا هستند و شامل یکی از موارد زیر می‌شوند:

دارای ابتکار و خلاقیت باشند

بتوانند برای شهروندان کانادایی کار ایجاد کنند

بتوانند در مقیاس جهانی به رقابت بپردازند

طرح ارائه شده در صورتی که بتواند از سوی یکی از سازمان های تعیین شده حمایت شود، امکان اخذ اقامت کانادا را فراهم می کند. سازمان هایی که باید طرح تجاری را تایید کنند از سوی دولت کانادا مشخص شده اند. در صورتی که شما اختراع یا طرح نوآورانه ای دارید می توانید در کشور کانادا به صورت استارت آپ اجرا کنید؛ البته اگر طرح و ایده ای ندارید نیز می توانید طرح تجاری که برای شما تهیه می شود را اجرا کنید.

در روش استارت آپ از ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت می کنید و پس از 3 سال می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. اعضای خانواده نیز از ابتدا اقامت دائم می گیرند و تحصیل فرزندان در کانادا نیز رایگان است. فرزندان تا سن 21 سال می توانند به خانواده ملحق شوند.

مهاجرت کانادا

 شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا

جهت اخذ اقامت استارتاپ کانادا لازم است، شرایط زیر را در نظر بگیرید:

یکی از شروط لازم، برخورداری از دانش زبان انگلیسی و یا فرانسوی (در همه زمینه های نوشتاری، گفتاری و شنیداری) و کسب نمره ای حداقل معادل CLB 5 می باشد.

در واقع برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا لازم است در یکی از ۲ آزمون زبان انگلیسی موسسات معتبر (CELPIP G-Test و IELTS) یا یکی از ۲ آزمون زبان فرانسه (TEF Canada و TCF Canada) شرکت نموده و نتیجه آن را در فرم درخواست خود قرار دهید. دقت نمایید که در صورت عدم کسب حداقل نمره، درخواست شما لغو می گردد.

از دیگر شرایط ویزای استارتاپ کانادا، برخورداری از یک سرمایه اولیه است چرا که دولت کانادا، هیچ بودجه مالی را برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا دارند، در نظر نمی گیرد.

در واقع اگر قصد دریافت ویزای start up کانادا را دارید بهتر است که حدودا سرمایه اولیه (برای ۶ ماه) جهت گذران زندگی خود را داشته باشید. (همچنین باید توجه شود که میزان این سرمایه بر اساس تعداد اعضای هر خانوار مشخص می شود و هر سال این میزان تغییر می کند.)

باید دقت شود که داشتن سرمایه اولیه به منظور سرمایه گذاری در کانادا نیست؛ چرا که یک ایده خلاقانه و فعالیت مناسب، تضمین کننده موفقیت روش مهاجرت با استارت آپ می باشد.

و در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارت آپ کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان ها مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

روش های مهاجرت آمریکا

هزینه و زمان رسیدگی به درخواست ویزای استارت‌ آپ

به طور معمول هزینه این نوع از ویزای کانادا ۱٫۵۴۰ دلار است و رسیدگی به درخواست مهاجرت از طریق ویزای استارت‌ آپ کانادا بین ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان می‌برد، هم‌چنین علاوه بر ارائه مدارک کامل، شما باید اطلاعات بیومتریک، چکاپ کامل پزشکی و سوءپیشینه پلیس خود را نیز به سفارت کانادا ارائه دهید.

اکسپرس اینتری

مراحل و مدارک ویزای استارت آپ کانادا

برای اخذ ویزای استارت آپ کانادایی باید طرح شما باید توسط یک سازمان کانادایی که مرتبط به استارت آپ هست تأیید شده باشد و حداقل 200,000 دلار بابت این طرح شما را پشتیبانی نماید.

در مورد زبان باید اثبات کنید که مهارت لازم را برای خواندن و نوشتن و بخصوص صحبت کردن و فهمیدن دارید و در آزمون زبان اداره مهاجرت کانادا حداقل نمره 5 (CLB5) را کسب کنید.

برای ویزای استارت آپ کانادا هر متقاضی و سازمان صالح برای تأیید کار و طرح او باید حداقل 10 درصد حق رأی در تصمیم گیری های مربوط به این کسب و کار را داشته باشد.

مهم است که برای دولت کانادا اثبات شود که شما برای کسب و کاری که می خواهید راه بیندازید و قصد دارید همراه خانواده به کانادا بیایید تمکن لازم مالی برای پشتیبانی از هزینه های خود و خانواده خود را دارید.

وضعیت مهاجرت اعضای خانواده متقاضی استارتاپ

همه اعضای خانواده متقاضی امکان درخواست ویزای همراه را دارند. این قانون شامل همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال میشود.

ویزای همراه در زمان ورک پرمیت

اگر متقاضی در لیست اعضای کلیدی بیزینس قرار داشته باشد، برای متقاضی امکان درخواست ویزای کار وجود دارد. به صورت همزمان همسر او امکان درخواست ویزای کار باز را خواهد داشت. این ویزا به همسر متقاضی استارتاپ کانادا اجازه میدهد تا بدون محدودیت در کانادا کار کند.

فرزندان متقاضی استارتاپ کانادا هم میتوانند از مزیت تحصیل با هزینه کانادایی بهره مند شوند.

ویزای همراهان برای اقامت دائم کانادا

طبیعتا در زمان درخواست اقامت دائم کانادا نیز همسر و فرزندان او همراهی خواهند کرد. برای تمامی اعضای خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال امکان درخواست اقامت دائم کانادا به طور همزمان وجود دارد.

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

پروسه دریافت مجوز ویزای استارت آپ کانادا زمان‌بر است. علاوه بر زمان کیفیت ایده کسب و کار شما و ضرورت و نیاز کشور کانادا به ایده کسب و کار شما در تسریع روند اخذ مجوز بسیار تاثیر گذار است.

رقابت بسیار زیادی در سطح دنیا برای اخذ این مجوز وجود دارد. لذا فاکتورهای زیادی در بالا بردن ریسک این مسیر وجود دارند.

طبق اعلام رسمی اداره مهاجرت کانادا؛ پس از ثبت درخواست، بررسی اداره مهاجرت 12 تا 16 ماه زمان خواهد برد. لذا این مسیر را نباید یک فرایند کوتاه مدت و سریع تلقی کرد

 

ویزای استارتاپ کانادا نسبت به روش های کاری و تحصیلی روش پرهزینه تری است، اما به دلیل داشتن مزایای بیشماری مانند دریافت اقامت دائم برای کل خانواده، پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید با کمترین ریسک به همراه خانواده مهاجرت کنید و از همان

. کافی است تصمیم بگیرید و کار را به موسسه مهاجرتی قصران گروپ بسپارید

مشاوران مهاجرتی مجرب در تمام مراحل شما را راهنمایی خواهند کرد