مهاجرت به امارات

در سال های اخیر مهاجرت به امارات به یکی از دغدغه های مهاجرت تبدیل شده است. کشور امارت متحده عربی یکی از کشورهای که با سرعت در حال رشد جهانی می باشد و مکانی برای تجارت و گردشگری محسوب می شود.برای آگاهی از روشهای مهاجرت امارات با ما در سایت قصران گروپ همراه باشید.

مهاجرت به عمان

مهاجرت به امارات

کشور امارات یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه صنایع و پروژه های عظیم محسوب می‌شود و به طور کلی فرصت تجارت و صنعت در این کشور بسیار زیاد است به طوری که افرادی جویای کار در این کشور می‌توانند در زمینه های مختلف ورود به کار داشته باشد. 

آمار مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری وارد خاک کشور امارات شده‌اند این روزها بیشتر از قبل است و مشخص است که سرمایه گذاری از برنامه ریزی های مهم دولت کشور امارات محسوب می‌شود اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور ساختار دقیقی برای سرمایه و همینطور ورود به بخش بیزینس دیده می‌شود. آمار مهاجرت در لاین سرمایه گذاری در کشور امارات 22 درصد رشد داشته است. امارات در زمینه رشد دستمزد و حقوق بالاتر ارزیابی های زیادی انجام داده است و در این زمینه موفقیت های زیادی را مدنظر قرار داده است؛ مشخص است که کارگران در این کشور از نظر درآمد رضایت خوبی دارند.

مهاجرت کاری به دبی

کشور امارات یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه صنایع و پروژه های عظیم محسوب می‌شود و به طور کلی فرصت تجارت و صنعت در این کشور بسیار زیاد است به طوری که افرادی جویای کار در این کشور می‌توانند در زمینه های مختلف ورود به کار داشته باشد.متقاضی مهاجرت به دبی می تواند از طریق اخذ ویزای کار اقامت این کشور را دریافت کند. بدین منظور متقاضی باید از یک اسپانسر یا کارفرمای اهل دبی دعوت نامه داشته باشد. اسپانسر و یا کارفرما باید مجوز کار را از وزارت منابع انسانی امارات دریافت کند.طبق قوانین حاکم بر کشور امارات، کارفرمایان موظفند که ابتدا در شهر محل شرکت و سپس کشور آگهی دریافت نیروی کار را منتشر کند .از مدارک مهم در اخذ ویزای کار دبی دارا بودن رزومه کاری و سوابق حرفه ای و تخصصی می باشد.

پایین بودن نرخ بیکاری 1.7 در دبی یکی از دلایل مهم مهاجرت کاری مهاجران به دبی می باشد.متقاضیان با اخذ ویزای کار دبی می توانند دراین کشور مشغول کار شوند اما پس از تمام شدن مدت قرارداد کاری با کارفرما باید این کشور را ترک کنند و یا این مجوز را تمدیدکنند و پس از چند سال کار نمی توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

مهاجرت به دبی از طریق تحصیل

سیستم آموزش و تحصیل در کشور امارات متحده عربی به طور کلی به پیشرفت روز افزونی رسیده است و اصلی ترین اولویت در این کشور، امر آموزش است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد دانشگاه های معتبر زیادی در کشور امارات دیده می‌شود، به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کشور امارات یکی از سریع ترین روش های موجود است.متقاضیان برای تحصیل در برخی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دبی باید دارای مدرک مهارت زبان آیلتس باشند. در صورتی که متقاضی فاقد این مهارت و مدرک باشد، می تواند در کالج های زبان دبی شرکت کند و مهارت لازم را کسب کند و سپس تحصیل در دانشگاه را شروع کند.کشور امارات دارای دانشگاه های معتبر و با رنکینگ های جهانی است.

دانشجویانی که در دبی تحصیل می‌کنند به سادگی می‌توانند وارد دانشگاه های امریکا و انگلیس و همینطور کانادا شوند در نظر داشته باشید که متقاضی تحصیل برای مهاجرت دبی زیاد است و افراد بهتر است که در یادگیری زبان عربی کمی دقیق باشند.

از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی امارات و دبی موارد زیر را می توان نام برد:

نامه پذیرش از دانشگاه های امارات و دبی ، گواهی تمکن مالی ،رسید پرداخت شهریه یک سال دانشگاه ،آخرین مدرک تحصیلی،آدرس محل اقامت در دبی و امارات،پاسپورت معتبر،رسید پرداخت هزینه ویزای تحصیلی،ویزای ورود به امارات

برخلاف بساری از کشورهای اروپایی و کانادا ، پس از اتمام دوران تحصیل دانشجو وقت زیادی برای ورود به بازار کار ندارد و باید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به کاری اشتغال یابد تا ویزای تحصیلی فرد به ویزای کاری تبدیل و اقامت امارات را دریافت کند. 

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

در کشور امارات قدرت خرید بالایی وجود دارد و این موضوع نشان از رتبه بالای روال های تجاری در کشور امارات است که می‌تواند رشد اقتصادی را به خوبی پیش ببرد. رتبه بندی تجاری کشور امارات در سال 2018 حدود 21 بوده است و مشخص است که گردش مالی در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر بوده است.

 گزینه های سرمایه گذاری در امارات شامل:

1.افتتاح یک شرکت یا سرمایه گذاری در یک شرکت مستقر در امارات

متقاضی با خرید خانه و ملک که یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور است، می تواند اقامت 5 ساله این کشور را اخذ کند.ادامه مطلب در خرید ملک  امارات مطالعه کنید.

2.سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (با حداقل 1 میلیون درهم امارات)

متقاضی می تواند بدون نیاز به کارفرما یا اسپانسر از طریق ثبت شرکت در این کشور سرمایه گذاری کند و اقامت بلندمدت 10 ساله دبی را اخذ کند. متقاضی با ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار جدید در دبی می تواند به یک اشتغال سودآور دست یابد و اقامت بلند مدت این کشور را اخذ کند.متقاضی می تواند با سرمایه گذاری حداقل 10 میلیون درهم امارات یا شرکت تجاری را در این کشور ثبت کند و یا کسب و کار شراکتی را با این میزان سرمایه گذاری راه اندازی کند.

3.سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

افرادی که دارای ایده های کارآفرینی و اشتغال زایی می باشند و قصد مهاجرت به دبی را دارند، می توانند با سرمایه گذاری در این کشور اقامت 5 ساله امارات را دریافت کنند.بدین منظور متقاضی باید در حدود 500.000 درهم یا 136.000 درهم امارات را برای اجرای طرح کارآفرینی در دبی هزینه کند.

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه کشور امارات می‌تواند یکی از بهترین راه های اخذ اقامت محسوب شود به طوری که افراد می‌توانند در این زمینه تابعیت امارات را اخذ نمایند. به طور کلی قوانین دبی در مورد ازدواج و اخذ اقامت با دیگر کشورها کمی متفاوت است.

دو نوع ازدواج در امارات وجود دارد:

1)ازدواج سلامتی

2)ازدواج مسیحی

و طبق قوانین ازدواج امارات فرد می تواند ویزای اقامت همسر خود را درخواست کند و ویزای اقامت ازدواج در کشور امارات معمولا بین یک تا سه سال اعطا می گردد و قابل تمدید می باشد و با توجه به قوانین امارات افرادی که مهاجر هستند و قصد اخذ ویزای ازدواج امارات را دارند به صورت قانونی در امارات زندگی و کار می کنند اجازه می دهد تا همسر خود را به کشور بیاورند.

مهاجرت به امارات

مهاجرت از طریق تولد در امارت

ثبت تولد در امارات روال های مخصوص به خود را دارد، به این صورت که می‌بایست از طریق کنسولگری در یک دوره یک ساله از زمان تولد روند تکمیل فرم درخواست صورت بگیرد و والدین می‌بایست فرم مخصوص را به طور دقیق تکمیل نمایند این فرم می‌بایست از طرف وزارت امور خارجه و همینطور وزارت بهداشت دولت تأیید شود.اقامت از طریق تولد در کشور امارات متحده عربی در صورتی اعطا می گردد که فرزند متولد شده، یکی از والدین آن تابعیت کشور امارات را داشته باشد. سیستم اعطای تابعیت امارات متحده عربی بر اساس سیستم خون می باشد و اگر در خاک این کشور فرزندی متولد شود اقامتی برای آن کودک به وجود نمی آید.

با این شرایط موجود در کشور امارات متحده عربی ، عزیزانی که به دنبال اخذ اقامت از طریق تولد را دارند این را در نظر داشته باشند که با تولد فرزند دریافت تابعیت وجود ندارد.

اقامت دائم امارات 

قوانین مهاجرتی کشور امارات شرایط بسیار سختی برای صدور ویزای ایرانی ها ایجاد شده است. از آنجایی که پاسپورت امارات در سال ۲۰۱۹ قدرتمندترین پاسپورت جهان بود، دریافت اقامت دائم امارات و پاسپورت این کشور ٖرزوی بساری از متقاضیان مهاجرت به امارات بود.

با تمدید ویزاهای امارات و حضور متمادی در خاک این کشور می توان پس از حدود ۳۰ سال حق شهروندی و پاسپورت این کشور دست یافت. قوانین مهاجرتی کشور امارات از کشورهای اروپایی بسیار سختگیرانه و پیچیده است.

مهاجرت به امارات