مهاجرت به دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره ای است که در دریای کارائیب قرار دارد. پایتخت دومینیکا شهر روسو هست. در سال 1978 دومینیکا از بریتانیا جدا شد و به‌عنوان کشوری مستقل اعلام حضور کرد. واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی می باشد. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی و زبان دوم فرانسوی  است.

دومینیکا

درباره دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره ای است که در دریای کارائیب قرار دارد. پایتخت دومینیکا شهر روسو هست. در سال 1978 دومینیکا از بریتانیا جدا شد و به‌عنوان کشوری مستقل اعلام حضور کرد. واحد پول این کشور دلار  کارائیب و زبان رسمی آن انگلیسی و زبان دوم فرانسوی  است.

مساحت دومینیکا 750 کیلومتر و جمعیت آن 73.757 نفر است. این جزیره به 10 استان ( پاریش) تقسیم شده است.   
هنوز هم اثراتی از بومیان در این جزیره دیده می‌شود که زندگی خود را به همان سبک و سیاق نگه داشته‌اند. دومینیکا به دلیل داشتن طبیعت فوق‌العاده زیبا، چشمگیر و بکر به یکی از جاذبه‌های دیدنی تبدیل شده است و سالانه تعداد زیادی از مردم برای دیدن جزایر دیدنی موجود در دومینیکا به این کشور سفر می کنند. این کشور دارای رودخانه‌های متعدد، چشمه‌های آب گرم و قله‌های آتشفشانی بسیاری است که باعث جذب سالانه گردشگران بسیاری به این کشور می‌شوند. اکثر جمعیت دومینیکا را سیاه پوستان تشکیل می دهند و جمعیت آنها چیزی در حدود 86% از جمعیت کل دومینیکا است. 
دومینیکا دارای آب‌وهوای معتدلی است حتی در فصل سرما. اقتصاد این جزیره به کشاورزی و صنعت توریست وابسته است. اقتصاد دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در پروژه های دولتی نیز تامین می شود. 
در سال‌های اخیر تعداد افرادی که قصد دریافت اقامت دومینیکا را دارند به‌شدت افزایش‌ یافته است؛ در این مقاله به چگونگی دریافت اقامت دومینیکا اشاره می‌کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.

دومینیکا

دریافت اقامت دومینیکا

اقامت در کشور دومینیکا به دو روش اقامت موقت و اقامت دائم انجام می‌پذیرد. در روش اول یعنی دریافت اقامت موقت دومینیکا می‌بایست تقاضانامه‌ای مبنی بر درخواست اقامت موقت به وزارت امور خارجه دومینیکا تقدیم نمایید و انگیزه خود را از سفر به این کشور بیان کنید. اگر دارای یکی از شرایط زیر باشید دریافت اقامت موقت دومینیکا کار دشواری نخواهد بود:
اگر شما دارای اصلیت دومینیکایی باشید.
اگر قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید.
همسر شما اهل این کشور است.
فرزند شما متولد کشور دومینیکا است.
پیشنهاد کاری در دومینیکا دارید و قصد دارید در این کشور کار کنید.

با دارابودن هر یک از شرایط بالا شانس شما برای دریافت اقامت موقت این کشور بالا می‌رود. ویزای اقامت موقت کشور دومینیکا یک‌ساله بوده می‌توانید آن را تمدید کنید. بعد از 5 سال اقامت موقت در این کشور می‌توانید برای اقامت دائم در دومینیکا اقدام نمایید. 

اخذ اقامت دائم در دومینیکا

 اگر بتوانید 5 سال اقامت موقت خود در دومینیکا را تمدید کنید واجد شرایط برای کسب اقامت دائم در دومینیکامی شوید. کسب اقامت دائم در این کشور به طرق مختلفی انجام‌پذیر است که به آنها اشاره می‌کنیم.

اخذ اقامت دائم دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های اخذ اقامت و تابعیت در اکثر کشورها خرید ملک است. خرید ملک در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید سیاستی است که اخیراً بیشتر کشورها آن را در پیش گرفته‌اند. خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این بخش روشی است که به‌واسطه آن دولت‌ها اقتصاد خود را بهبود بخشیده و منبع درآمدی برای آنها می‌شود.
برای خرید و سرمایه‌گذاری روی بخش ملک در دومینیکا باید سرمایه‌ای به میزان 200.000 دلار آمریکا داشته باشید و ملکی به این ارزش خریداری نموده و برای 3 سال آن را در اختیار داشته باشید.
از شرایط خرید ملک در این کشور دارابودن سن بالای 18 سال است. اخذ اقامت در کشور دومینیکا نیاز به هیچ شرط سنی و مدرک تحصیلی خاصی ندارد. همچنین برخلاف بسیاری از کشورها نیاز به داشتن مدرک زبان نیز ندارید. از مهم‌ترین مواردی که برای دولت دومینیکا امری ضروری تلقی می‌شود نداشتن سوءسابقه کیفری است؛ بنابراین ضروری است که گواهی عدم سوءپیشینه کیفری و گواهی سلامت پزشکی همراه خود داشته باشید.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

برای دریافت اقامت دائم دومینیکا می‌توانید در این کشور شرکت ثبت نمایید. اگر بالای 18 سال سن دارید و سرمایه‌ای نزدیک به 1250 دلار آمریکا نیز در حساب بانکی‌تان موجود است می‌توانید برای ثبت شرکت اقدام کرده و از این طریق اقامت دائم این کشور را کسب نمایید.

اخذ اقامت از طریق ازدواج

اخذ اقامت دومینیکا نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها قابل دریافت است. به‌این‌ترتیب که فردی که تابعیت و اقامت دومینیکا را ندارد با فردی که تبعه این کشور است ازدواج کرده و تابعیت دومینیکایی دریافت می‌کند. البته طبق قانون اگر یک زن خارجی با مرد دومینیکایی ازدواج کند می‌تواند تابعیت این کشور را بگیرد اما در شرایط برعکس قضیه کمی متفاوت است و شامل تبصره و مواردی استثنایی می‌شود.

اخذ اقامت دومینیکا از طریق تحصیل

مانند سایر کشورها برای اخذ پذیرش تحصیلی شما می‌بایست از یکی از دانشگاه‌های موردنظر خود پذیرش تحصیلی دریافت کنید. به‌این‌ترتیب که مدارک تحصیلی و هویتی و درخواست خود را برای دانشگاه فرستاده و آنها پس از بررسی به درخواست شما پاسخ می‌دهند. هزینه دانشگاه و تحصیل در این کشور مقرون‌به‌صرفه است و سالانه تعداد زیادی دانشجو از سرتاسر دنیا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور در خواست می‌دهند.

در این نوع پذیرش به شما ویزای تحصیلی اعطا می‌شود که تا پایان مدت تحصیل خود در این کشور می‌توانید اقامت داشته باشید و پس از آن با داشتن شرایط موردنظر برای کسب اقامت دائم می‌توانید برای آن درخواست بدهید. زبان غالب در دانشگاه‌های این کشور انگلیسی است، ولی بااین‌حال برای پذیرش شما مدرک زبان خاصی موردنیاز نیست.

دانشگاه هایی که در دومینیکا قرار دارند در دو دسته خصوصی و دولتی قرار میگیرند. از مهمترین دانشگاه های دولتی می توان به Dominica state college اشاره کرد.

اخذ اقامت دومینیکا از طریق تولد فرزند

 اگر فرزند شما در کشور دیگری متولد شود تابعیت آن کشور را دریافت می‌کند، اما تأثیری در دریافت تابعیت والدین ندارد. همچنین اگر فردی یکی از والدینش تبعه کشور دیگر یا دومینیکا باشد می‌تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند.
فردی که اقامت دومینیکا را کسب می‌کند دارای مزایای زیر است:
• می‌تواند همسر و فرزندان خود را درصورتی‌که زیر 30 سال سن دارند و مجرد هستند را همراه ببرد
• با دارا بودن پاسپورت دومینیکا می‌تواند به بیش از 143کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کند
• می‌تواند از مزایای شهروندی، همانند سایر شهروندان دومینیکا استفاده نماید
• در امور بسیار مهم از پرداخت مالیات معاف می‌شود
• با دارا بودن پاسپورت دومنیکا امکان سفر به بیش از 143 کشور بدون نیاز به ویزا
• با دارا بودن پاسپورت دومینیکا امکان دریافت ویزاهای آمریکا، کانادا و استرالیا

مزایای دارا بودن اقامت دومینیکا 

فردی که اقامت دومینیکا را کسب می کند از مزایای بسیاری بهره مند می شود که به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

  • خواهر و برادر فردی که دارای پاسپورت دومینیکا است و همچنین خواهر و برادر همسر فردی که دارای پاسپورت دومینیکا است در صورتی که زیر 26 سال داشته باشند می توانند موفق به اخذ پاسپورت این کشور شوند. 
  • کشور دومینیکا با ایران اختلاف زمانی چندانی ندارد و تنها 4 ساعت از ایران عقب تر است. 
  • پدر و مادر فردی که دارای پاسپورت دومینیکا است و همچنین پدر و مادر همسر فردی که دارای پاسپورت دومینیکا است در صورتی که زیر 55 سال سن داشته باشند می توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. 
  • از مهمترین مزایای دریافت تابعیت دومینیکا این است که فرد متقاضی می تواند تابعیت هر دو کشور را همزمان داشته باشد و نیازی به ترک تابعیت فعلی( مثلا ایرانی) نیست. 
  • درفهرست CBI ( ارزیابی برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری) از میان 13 کشور که مورد بررسی قرار گرفته اند، کشور دومینیکا رتبه نخست را دریافت کرده است. در این ارزیابی مولفه هایی مانند استانداردهای زندگی، اخذ تابعیت، آزادی و جابجایی و … مورد بررسی قرار میگیرند. 
  • از دیگر روش های مهاجرت به دومینیکا می توان به اهداء پول، خرید ملک و سرمایه گذاری در پروژه اشاره کرد. 

برای کسب اقامت دومینیکا و انواع ویزای آن با کارشناسان قصران گروپ و با 02122118085 تماس بگیرید و یا به وبسایت ما مراجعه فرمایید.